КНО - при проверка да съобщаваме ли че носим?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: КНО - при проверка да съобщаваме ли че носим?

Мнениеот elenko » 07 Ное 2014, 22:33

Аии не съм казал такива неща,защото не мога да лъжа. Казал съм истината,че съм застрелял вреден дивеч и не виждам нищо лово да гръмна вълк,който може да нападне хора,може да нападне домашни животни. Нищо лошо не съм извършил,преди време даваха пари за убиване на вълк,сега ми лепнаха 3000 лв. блоба,егати държавата.
Какво ще стане с пушаката не ми казахте,ще я върнат ли или и нея няма да видя повече?
Адвокат ще потърся,ама и те са едни мошеници ще ми одерат кожата от пари.
elenko
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Ное 2014, 21:15

Re: КНО - при проверка да съобщаваме ли че носим?

Мнениеот dakota_ » 07 Ное 2014, 22:46

Еленко,опитваш се да ме "кръщаваш" ;) Закъснял си за лов,дружинката е заминала и лова е започнал без теб.Не си бил записан в разрешителното за лов,защото не си се явил в уговореното време...
Тръгнал си да се присъединиш към дружинката и преди да се присъединиш на определеното за лов място и преди да бъдеш записан в разрешителното за лов си застрелял вълк.Не е имало никаква причина да го застреляш,не си бил на мястото определено за ловуване,не си бил записан в разрешителното за лов...
Както какъв си убил вълка и по какъв повод си вдигнал пушката и си гръмнал срещу вълка?
Каквото и да го усукваш,както и да извърташ нещата...за мен си виновен и глобата ти е правилна...
Не те карам да лъжеш,просто си казал истината и са те глобили за това,че си нарушил закона за лова...
За пушката ти не съм врачка и не знам,защо е иззета за да ти отговоря дали ще ти я върнат... Не знам също дали и за колко време си лишен от право на лов... Трудно се отговаря на хора,които не знаят да питат и не могат да обясняват,за това ти казах да потърсиш адвокатска помощ... Желая ти успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: КНО - при проверка да съобщаваме ли че носим?

Мнениеот bobara » 09 Ное 2014, 22:38

Здравейте,учениик съм в механото. Харесвам стрелба с лък,но цените са много високи и нашите ми забраниха да си купя лък си направих сам и стрели си направих сам.Излезнах в гората да го пробвам и стана проблем. Стрелях по една сърна и за съжаление улучих.Помислих,че само съм я ранил,но като тичах след нея след около 100 метра се изви на една страна,легна и прерита. Извиках един приятел да ми помогне да я вземем да не я оставяме там,но ни хвана горския. Стана голяма каша,повика полиция,дойдоха цяла група униформени,цивилни,все едно сме престъпници. Даже и фотограф дойде да снима сърната и лъка.
Откараха ни в районното,от един цивилен шопар отнесохме бой,че сме му развалили дежурството.Eдна женска,която се оказа следователка попита горския защо е вдигнал толкова шум и не e ли могло да не занимава полицията с нас.
Дебелия не знам как беше намерил родителите ни и без да ни пита ги беше извикал в районното.Чете конско и на тях,но пропусна да каже,че ни е набил. Мама има проблеми с кръвното и много ме е яд,че дебелия беше докарал майка ми в районното и я разплака в коридора.
Искам да успокоя родителите ни и да ми кажете,ще се стигне ли до затвор за едно убито по грешка животно и какво да правя.
Може ли да ме плашат,за да се страхувам,защото не само аз се страхувам,но и у дома положението е тегаво. Татко е на мисия в чужбина и ако разбере ще стане страшно за мен и мама.Какво да направя,може ли да платим убитата по грешка сърна и да приключи всичко?
bobara
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Ное 2014, 22:33

Re: КНО - при проверка да съобщаваме ли че носим?

Мнениеот кпц » 09 Ное 2014, 23:22

Затвор няма да има, ама няма и да ти се размине леко.
Трябва да мислиш повече, преди да правиш такива неща!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: КНО - при проверка да съобщаваме ли че носим?

Мнениеот m-r_Vekilski » 10 Ное 2014, 10:55

Привет bobara .
На мен пък друго ми е интересно,ако желаеш сподели го с нас.
Как успя да се приближиш на изстрелно разстояние до сърната и в коя част на тялото успя да я пронижеш?
От какво е направен лъка ти,стрелите, за да се получи този резултат?
Както ти е казал КПЦ,няма да те зяключат.....ако разбира се не си стрелял по животинката в някой зоопарк ;)
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: КНО - при проверка да съобщаваме ли че носим?

Мнениеот катюша » 10 Ное 2014, 11:44

Бобър,ако имаш желание прикачи снимки да видим какво представлява този лък и стрелите. От какъв материал правиш стрелите,какво е острието отпред. От какъв материал е изработен лъка,тетивата от какъв материал са. Едно,че ми стана много интересно това с лъка и друго,че понеже съм Тома Неверни се съмнявам да успееш да убиеш с лък сърна в гората ;) Разби ме и с това,че случайно си отцелил сърната :lol: Ей така крачиш си спокойно из гората с лъка и случайно целиш сърна,може дори сърната сама да си е набучила стрелата :lol:
Сега приемам,че това е факт и ти казвам,че едни 1000 лв. глоба са ти в кърпа вързани...Мине ли през прокуратурата и влезе ли в съда,ще те минат по чл.78а от НК и размера на глобата ще е от 500 до 5000 лв.
Ще има една експертиза и тя ще определи на каква възраст е животното, колко е цената на сърната като трофей и като месо... и според тази експертиза ще ти бъде определена и глобата. Лъка и стрелите ще бъдат конфискувани,но ти няма да се оставиш без лък и стрели и ще си направиш нов :lol:
Ще бъдеш освободен от наказателна отговорност и това ти е последния шанс за минаване по тънката лайсна ;) Ако и след този инцидент продължиш да се изживяваш като трапер и продължиш в същия дух,ще се сблъскаш със затвора.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: КНО - при проверка да съобщаваме ли че носим?

Мнениеот ТРЕЗОР » 10 Ное 2014, 19:40

bobara написа:Здравейте,учениик съм в механото. Харесвам стрелба с лък,но цените са много високи и нашите ми забраниха да си купя лък си направих сам и стрели си направих сам.Излезнах в гората да го пробвам и стана проблем. Стрелях по една сърна и за съжаление улучих.Помислих,че само съм я ранил,но като тичах след нея след около 100 метра се изви на една страна,легна и прерита. Извиках един приятел да ми помогне да я вземем да не я оставяме там,но ни хвана горския. Стана голяма каша,повика полиция,дойдоха цяла група униформени,цивилни,все едно сме престъпници. Даже и фотограф дойде да снима сърната и лъка.
Откараха ни в районното,от един цивилен шопар отнесохме бой,че сме му развалили дежурството.Eдна женска,която се оказа следователка попита горския защо е вдигнал толкова шум и не e ли могло да не занимава полицията с нас.
Дебелия не знам как беше намерил родителите ни и без да ни пита ги беше извикал в районното.Чете конско и на тях,но пропусна да каже,че ни е набил. Мама има проблеми с кръвното и много ме е яд,че дебелия беше докарал майка ми в районното и я разплака в коридора.
Искам да успокоя родителите ни и да ми кажете,ще се стигне ли до затвор за едно убито по грешка животно и какво да правя.
Може ли да ме плашат,за да се страхувам,защото не само аз се страхувам,но и у дома положението е тегаво. Татко е на мисия в чужбина и ако разбере ще стане страшно за мен и мама.Какво да направя,може ли да платим убитата по грешка сърна и да приключи всичко?

Младеж , ти си майстор на късия разказ....... :lol:
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: КНО - при проверка да съобщаваме ли че носим?

Мнениеот osata » 10 Ное 2014, 21:38

....минавам по моста, и насреща познай какво.....МИ МЕЧКА :lol: :lol:
Избихте рибата...
Всъщност, разговорно всеки знае, че вълците се стрелят, обаче..... изглежда ловните дружинки ..ами те всички заедно са отишли и..., толкова ли един не се е светнал, какво ще следва :idea:
А за "разказвача" , добре че не е ходил в казармата, че с АК47 ще свали някой боинг, ей тъй както старшината не разрешава :lol:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта