Задържане без заповед.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Задържане без заповед.

Мнениеот Petarcho » 03 Дек 2014, 16:05

dakota_ написа:
Petarcho написа:Не съм полицай да се филмирам и да се правя на голямата работа като слагам белезници. Първото дело се отложи заради фалшив болничен на адвокат,второто дело се отложи пак за фалшив болничен ама този път на виновния за катастрофата. След тия два пъти шефа ми не иска да чува,че съм призован в съда.Да,глобен съм един път за неявяване,но няма да платя глобата!
Зареждам с храна зоомагазини,сутрин излизам към 9 часа и вечер когато се прибера зависи от курса до кой град пътувам. Оправяме се някак с майка ми,тя е пенсионерка и с каквото може помага. Не търся съчувствие от никой.Споделих за незаконното си задържане и споделих,че ще опитаме с адвоката ми в съда да видим какво ще стане. Станах обект на подигравки,но друго не съм очаквал. Благодаря на единствения полицай тук във форума,който разбра,че случилото се с мен е несправедливо.


Дай малко да се успокоиш и сподели каква храна препоръчва вашата фирма за куче порода ротвайлер над 5 годишен...Не е по темата,но да изпуснеш малко парата и да видиш,че и полицаите сме хора и даже може да сме клиенти на фирмата ти :)
Някаква прилична цена дай,че освен за кучето да останат пари и за режийни разходи... "Кварталните" може да са добре платени,но не всички сме като тях да си гледаме кефа :mrgreen:
Ако решиш,че заслужаваме,сподели какво се случва по темата след време,като излезе отговор по жалбата и/или тръгне делото... Приеми поздрави и от мен и внимавай по пътищата,че вашата работа е като нашата... излизаш за хляб,но не знаеш дали ще се върнеш...


Ако сериозно ме питате за подходяща храна,ще ви препоръчам да купувате българска храна за кучета "Любимец" на фуражния завод в гр. Ловеч. Цената и качеството са добри. Роял Канин е хубава храна,но не ви знам възможностите какви са. Цената за килограм е почти на цената на килограм телешко месо :oops: За мен това е голяма цена,има хора,които едва могат за празниците да си купят по малко месо.
Искам да ви кажа,че по моя въпрос има движение. По пуснатата от мен жалба,днес ми се обади юрист от полицията и каза,че той и директора имат въпроси към мен и трябва да отида да се срещна с тях. Каквото трябва ще направя,пък да става каквото ще.
Petarcho
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Ное 2014, 20:40

Re: Задържане без заповед.

Мнениеот Petarcho » 14 Дек 2014, 20:37

Здравейте,има развитие по моят случай и ще излече,че не адвоката ми,а някои от вас трябва да си скъсат дипломите.
Бях при директора и при юриста на полицията и получих пълно разбиране по моя случай. Не успях да разбера,как може униформен служител на МВР да падне толкова ниско и да лъже като прост циганин. Кварталния излъга,че никога не ме е обиждал и не ме е наричал с обидни епитети ! Удари на камък,трима свидетели,които са ми съседи потвърждават в обяснения събрани от друг полицай,че такива обиди са чули,защото говорехме на висок тон пред дома ми.
Не знам и защо беше нужно да лъже,че не помни да ми е слагал белезници,като много добре помни какво ми каза докато ми слагаше белзниците на ръцете и се оказва,че камерите на управлението могат да му опреснят паметта. Много евтин,лъжлив и с къса памет полицай. След като се докажат лъжите му се чудя как в бъдеще началниците му ще могат да вярват на думите му в други ситуации.
Оказа се,че няма право да ме задържа за водене на дело и да ме превозва с личния си автомобил. Оказва се,че е нарушил правата ми като ме е задържал и не ми е подсигурил начин да се нахраня като човек,а разчитах на милостинята на телефониста на управлението.
Оказва се,че изобщо не е трябвало да ме води в управлението,защото принудителното ми водене не свързано с явяване пред орган на полицията,а пред съда.
Като цяло се оказа,че нарушенията са много и адвоката ми каза,че след приключване на разследването срещу полицая,ще използваме резултатите и ще заведем дело в съда .
Petarcho
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Ное 2014, 20:40

Re: Задържане без заповед.

Мнениеот кпц » 14 Дек 2014, 23:29

Петърчо, убеди ли се, че в МВР "лошите" са много малко? Затова е по-добре като разказваш случая, да казваш, че "кварталният", а не полицията изобщо задържа хората без причина. Трябва да сочиш конкретния човек, нали знаеш - вината не е обща!
След тези ти действия трябва да станеш по-старателен в спазването на правилата, защото и контролът спрямо теб може да се засили! ;)
За делото - вече писах, с добри шансове е, но само първото. Има и второ, питай адвоката! Обмисли и друг вариант, например някаква спогодба с "кварталния"! По-евтино ще ти е, много по-бързо и най-важното - няма да ходиш по съдебни заседания и съответно да отсъстваш от работа.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Задържане без заповед.

Мнениеот Petarcho » 15 Дек 2014, 13:11

кпц написа:Петърчо, убеди ли се, че в МВР "лошите" са много малко? Затова е по-добре като разказваш случая, да казваш, че "кварталният", а не полицията изобщо задържа хората без причина. Трябва да сочиш конкретния човек, нали знаеш - вината не е обща!
След тези ти действия трябва да станеш по-старателен в спазването на правилата, защото и контролът спрямо теб може да се засили! ;)
За делото - вече писах, с добри шансове е, но само първото. Има и второ, питай адвоката! Обмисли и друг вариант, например някаква спогодба с "кварталния"! По-евтино ще ти е, много по-бързо и най-важното - няма да ходиш по съдебни заседания и съответно да отсъстваш от работа.


Кварталният полицай е представител на полицията и има полицейски правомощия. Той не работи за себе си,а работи от името на МВР. Когато извърши грешка,грешката е на МВР,защото замесва името на МВР.
Работата на МВР е да се чисти от такива хора за да не петнят името на МВР.
Вината да си я търси МВР и в случая МВР намери виновника .
Ако кварталния ми се извини за просташкото си поведение,дело няма да има,ако не се извини,ще има дело за да разбере,че няма измъкване и щом е виновен ще трябва да си понесе последствията.
Не се притеснявам и знам,че ще има заяждане с мен,но знам,че отново мога да подам сигнал ако се нарушат правата ми и мисля,че който реши да се заяжда без основание ще си има едно на ум.
Искам да ви кажа,че днес докато пътувах с камиона минах на пътна проверка от КАТ по новия начин,холандски ли се казва не съм сигурен. Знаете ли,МВР ще изхарчи много пари за нищо. При проверката на която минах,ако исках да дам подкуп и полицая искаше да вземе подкуп,нямаше да имам никакъв проблем да го направя. Ако това ще бъдат новите проверки и това ще бъде начина на записване с камера,по-добре да не харчат толкова много пари,а да ви купят нови гуми за патрулките,че ако мен ме спрат с такива гуми каквито видях на едната патрулка,ще ми пишат акта,ама вие може да се движите с всякакви гуми и няма наказания. Лошо е като стане катастрофа заради такива износени гуми и има жертви. Благодаря ви за вниманието "кпц" и благодаря на всички останали.
Petarcho
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Ное 2014, 20:40

Re: Задържане без заповед.

Мнениеот Lord » 15 Дек 2014, 21:53

Petarcho написа:Здравейте,има развитие по моят случай и ще излече,че не адвоката ми,а някои от вас трябва да си скъсат дипломите.
Бях при директора и при юриста на полицията и получих пълно разбиране по моя случай. Не успях да разбера,как може униформен служител на МВР да падне толкова ниско и да лъже като прост циганин. Кварталния излъга,че никога не ме е обиждал и не ме е наричал с обидни епитети ! Удари на камък,трима свидетели,които са ми съседи потвърждават в обяснения събрани от друг полицай,че такива обиди са чули,защото говорехме на висок тон пред дома ми.
Не знам и защо беше нужно да лъже,че не помни да ми е слагал белезници,като много добре помни какво ми каза докато ми слагаше белзниците на ръцете и се оказва,че камерите на управлението могат да му опреснят паметта. Много евтин,лъжлив и с къса памет полицай. След като се докажат лъжите му се чудя как в бъдеще началниците му ще могат да вярват на думите му в други ситуации.
Оказа се,че няма право да ме задържа за водене на дело и да ме превозва с личния си автомобил. Оказва се,че е нарушил правата ми като ме е задържал и не ми е подсигурил начин да се нахраня като човек,а разчитах на милостинята на телефониста на управлението.
Оказва се,че изобщо не е трябвало да ме води в управлението,защото принудителното ми водене не свързано с явяване пред орган на полицията,а пред съда.
Като цяло се оказа,че нарушенията са много и адвоката ми каза,че след приключване на разследването срещу полицая,ще използваме резултатите и ще заведем дело в съда .


Пепи, разбирам младежкия ти плам и ентусиазъм, но ми се струва, че въпреки всичко ти и квалитетният ти адвокат слагате тигана с олио, преди да сте хванали рибата. ;)

С нетърпение чакам номерата на делата ви в съответните съдилища, за да проследя развитието на казуса ти.

Поздрави!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Задържане без заповед.

Мнениеот dakota_ » 16 Дек 2014, 20:00

Petarcho написа:
кпц написа:Петърчо, убеди ли се, че в МВР "лошите" са много малко? Затова е по-добре като разказваш случая, да казваш, че "кварталният", а не полицията изобщо задържа хората без причина. Трябва да сочиш конкретния човек, нали знаеш - вината не е обща!
След тези ти действия трябва да станеш по-старателен в спазването на правилата, защото и контролът спрямо теб може да се засили! ;)
За делото - вече писах, с добри шансове е, но само първото. Има и второ, питай адвоката! Обмисли и друг вариант, например някаква спогодба с "кварталния"! По-евтино ще ти е, много по-бързо и най-важното - няма да ходиш по съдебни заседания и съответно да отсъстваш от работа.


Кварталният полицай е представител на полицията и има полицейски правомощия. Той не работи за себе си,а работи от името на МВР. Когато извърши грешка,грешката е на МВР,защото замесва името на МВР.
Работата на МВР е да се чисти от такива хора за да не петнят името на МВР.
Вината да си я търси МВР и в случая МВР намери виновника .
Ако кварталния ми се извини за просташкото си поведение,дело няма да има,ако не се извини,ще има дело за да разбере,че няма измъкване и щом е виновен ще трябва да си понесе последствията.
Не се притеснявам и знам,че ще има заяждане с мен,но знам,че отново мога да подам сигнал ако се нарушат правата ми и мисля,че който реши да се заяжда без основание ще си има едно на ум.
Искам да ви кажа,че днес докато пътувах с камиона минах на пътна проверка от КАТ по новия начин,холандски ли се казва не съм сигурен. Знаете ли,МВР ще изхарчи много пари за нищо. При проверката на която минах,ако исках да дам подкуп и полицая искаше да вземе подкуп,нямаше да имам никакъв проблем да го направя. Ако това ще бъдат новите проверки и това ще бъде начина на записване с камера,по-добре да не харчат толкова много пари,а да ви купят нови гуми за патрулките,че ако мен ме спрат с такива гуми каквито видях на едната патрулка,ще ми пишат акта,ама вие може да се движите с всякакви гуми и няма наказания. Лошо е като стане катастрофа заради такива износени гуми и има жертви. Благодаря ви за вниманието "кпц" и благодаря на всички останали.


Петърчо,тази приказка много приляга на цялата ви работа:
Отишъл един шоп на пазар, продал си кравата и както е редно – седнал да полее добрата сделка. Докато се черпел, минал един негов съселяни и решили да се прибират заедно към село.
Тръгнали те към село, вървели, говорели, нещеш ли – гледат на пътя една жаба.
Първият шоп (тоя с продадената крава, да го кръстим Нане) рекъл да си направи шега със спътника си (щото си бил и леко подпийнал):
– Вуте, ако изручаш* тая жаба, ша ти дам сичките пари от кравата.
– Ооо, одма я язядам – рекъл Вуте (щото хем и той бил подпийнал, хем бил лаком) и глътнал жабето.
Дал му Нане парите и пак продължили, ама леко умислени, щото Нане взело да го хваща яд, че заради една простотия е профукал парите за кравата. Вуте пък все му се въртяло в главата, че цял живот в селото ще го кодошат, дето е изял цяла жаба.
Та както си вървели, гледат на пътя още една жаба. На Вуте тутакси му светнали очите и рекъл:
– Нане, ша ти дам парите от кравата, ако изручаш* жабата!
Нане не чакал втора покана, изгълтал жабето и доволно взел парите от Вуте.
И пак тръгнали двамата, пак умислени, че нещо не им се връзва сделката.
Вървели, вървели, всеки смятал нещо на ум, пък по едно време Нане рекъл:
– А бре Вуте, ние оти ги ручааме жабетата?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта