Кражба.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Кражба.

Мнениеот Svilen » 14 Яну 2015, 15:30

Тая нощ са ми влезели в двора,пребили са ми едното куче,другото до довечера ще умре и са ми окрали почти всичко.Гаража ми с желязна врата е разрязана ламарината и отвътре са свалили шишовете и са отворили вратата. Цинкуляр,електрожен,дрелка,кабели няма ги. Желязната врата на дама по същият начин срязана ламарина изкъртени железни панти и вътре свален мотора на ярмомелката,конския амут го няма,мотокултиватора няма.
Обадих се на полицията,дойдоха,повъртяха се,поогледаха се,изпърдяха се и заминаха. Какъв е смисъла от полиция и за какво получавате заплати като нищо не вършите. Селото ни пропищя от кражби и няма заловен крадец. Не знам как да заключвам вече като железни врати разбиват,панти къртат и пак влизат. На кварталния ни прякора му е трътката. Трътката идва сутрин глади се по тумбака,бърка си в задника и това му е работата. За чии ни е такава трътка в униформа и за какво са тия трътки в униформи да лапат държавни пари,да се пенсиониорат рано и да не вършат нищо. Трътката е около 175 висок и тежи нас 120 кг. Да види крадец да краде не може да го стигне. Няма ли при вас здрави и прави хора а са изпратили някаква смехория на полицай да ни бъде квартален да ни пази. Тумбака му е изхвръкнал отпред и като погледне надолу не може да си види оная работа ако няма огледало.
Не знам какъв зор вижда полицията,но ние на село зор виждаме да плащаме за полиция и да няма полиция. Какво можем да направим да се спре с унищожаването на хората на село. Какво можем да направим да не ми пращат такива лоени торби за полицаи а да идват хора които поне могат да вървят без да се клатушкат като гъсоци от килограмите си. На кого да разитаме на село при постояни кражби.
Svilen
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Яну 2015, 15:28

Re: Кражба.

Мнениеот кпц » 14 Яну 2015, 20:25

Свилене, писаха ли нещо полицаите като идваха? Викаха ли съседите да гледат и да се подписват после?
Ако не - пиши жалба до началника на РУ /това е Районно управление в Областна дирекция на МВР/!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кражба.

Мнениеот Svilen » 14 Яну 2015, 20:53

Цивилния полицай писа нещо в тетрадка,нито аз съм се подписал по това,което е написал,нито съседи. Обиколиха двора,надникнаха в дама и гаража. Цивилния записа какво ми липсва и заминаха. Кварталния каза,ако има нещо ще те търся и толкова. Ама,че кучето е утрепано,че всичко е обърнато и окрадено,на кой му пука. Аз не разбирам нищо,ама разкулачили са ми ярмомелката,желязни врати са смляни,къртени са панти. Не трябва ли има снимки на вандалщината.
Благодара ти за съвета,ама аз пипах след тях да мога сега като се мръкна да залоста вратите,зарових пребитото куче. Разбутал съм нещата и като пиша до този началник ще може ли да ми помогне.
Извинявай че много питам,но ако случайно хванат някой как ще доказвам,че е потрошил вратите той ще отрече всичко. Значи работата отива,че няма да търсят никой и аз да го духам.Като виждат,че полицията нищо не върши,защо не ни разрешат да имаме оръжие,който лепнем в имота си да легне до кучето. Това не е власт разбираш ли,това е айдушка държава.
Svilen
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Яну 2015, 15:28

Re: Кражба.

Мнениеот Lord » 14 Яну 2015, 21:00

Svilen написа:...Какъв е смисъла от полиция и за какво получавате заплати като нищо не вършите. Селото ни пропищя от кражби и няма заловен крадец. ...


Я ми кажи кое е селото ви и тогава обещавам да ти отговоря какъв е смисъла от полицията, че иначе така на ангро да си чешем пръстите в интернет е просто загуба на време за мен, а може би разтуха в скучния делник за други.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кражба.

Мнениеот Мечка » 15 Яну 2015, 09:55

Я,отговори,че явно ти си ни спасението срещу кражбите. Моето село е Мечка,неговото не знам,но дано можеш и за Мечка да кажеш какво прави полицията и какъв е смисъла от полицията.
http://btvnovinite.bg/video/videos/tazi ... chka-.html
http://vbox7.com/play:137b0b9abb
Ако ти трябва повече информация за кражбите в Мечка,разрови в нета или в полицейските бюлетини и кажи заслужават ли кварталните на Мечка да получават заплати. И да не забравиш да ни кажеш рецептата за справяне,ама да е действаща рецепта за справяне,че ни омръзна от празни обещания и приказки както казваш на ангро ама от полицията.
Мечка
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Яну 2015, 09:47

Re: Кражба.

Мнениеот dakota_ » 15 Яну 2015, 11:26

Ще ти отговоря аз,не пречи да ти отговори после и колегата Lord,ние с него тупаме един тупан и сме запознати с кражбите по селата!
Първо не е страшно да си кажете селата,не е нужно да нападате полицията,защото проблема ви не е в полицията. Не е нужно и един потребител да се раздвоява ;)
Нужно е и задължително да си изберете работещ кмет на селото. Ама не само да ходи на работа и да го виждате в общината,а да работи,да върши това,за което сте го избрали.
Няма много работа в едно село и не се е затрупал с работа.Важно е като стане кмет да подсигури снабдяването с хранителни стоки на селото,да оправи селската чешма,да работи казанката и да се грижи да няма кражби. Това като свърши,значи си е свършил работата на около 90%.
Проблема е,че по такива села кметовете се обвързват с циганите,защото циганите са гласоподаватели и кметовете не гледат да е добре на жителите на селото,а гледат да ги изберат и следващ мандат да са кметове,защото ако не са кметове,ще трябва да копат за да папат.Схващаш ли за какво става дума?
Питахте ли кмета,защо взима заплата като не може да ви реши проблемите с кражбите в селото ? Ако ви каже,че не е негова работа го заплюйте в очите!
При мен в района задължително всеки първи понеделник от месеца кметовете от района на РУП са при мен,до тях е МлПИ /квартален/ и до МлПИ е ПИ /началника на кварталните/
Сядат и казват какви проблеми имат,какви оплаквания имат от работата на МлПИ и ПИ и скрито покрито няма. Проблемите се назовават с истинските имена. Ако кмет е недоволен от МлПИ и преценя,че оплаквания му са основателни,правя ротация на МлПИ с друг. Кмет,който не се яви на срещата,приемам,че няма никакви проблеми в селото си и не давам ухо след това на оплакванията му!
Имам проблем и не мога да правя ротация на кметове,ако забележа,че кмет се е заиграл с определени лица,за които имаме данни,че крадат.
Не приемам обвинения,че полицията не работи по селата. Не приемам,че полицията не заслужава да получава заплати,защото по селата се краде.
Обяснявал съм вече във форума,че хората от селата трябва да полагат повече усилия от тези в града да опазват имуществото си от кражби. Задължително при тези кражби трябва нощем да имате обходни двойки от млади и здрави хора от селото,ако нямате такива,ще намете охранителна фирма,която да обикаля нощем из селото. Ще струва пари,но те ще са нищо в сравнение с откраднатото от къщите.
Ако вие не се пазите,няма кой да ви опази. Свърши времето,когато по селата можеше да се оставя отключено. Свърши времето,когато се живееше безгрижно,сега е демокрация и ссе плаща цената за тази демокрация.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кражба.

Мнениеот Svilen » 15 Яну 2015, 18:35

Lord написа:
Svilen написа:...Какъв е смисъла от полиция и за какво получавате заплати като нищо не вършите. Селото ни пропищя от кражби и няма заловен крадец. ...


Я ми кажи кое е селото ви и тогава обещавам да ти отговоря какъв е смисъла от полицията, че иначе така на ангро да си чешем пръстите в интернет е просто загуба на време за мен, а може би разтуха в скучния делник за други.


http://news7.bg/predavania/oshte-neshto ... LfcKcnfzK8

http://news7.bg/predavania/newsroom/vsi ... LfcasnfzK8

Кажи сега какъв е смисъла от полицията като промяна няма. Само празни приказки и чесане на езиците от полицията. Решението е отговорните полицаи да не получават пълния размер на заплатите си докато не си свършат работата и ако не могат да я вършат,да бъдат така добри да ходят да работят нещо друго. Аз ако не мога да си върша работата както трябва,ще ме изгонят от работа,а няма да ме държат и да ми плащат.
Svilen
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Яну 2015, 15:28

Re: Кражба.

Мнениеот osata » 15 Яну 2015, 19:43

А кои са отговорните полицаи? Как определяш кой е отговорния и кой не е?
Хайде замисли се, че този квартален обслужва поне 2-3-4 села, работното му време е 08.30-17.30 часа, петдневна работна седмица, отделно дава дежурства и извънреден труд при определени случаи.
Та как този отговорен "квартален" в 02.30 часа да ти опази къщата? Дори да иска, не може да го направи.
Не знам как е в твоето село, ама повечето "квартални" по селата ходят с личния си автомобил с личен бензин, да с личен, докато примерно на инкасаторите от ВиК им дават по 60-70 литра бензин месечно за да ходят с личните си коли.
Относно "тумбака" на полицая..... забелязал ли си, че нашите съграждани типично по "хамерикански" затлъстяват? Това знаеш ли от какво е - от неправилно хранене, от лоша храна и от болести. Та, помислил ли си, че този "шкембелия" може да е болен от диабет например, защото не се е родил "квартален", а е работил някъде и е видял неща, за които по ТВ слагат червена точка?
И аз имам имот на село.....и моя го окрадоха, и кварталния, и началника на районното са ми познати... няма как да ми опазят имота, защото в моето село и съседните 2-3 никога не е имало дневен - нощен патрул, който да дежури.
И последно ще напиша, че проблема е, че хората виждат, чуват, но не смеят или не искат да сигнализират. Мислиш ли, че никой не е чул шум от рязане?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кражба.

Мнениеот Svilen » 15 Яну 2015, 20:06

За мен отговорните полицаи са началника на районното и кварталия инспектор.Замислял съм се,че има болни хора от различни болести и мисля,че ако е болен от диабет или друго заболяване трябва да работи друга работа. За тази работа трябват здрави хора,всеки може да се разболее не го пожелавам на никой,но ако пречи на работата му и не може да я върши да го преместят или освободят от работа.
Написах какво се случва с нашето село и околните села,за мен полицията не си оправдава заплатите за нашето село и другите села в нашето положение. Ако идеш във фурната и ти подадат хялб като кал и ти кажат такова е брашното за това хляба е като кал,ще смениш фурната. Не можем да сменим полицая защо бил болен,а можем да му плащаме заплата. Ние да не сме социални грижи,нали искаме някой да ни защитава. Нямаме право да бием никой,да гърмим по никой,а който има право се оправдава.
Като хванат някой казват малка е сумата на кражбата и го пускат. Малка ама за някои 10 кокошки са много. Колко му е пребили ми кучето,откраднали ми мотора на ярмомелката дреболия,ще купя нови,да съм си ги пазил или да съм си наел охрана. Ама като си получавам заплатата имам данък върху дохода ми,за охрана,за здраве,за пенсия,за учителите. Не ме освобождават от данъци и да ми казват оправяй се няма държава.
Ти може да си прав за себе си,но що аз да съм крив и що да проявявам разбиране като с очите си виждам,че полицията нищо не върши да спечели доверието ми. Само оправдания слушам,няма бензин,а виждам като ходя си водя детето на учили,от патрулна кола да припва дете и да влиза в училището. Имаме заподозрени но било следствена тайна,зад тази тайна се крие публичната тайна,че никой не работи.Намерили сте село без кучета и за това я карате така.
Svilen
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Яну 2015, 15:28

Re: Кражба.

Мнениеот osata » 15 Яну 2015, 21:35

Аз те разбирам, че си ядосан, но се опитвам да ти обясня отдалече, че много неща не са така, както изглеждат.
Относно плащането на заплатата..... като си гледам заплатата, разбирам колко данъци плащате :lol: :mrgreen: . Добре че вече работя за удоволствие ;)
Сега ми кажи, нямаш нито един близък приятел или роднина, който се осигурява за една сума, а получава друга?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта