Кражба.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Кражба.

Мнениеот Lord » 15 Яну 2015, 22:36

Мечка написа:Я,отговори,че явно ти си ни спасението срещу кражбите.
Пропускам иронията, да продължим.
Мечка написа: Моето село е Мечка.......Ако ти трябва повече информация за кражбите в Мечка,разрови в нета или в полицейските бюлетини ....
Не ми е необходим нет, бюлетин или каквото и да е. Знам къде е Мечка, Тръстеник, Бохот и околните. Знам какво са гръцките цигани. Знам колко са брутални и жестоки, знам какъв късмет е при старите хора по селата една кражба да не премине от грабеж с връзване, спиране на тока до убийство при мъченията, за да научат има ли спестени пари и къде са. Знам отлично! Не ми трябва нет и бюлетин, правил съм достатъчно обиски и задържания на вашите цигани. През 2003 г. Разкрихме 12 грабежа и много кражби. Венци Катинов в Плевен знае, а всичко се ръководеше от Иван Иванов в София, който по здравословни причини мина от убийства в грабежи. Мога да ти кажа още много, но не бива, не искам, а и който трябва ще ме разбере.
Мечка написа:...кажи заслужават ли кварталните на Мечка да получават заплати.
Нямам и идея. Ако са доказали престъпления, извършени от конкретни лица – Да, заслужили са си парите. За другото да каже съда – заслужават ли си заплатите магистратите, но пак казвам – нямам идея.
Мечка написа:Я,отговори,че явно ти си ни спасението срещу кражбите

Съгласен съм с колегата
dakota_ написа:
Нужно е и задължително да си изберете работещ кмет на селото. Ама не само да ходи на работа и да го виждате в общината,а да работи,да върши това,за което сте го избрали.
Няма много работа в едно село и не се е затрупал с работа.Важно е като стане кмет да подсигури снабдяването с хранителни стоки на селото,да оправи селската чешма,да работи казанката и да се грижи да няма кражби. Това като свърши,значи си е свършил работата на около 90%.
Проблема е,че по такива села кметовете се обвързват с циганите,защото циганите са гласоподаватели и кметовете не гледат да е добре на жителите на селото,а гледат да ги изберат и следващ мандат да са кметове,защото ако не са кметове,ще трябва да копат за да папат.Схващаш ли за какво става дума?
Питахте ли кмета,защо взима заплата като не може да ви реши проблемите с кражбите в селото ? Ако ви каже,че не е негова работа го заплюйте в очите!
При мен в района задължително всеки първи понеделник от месеца кметовете от района на РУП са при мен,до тях е МлПИ /квартален/ и до МлПИ е ПИ /началника на кварталните/
Сядат и казват какви проблеми имат,какви оплаквания имат от работата на МлПИ и ПИ и скрито покрито няма. Проблемите се назовават с истинските имена. Ако кмет е недоволен от МлПИ и преценя,че оплаквания му са основателни,правя ротация на МлПИ с друг. Кмет,който не се яви на срещата,приемам,че няма никакви проблеми в селото си и не давам ухо след това на оплакванията му!


Това е истината, ето един пример от плевенско: http://news7.bg/predavania/nerazkazani- ... Lf5ddKsWEw
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кражба.

Мнениеот Lord » 15 Яну 2015, 22:40

Lord написа:
Svilen написа:...Какъв е смисъла от полиция и за какво получавате заплати като нищо не вършите. Селото ни пропищя от кражби и няма заловен крадец. ...


Я ми кажи кое е селото ви и тогава обещавам да ти отговоря какъв е смисъла от полицията, че иначе така на ангро да си чешем пръстите в интернет е просто загуба на време за мен, а може би разтуха в скучния делник за други.


Офертата важи, все още! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кражба.

Мнениеот кпц » 15 Яну 2015, 22:52

Свилене, остави споровете, пускай жалбата и си вземи входящия й номер!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кражба.

Мнениеот dakota_ » 16 Яну 2015, 00:16

кпц написа:Свилене, остави споровете, пускай жалбата и си вземи входящия й номер!


Като си почнал да помагаш на Свилен,направи го докрай. Научи го срещу кого да пусне жалбата,какво нарушение да посочи в жалбата. Нека всичко да си е като му е реда,така се помага.
Един бивш колега стана адвокат и преди няколко години го видях в управлението да нищи случай с обвинен колега за полицейско насилие... Да не помислиш,че се е явил като защитник на колегата,защото и аз като го видях първоначално това си помислих,но изненадата ми беше голяма...
Виж по-долу в клипа,на какво е готов човек в името на истината ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кражба.

Мнениеот катюша » 16 Яну 2015, 08:47

кпц написа:Свилене, остави споровете, пускай жалбата и си вземи входящия й номер!


Като пусне жалба,ще има в ръката си само входящ номер. Жалбата няма да намери откраднатите вещи,но може да намали вероятността да бъде открито откраднатото. В положението на Свилен са голяма част от живеещите по селата,но вместо да пишат жалби е по-добре да бъдат по-бдителни и да подават сигнали като забележат и чуят нещо подозрително,не само в техните имоти,а и в имотите на съседите си.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Кражба.

Мнениеот Lord » 16 Яну 2015, 21:44

кпц написа:Свилене, остави споровете, пускай жалбата и си вземи входящия й номер!


Това, добре, ама за какво да се жали, че по сигнала му е дошла ДОГ, чиито състав е посетил произшествие или че са "поогледали", т.е. има направен оглед, или че са се "изпърдяли", което, ако е вярно за всички членове на ДОГ едновременно е отличен пример за екипна работа и си е за награда. :!:

P.S. Жалби и молби в държавната администрация, изключая съда отдавна няма, от времето на министъра на държавната администрация и административната реформа Николай Василев, който въведе правилния термин - заявление. От тогава и няма рапорт за отпуск, а има заявление. ;)

Относно вх.№ може да го вземе само в рамките на работното време на деловодството на съответната администрация, защото след 01.01.2015 г. всички звена, структури, дирекции и цялото министерство работят само чрез регистрация и движение на документи, чрез ЦАИСДО, затова го посъветвай и за часовия диапазон на подаване на заявлението и сдобиването с листче с безценния входящ номер. :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кражба.

Мнениеот cripti » 16 Яну 2015, 22:33

Lord, това в с.Буковлък не е много както изглежда, те в селото не пипат, защото същия Росен "Робокоп" се е договорил с тарторите на ромите, но според теб като не крадат в селото дали не ходят по околните села и по Плевен? Това решава въпроса на селото и отваря нов в друго населено място.
cripti
Нов
Нов
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Май 2014, 19:21

Re: Кражба.

Мнениеот Lord » 16 Яну 2015, 23:05

cripti написа:Lord, това в с.Буковлък не е много както изглежда, те в селото не пипат, защото същия Росен "Робокоп" се е договорил с тарторите на ромите, но според теб като не крадат в селото дали не ходят по околните села и по Плевен? Това решава въпроса на селото и отваря нов в друго населено място.

cripti , разбирам отлично какво ми казваш. Подобен би бил примера с циганите измамници от Ветово, Русенско, които подлудяват цялата страна, с постоянно обновяващи се схеми на телефонни измами. Да, извършват ги денонощно, но обичайно ги правят извън своята община, а най-често и извън областта.

Моят пример с Росен имаше по-друга идея - да кажа, че все пак може, че го има, че десетки, та и стотици кметове, и особено наместниците приемат моментния си статус, точно, като моментен, партиен, и възможност единствено да заработят дадено благо за себе си и родата, докато трае мандата. Това мнозинство от кмето ве и наместници сами себе си не възприемат на сериозно, е как народа виждайки действията или бездействията им да ги вземе на сериозно?!

Виж какво, все отнякъде, все от някого, и все някога трябва да се започне! Да си припомним:
Лудите, лудите - те да са живи!...
- Иван Вазов

Та, така, все отнякъде се започва. Лошият вариант е още при излагане на проблема да се обясни как не е възможно да се намери решение и така си е откак свят светува.

Е, ще опитаме ли да променим нещата или... ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кражба.

Мнениеот кпц » 17 Яну 2015, 00:41

Лорде, или случаят има нужда от изясняване или някои правят отвличаща тактика. Дано е второто!

Какъв е този оглед, при който се пише в тетрадка и липсват поемни лица? Отговорът е за форума! ;)

Конституция на Република България "Чл. 45. Гражданите имат право на жалби, предложения и петиции до държавните органи." Повече няма да пиша за жалбата, който разбрал - разбрал!

Входящия номер Свилен знае как да го получи, защото ще бъде упорит. А е упорит, защото е ядосан.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кражба.

Мнениеот кпц » 17 Яну 2015, 00:50

катюша написа:... Жалбата няма да намери откраднатите вещи,но може да намали вероятността да бъде открито откраднатото....

Предполагам, ако се напишат две жалби, то вероятността да бъде открито откраднатото направо може да изчезне. :idea:
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта