Проблем

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Проблем

Мнениеот Lqnkata » 02 Дек 2014, 21:38

Здравейте г-да полицаи. Ще ви помоля за добър съвет,че имам проблем с един гражданин и се намеси и полицията. След лекции ходя към една фирма да разнасям брошури и рекламни материали по пощите на блоковете. Както влизам в един входа да пускам брошури един дъртак ми скочи и почна да ме обижда и да ме обвинява,че сме замърсявали входовете,че се разбиват мазите. Почна да ме пита кой ми е отворил вратата и стана голям скандал. Налетя да ме бие и аз се пазех от ударите му,но докато се разправяхме някой беше повикал полиция и полицията ме откара в районното. Държаха ме няколко часа,написах какво се е случило,но дъртака казва,че съм му извивал ръката и съм го удрял. Платил е на лекар и лекаря му е написал,че съм го бил и съм му причинил болки. Той също ми причини болки,а аз си вършех работата. Ще ме съдят ли и как мога да покажа,че той започна пръв и само съм се пазел от ударите му. Как се процедира в такива случаи? Благодаря,ако ми дадете съвет какво да правя.
Lqnkata
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Дек 2014, 20:53

Re: Проблем

Мнениеот катюша » 03 Дек 2014, 09:09

Lqnkata написа:Здравейте г-да полицаи. Ще ви помоля за добър съвет,че имам проблем с един гражданин и се намеси и полицията. След лекции ходя към една фирма да разнасям брошури и рекламни материали по пощите на блоковете. Както влизам в един входа да пускам брошури един дъртак ми скочи и почна да ме обижда и да ме обвинява,че сме замърсявали входовете,че се разбиват мазите. Почна да ме пита кой ми е отворил вратата и стана голям скандал. Налетя да ме бие и аз се пазех от ударите му,но докато се разправяхме някой беше повикал полиция и полицията ме откара в районното. Държаха ме няколко часа,написах какво се е случило,но дъртака казва,че съм му извивал ръката и съм го удрял. Платил е на лекар и лекаря му е написал,че съм го бил и съм му причинил болки. Той също ми причини болки,а аз си вършех работата. Ще ме съдят ли и как мога да покажа,че той започна пръв и само съм се пазел от ударите му. Как се процедира в такива случаи? Благодаря,ако ми дадете съвет какво да правя.


Кой ти отвори вратата на входа да влезеш и да пускаш брошури?
Питам те,защото на мое дежурство се обади колега,че е задържал един такъв разносвач на брошури. На прибиране от пазар залавя човек,който с малка щанга бърка между касата и вратата и чупи насрещника на електрическата брава за да може да влезе във входа и да пусне "жизненоважните" за всички във входа брошури на някаква фирма. Колегата беше успял да подтисне огромното си желание да му счупи ръцете на място и младежа беше докаран в РУП. Шефа им го бил снабдил с тези щанги да може да влиза,ако няма кой да отвори вратата на входа след звънене по домофоните.
Дали ще те съдят,ще питаш "дъртака" дали ще пусне частна тъжба до съда да те съди за нанесените му от теб леки телесни повреди. Полицията е приключила с теб,ако не е приключила ще получиш призовка да се явиш за следващи действия спрямо теб!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Проблем

Мнениеот m-r_Vekilski » 03 Дек 2014, 15:48

Lqnkata,моят съвет е да зададеш въпроса си в някой от адвокатските форуми ,защото работата според мен не върви на добре.Направо казано, нещата са доста сериозни,работата ми намирисва на осъдителна присъда и ако си с чисто съдебно минало,може и да се отървеш само с пробация.Приоритет на новото правителство е битовата престъпност и както казва народа...къса се на най-тънкото място.Не чакай,задай си въпроса в адвокатски форум,от там ще ти дадат съвет да отидеш при някого от тях,направи си консултацията и ако имаш желание сподели с нас как се развиват нещата.Успех ти желая.
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Проблем

Мнениеот osata » 03 Дек 2014, 20:55

Ами зависи от ситуацията, свидетели, кой какво е видял, какво е чул, какво е казал ако е разпитан в полицията и т.н.
Съгласи се, че, че "противникът" ти има някакви синини по тялото, освидетелствал се е, зависи къде по тялото са.... представи си, че има по гърба, че е бил с гръб към теб и ти си го ритнал примерно...много е специфично. Действително имаш нужда от адвокат, който е наясно кое какво как се е случило, който може да "се договори" дори с тъжителя и неговия адвокат и т.н.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Проблем

Мнениеот Colov » 04 Дек 2014, 22:42

Здравейте господа,ще ползвам трибуната ви и да не отварям нова тема, ще ползвам тази да опиша един случай и да поискам съвет.
Собственик съм на малък магазин, в него работим с дъщеря ми. От няколко месеца имаме голям проблем с не знам как да го нарека, но според мен изрод. Няколко пъти пред вратата на магазина ни се изсипват с кофа или чувал човешки екскременти.
Сутрин като отидем да отворим магазина е нещо ужасно, мирише много лошо, чисти се много трудно и няма да описвам повече какво е усещането. Викам всеки път полиция, но вече имам проблеми с кварталния полицай и неофициално ми каза да не занимавам полицията с това.
Монтирах камери, имам записани два случая, виждат се фигури, но не се виждат лица. Въпроса ми е какво да направя и защо полицията не може да ми помогне. Знам, че е отвратително всичко това, но и съм сигурен, че никой не търси извършителите.
Кварталният полицай ми обясни, че дори да хванат някой, полицията не може да го даде на прокурора, а трябва по частен ред да водя дело. Така ли стоят нещата и ако е така,значи всеки може да върши безнаказано такива престъпления и полицията да не му прави нищо. Ако аз завардя и попадна на извършителят има вероятност да го убия и тогава ще ме съдят, но няма вариант полицията да го подведе под отговорност.
Работата ми падна, станахме за смях пред клиентите и няма оправия. Какво съветвате в такива случаи?
Colov
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Дек 2014, 22:37

Re: Проблем

Мнениеот dakota_ » 04 Дек 2014, 23:17

Colov написа:Здравейте господа,ще ползвам трибуната ви и да не отварям нова тема, ще ползвам тази да опиша един случай и да поискам съвет.
Собственик съм на малък магазин, в него работим с дъщеря ми. От няколко месеца имаме голям проблем с не знам как да го нарека, но според мен изрод. Няколко пъти пред вратата на магазина ни се изсипват с кофа или чувал човешки екскременти.
Сутрин като отидем да отворим магазина е нещо ужасно, мирише много лошо, чисти се много трудно и няма да описвам повече какво е усещането. Викам всеки път полиция, но вече имам проблеми с кварталния полицай и неофициално ми каза да не занимавам полицията с това.
Монтирах камери, имам записани два случая, виждат се фигури, но не се виждат лица. Въпроса ми е какво да направя и защо полицията не може да ми помогне. Знам, че е отвратително всичко това, но и съм сигурен, че никой не търси извършителите.
Кварталният полицай ми обясни, че дори да хванат някой, полицията не може да го даде на прокурора, а трябва по частен ред да водя дело. Така ли стоят нещата и ако е така,значи всеки може да върши безнаказано такива престъпления и полицията да не му прави нищо. Ако аз завардя и попадна на извършителят има вероятност да го убия и тогава ще ме съдят, но няма вариант полицията да го подведе под отговорност.
Работата ми падна, станахме за смях пред клиентите и няма оправия. Какво съветвате в такива случаи?


Да плача ли,да се смея ли...не знам какво да ти кажа...
Какво съветваме...ами като за начало,сядаш,затваряш очи и почваш да мислиш дали не дължиш нещо на някой,дали не си направил някаква мизерия на някой...изобщо дали има човек,който ти има зъб и това да е отмъщение...
След това викаш дъщеря ти, просто и ясно я питаш дали няма някои "обожатели" /бивше гадже,бивш съпруг и др. бивши/ да има някакви неизяснени отношения с човек,който може да върши това... Същото с другите членове на семейството ти...
Оглеждаш конкуренцията/ако има такава/ наоколо... Набелязваш къде около магазина ти има строеж или изоставени къщи с външни тоалетни /кенефи/ ... Наобикаляш да видиш разградено ли е,ако има строеж наобиколи пазачите и поговори с тях...почерпи ги... От външна тоалетна гребат тия "екстри" и ги изхвърлят пред обекта ти... Огледай се и помисли къде е тази външна тоалетна,кой има такава тоалетна от тези,в които се съмняваш... или виж кой може да ти помогне с информация от обекти с външна тоалетна...
Действията на полицията няма да обсъждаме! Полицията си върши работата,не е слънце да огрее навсякъде... Бих те посъветвал и някои други неща,но форума е публичен...а и не ми се вярва да не знаеш какво да правиш,ако хванеш някой "благородник" по време на "спектакъла"...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблем

Мнениеот Боян » 19 Мар 2015, 16:31

Здравейте,господа полицаи,моля за вашите съвети по един доста объркан казус.
Преди три години изкарах автомобила си на пазар да го продам.Намери се купувач,договорихме цената и продадох автомобила. Денят беше събота и нямаше къде да прехвърлим автомобила пред нотариус. Дадох автомобила на купувача,като задържах големият талон да му го дам след нотариуса. Подписах разписка за парите пред двама свидетели и се уговорихме да прехвърлим автомобила в рамките на една седмица,понеже купувача беше от друг град. Този човек повече не се обади и аз не успях да се свържа с него. През това време бях търсен няколко пъти за нарушения свързани със снимки за превишена скорост. В данъчната служба ми се струпаха за три години данък за автомобила,бях търсен един път от полиция,че не е платено на бензиностанция на морето. Миналата година не издържах,извадих дубликат на малкият талон от КАТ и бракувах колата. След това я свалих от отчет и в данъчното като платих дължимите суми за минало време.
Миналият месец ме потърси човек,който каза,че е купил автомобила от човека,на който го бях продал и иска да оправим нещата пред нотариус. Обясних му,че съм имал проблеми и съм бракувал колата. Явно е станал проблем между двамата,защото чак сега купувача ме откри и стана голям скандал като му казах,че съм го чакал много дълго време и съм бракувал колата заради проблемите,които ми е създал. Подложен съм на тормоз да връщам парите или ще ме пребие. Вече два пъти идва в дома ми и ме заплашва. Не го знам къде живее в момента,имам само данните му от разписката за парите.
Какво бихте ме посъветвали да направя за да спре тормоза над мен и да се защитя от евентуални заплахи. Предварително ви изказвам благодарности за отговорите и отделеното внимание!
Боян
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Мар 2015, 16:28

Re: Проблем

Мнениеот dakota_ » 19 Мар 2015, 21:30

Щом е идвал два пъти у вас и не те пребил,значи няма страшно от пребиване. Това са гражданско-правни отношения и се решават по исков ред в съда.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблем

Мнениеот PAOLON » 22 Мар 2015, 17:27

Боян написа: Миналата година не издържах,извадих дубликат на малкият талон от КАТ и бракувах колата. След това я свалих от отчет и в данъчното като платих дължимите суми за минало време.

Това как го свърши,без номерата на колата?
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Проблем

Мнениеот Боян » 22 Мар 2015, 22:34

PAOLON написа:
Боян написа: Миналата година не издържах,извадих дубликат на малкият талон от КАТ и бракувах колата. След това я свалих от отчет и в данъчното като платих дължимите суми за минало време.

Това как го свърши,без номерата на колата?


Един ваш колега полицай ми каза да пусна жалба,че номерата са откраднати на паркинг и написах жалба. След време ми дадоха документ от полицията,че не могат да намерят номерата и с този документи и документите на колата я бракувах.
Исках да пусна една жалба за заплахите с убийство в полицията,но я приеха като казах,че човека живее в друг град. В голяма каша се забърках заради предоверяване и сега не знам какво да правя.
Боян
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Мар 2015, 16:28


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта