Полицейска проверка на пътя.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот cripti » 18 Ное 2014, 18:31

Студент, аз не мога да разбера какво искаш сега от Дакота, не че съм му адвокат. Каза ти че въпросния полицай и други като него си го отнасят. Задаваш реторични въпроси "не трябва ли правоохранителните органи бла бла бла..." Кажи сега какво да ти отговори той или други колеги, какво има да дълбаеш по темата. Нали учиш право нали има "Темида". А като казваш престъпление по служба ти видя ли, че колегата опрощава нарушение по ЗДВП, и в последствие взима парите? (не го защитавам нито имам общо с него)?
cripti
Нов
Нов
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Май 2014, 19:21

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот dakota_ » 18 Ное 2014, 18:48

Студент написа:Г-н инспектор,благодаря ви за това,че ми показвате двете страни в случая. Знам,че има две страни и това сме го учили по наказателно право,но аз насочих вниманието ви на това,че държавен служител в униформа на български полицай протяга ръка и прибира подкуп.
Очакванията на обществото са точно обратното,когато се предложи подкуп на полицай,той да изпълни задълженията си по закон,а не да протегне ръка да прибере подкупа. Поправете ме ако греша някъде,но е важно тези,които се наричат правоохранителни органи да са на мястото си и да изпълняват съвестно задълженията си,а не да извършват престъпление по служба.


Сега се очаква аз да ти благодаря,че ми благодариш и да заприличаме на парламентарен контрол ;)
Младши,като си студент по право и сте минали наказателното право,не си ли научил най-важното - презумпция за невинност - чл.31/ал. 3 от КРБ или НПК чл.16 ;) как си минал на изпит като пропускаш основни неща в правото и при кой от прочутия с инженерите си Русенски университет си държал изпит по наказателно право,да го порицаем във форума,че ви изпускат учили-недоучили,да учите бащите си как се правят деца :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот dsuzunov » 18 Ное 2014, 21:32

В конкретния случай, ако се започне наказателно преследване, ще липсва предмета на престъплението - банкнотите.
Хайде, бъдещ юристе, развий ситуацията по нататък, да добием представа за юридическите ти познания.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Lord » 18 Ное 2014, 21:45

Не възнамерявах да участвам в дискусията, но предвид упреци към нас служителите, обобщени, като цяло и крайно неприемвливи за мен, като български полицай – реших да се включа отново.

Студент написа:
Lord написа:
Кога се случи това, горе долу?


Г-н Комисар,благодаря за въпроса ви.Това се случи в четвъртък 23.10. около 18.30 ч. Не се оплаквам,изразих впечатленията си от проверката.За мен това не беше нормална проверка и за това го споделих в полицейския ви форум.

В МВР от 01.07.2014 г. Не съществуват категории, така че ранговете във форума /полицай, инспектор и пр. / са съвсем символични и се генерират от платформата само и единствено на база публикувани мнения.

Относно твърдението ти, че е имало полицай на разклона за Пейчиново на 23.10, четвъртък, около 18:30 ч. – проверих и резултата е, че не е имало нито полицейска кола на РУ-Бяла, което обслужва района, нито местния „квартален” е бил там. Ако изобщо е имало истински полицаи, това биха могли да са колеги от РУ-Свищов, които обслужват малък участък от ПП І-3, въпреки, че е в района на РУ- Полски Тръмбеш, просто защото имат по-голям щат и от години е така, а и са в една и съща ОДМВР – В. Търново. И това ми звучи недостоверно – винаги се уведомяваме, когато влизаме да работим в чужд район, а и това се прави с разрешение на областен директор.

Студент написа:
Мен не ме интересува къде има хранилки,под достойнството ми е да предложа подкуп на полицай ...


„Хранилки”, а?! Обясни ми, защо когато водач пътува от Русе до София и не види поне един полицейски патрул – веднага пита къде са катаджиите, защо плаща данъци и т.н., а когато по същия път го спрат и проверят на изхода на Русе, в Бяла, на разклона за Масларево, В Българене, на околовръстното на Плевен, на Дъбниците, в Петревене, на Ябланица и Богров, същият водач почва да мрънка колко много хранилки имало, странна метаморфоза на личността...




[quote="Студент"]...В подобна ситуация бях поставен и аз около гр.Бяла,но спокойно заявих на полицая,че имам само осем лева в джоба си. Не бих се унижил и ми е под достойнството да подам пари за подкуп на такова мазно прасе в униформа.[quote]

Вече отговорих , че си в грешка, но да допълня – „кварталния” на с. Пейчиново е от съседното с. Босилковци и никак, ама никак не се вписва в определението „мазно прасе в униформа”. Спортува активно, ловец, рокер и е голям пич. Знам отлично какво би сторил колегата С. С., ако някой му предложи пари и това в никакъв случай не би се харесало на престъпника предлагащ подкуп, какъвто би се явило подобно лице.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот BARETATA » 18 Ное 2014, 22:48

Много коментари,кой разбира и кой не, има проверка назначена от СДВР,като излязат с решение от нея,всичко ще стане ясно.Как пък веднъж , не се писа и пак писа за достойнството на служителят от МВР,който си е виновен,си понася последствията.Не трябва обаче едно действие,да е петно върху всички.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Lord » 18 Ное 2014, 22:53

BARETATA написа:Много коментари,кой разбира и кой не, има проверка назначена от СДВР,като излязат с решение от нея,всичко ще стане ясно.Как пък веднъж , не се писа и пак писа за достойнството на служителят от МВР,който си е виновен,си понася последствията.Не трябва обаче едно действие,да е петно върху всички.


Петното е и върху даващия подкуп, ако се докаже. Вината и отговорността е и на двамата български граждани, и дано и двамата си я понесат!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Студент » 18 Ное 2014, 22:59

Не знаех,че това са символични звания във форума ви,простете за допуснатата грешка.
Нека направя някои уточнения,защото струпахте върху мен неща,които не съм казвал. Не съм казал,че полицая,който ме спря на разклона на Пейчиново е "мазно прасе",защото не беше такъв на вид,но дори да го видя няма да го позная,беше тъмно. Определението дадох за полицая от клипа,който прибира подкупа и стоя зад думите си,защото се вижда добре какъв външен вид има.
Думата "хранилка" беше използвана от друг участник във форума (може би таксиметров шофьор) който пишеше за полицейски хранилки. Моят отговор беше,че не се интересувам къде има такива "хранилки" подкупи не давам.
Нямам против полицията на пътя и споделих,че до момента съм проверяван от полицейски патрули,но никога не съм се сблъсквал с такъв проверяващ като този на разклона за Пейчиново. Сигурен съм,че това е полицай и автомобила е полицейски,защото си виждаха отличителните знаци на автомобила и униформата на полицая.
До момента по пътя Русе - София са ме спирали полицаи винаги облечени със светлоотразителна жилетка,а този беше без жилетка,като обикновен полицай в населено място.
Нямам нищо против полицията и дори преди в петък като излизах от Русе бях спрян от полицейски патрул,защото бях забравил да си пусна фаровете след зареждане на бензиностанцията. Дори не ме глобиха,полицая само ми посочи да си пусна фаровете.
Имам против такива полицаи като този на клипа да работят в МВР и да уронват престижа на правоохранителните органи. Когато учехме Закона за МВР преподавателят ни каза,че униформените служители от МВР са визитната картичка на МВР.
Не желая визитната картичка на МВР да се свързва с такива полицаи като този от клипа.
Доволен съм от реакцията на Прокуратурата http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1359144
Софийска градска прокуратура се самосезира по случая с пътен полицай, който получава подкуп от шофьор на автомобил, спрян за проверка в София. Това информираха от държавното обвинение.

СГП е изискала всички материали по случая от Столичната дирекция на вътрешните работи, където се извършва дисциплинарна проверка.


Недоумявам и моля да ми обясните как е възможно това:

Служителят на МВР е в системата от 18 години, като и друг път е хващан с подкупи. След поредния случай е подал искане за пенсиониране.


Как така и друг път е хващан с подкупи и е оставен на работа в МВР? Благодаря ви за отделеното време и ако съм засегнал някой с това,което пиша,моля за извинение,но нямам нищо против вас.

Поздрави!
Студент
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2014, 14:11

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот dakota_ » 18 Ное 2014, 23:22

Студент написа:Доволен съм от реакцията на Прокуратурата http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1359144
Софийска градска прокуратура се самосезира по случая с пътен полицай, който получава подкуп от шофьор на автомобил, спрян за проверка в София. Това информираха от държавното обвинение.

СГП е изискала всички материали по случая от Столичната дирекция на вътрешните работи, където се извършва дисциплинарна проверка.


Недоумявам и моля да ми обясните как е възможно това:

Служителят на МВР е в системата от 18 години, като и друг път е хващан с подкупи. След поредния случай е подал искане за пенсиониране.


Как така и друг път е хващан с подкупи и е оставен на работа в МВР? Благодаря ви за отделеното време и ако съм засегнал някой с това,което пиша,моля за извинение,но нямам нищо против вас.

Поздрави!


Бързаш да се радваш,не е чак такава голяма радост,че прокуратурата е заинтересована от проверката извършвана в СДВР...
Уж си студент по право,а не можеш да си обясниш нещо елементарно... В предния си пост те насочих към презумпцията за невинност... Може да са го ловили с подкуп,но това дали някой е взел подкуп и е подкупен се решава от съда с влязла в сила присъда... Схващаш ли вече за какво иде реч и схващаш ли,че бързаш да лепиш етикети... Прокурор нарече един бивш министър при задържане,че е абсолютен престъпник и същият този прокурор стана за смях...
Правилно ви е казал преподавателят,че униформените служители на МВР са визитката на МВР. Виждаш,че МВР си чисти "кошарката" и не търпи никой да цапа и хвърля сянка на съмнения в почтеността на българските полицаи!
Дадох ти пример за достойни служители на МВР,които преди години отказаха подкуп от петцифрена сума на човек,мога да ти дам и много други такива примери за честни и почтени полицаи,но тези неща остават незабелязани и за елементарните хора е по-лесно да се ловят за това как някой взел подкуп,но дали е взел и какво се е случило не е важно,важно е да има "жълто" и да се коментира в клюкарските форуми като топ новина...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот кпц » 18 Ное 2014, 23:24

...Недоумявам и моля да ми обясните как е възможно това:

Служителят на МВР е в системата от 18 години, като и друг път е хващан с подкупи. След поредния случай е подал искане за пенсиониране.

Как така и друг път е хващан с подкупи и е оставен на работа в МВР?...

Това, че е "хващан с подкупи" го твърди Дарик Нюз.
Те трябва да обяснят какво значи.
За теб като изучаващ правото тази словесна конструкция трябва да означава нещо като нищо.
И другото - "подал искане за пенсиониране". Това също е нещо невъзможно, някаква журналистическа сглобка. :)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот катюша » 19 Ное 2014, 09:21

Студент написа: Когато учехме Закона за МВР преподавателят ни каза,че униформените служители от МВР са визитната картичка на МВР.
Не желая визитната картичка на МВР да се свързва с такива полицаи като този от клипа.


Преподавателят не ти ли каза,че подкупа е двустранен процес. Като гледа клипа не видя ли,че се протягат две ръце,едната дава,другата взима. Ако нямаше ръка,която да дава,отсрещната ръка щеше да остане празна. Като ви е казал какво е визитката на МВР,не ви ли каза,че тази визитка е съставена от различни хора,това са хора като мен и теб и нищо човешко не е чуждо на тези,които са визитката на МВР ! Няма как да няма и хора,които се съблазняват да нарушат закона. Важно е тези хора да се "осветяват" и да се взимат мерки срещу тях. В МВР има служби,които се занимават да ловят такива хора,които нарушават правилата и петнят визитката на МВР. Нещата няма да се случат докато обществото осъжда само едната страна и другата страна остава в сянка.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта