въпрос относно АКТ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

въпрос относно АКТ

Мнениеот христо » 20 Ное 2014, 08:23

Преди година (27.10..2013) при паркиран автомобил и опита ми да извадя багаж от задната врата един друг (шофьор) не прецени разтоянието при разменаванета и за малко да ме прегази като ми обърна вратата на колата след което вКАТ успя да убеди служителите за около 2 часа да ми напишат АКТ защото няма да му изплатят каското И МИ НАПИСАХА АКТ КАТО ПЕШИХОДЕЦ понеже аз не карах колата...... не съм получавал НАКАЗАТЕЛНО( постановление не сам го взел) и вчера(18 11 2014) получих писмо от АЛИАНЦ че дължа 500лв по ЩЕТА МОЛЯ ЗА СЪВЕТ????????????????????
христо
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Ное 2014, 07:58

Re: въпрос относно АКТ

Мнениеот dakota_ » 20 Ное 2014, 09:23

христо написа:Преди година (27.10..2013) при паркиран автомобил и опита ми да извадя багаж от задната врата един друг (шофьор) не прецени разтоянието при разменаванета и за малко да ме прегази като ми обърна вратата на колата след което вКАТ успя да убеди служителите за около 2 часа да ми напишат АКТ защото няма да му изплатят каското И МИ НАПИСАХА АКТ КАТО ПЕШИХОДЕЦ понеже аз не карах колата...... не съм получавал НАКАЗАТЕЛНО( постановление не сам го взел) и вчера(18 11 2014) получих писмо от АЛИАНЦ че дължа 500лв по ЩЕТА МОЛЯ ЗА СЪВЕТ????????????????????


Не може цяла година да си незаинтересован,да не знаеш какво се е случило при положение,че са взели отношение спрямо теб и са ти издали АУАН. Намери наказателното постановление да видиш какво ти е наказанието.Отиди в ЗАД"Алианц", получи и се запознай с документите за щетата и дължимата сума. С целия набор документи намираш адвокат,явяваш се в кантората му да ти каже какви са ти възможностите. Можеш ли да жалиш,изобщо какво можеш да направиш за да облекчиш положението си!
Никой от нас не може да ти каже нищо по-конкретно без да се опишат нещата по-точно,да има правни основания /членове от закони/ и да познава изцяло случая.
Желая ти успех Ицка и ако искаш впоследствие сподели във форума как се развиват неща по твоя казус!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: въпрос относно АКТ

Мнениеот христо » 20 Ное 2014, 10:21

Нещо друго което ме интерисува е дала не съм изтървал срока да обжалвам понеже постановлението е излезло вероятно месец два след инцедента и при всички случай са минали 7 _8 месеца а да не си натреса и някоя друга глоба
христо
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Ное 2014, 07:58

Re: въпрос относно АКТ

Мнениеот dakota_ » 20 Ное 2014, 14:14

Ице,мисля,че се разбрахме какво да направиш! Тази работа с хвърляне на боб няма да стане!
Отивай и получи НП да видиш търсили ли са те да ти го връчват,крил ли си се,по пощата пускали ли са ти го.... След това докладвай във форума точно и ясно как стоят нещата за да може да се обсъжда по същество! Всичко друго е ала-бала и не ми се вярва да се интересуваш от отговори от типа ала-бала.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта