Полицейска проверка на пътя.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Lord » 28 Окт 2014, 23:12

Бакшиша написа:... На разклона за Пиргово също има полицейска хранилка и там минаваш с 20 кинта,може и 10 кинта ако кажеш нямаш повече...


Там също е участък с повишена концентрация на ПТП на І-5 /Русе - Търново/. Контрола е от автомобил на сектор ПП, за което бъди благодарен.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Lord » 28 Окт 2014, 23:21

Бакшиша написа:...Ако ти трябва друга информация за други маршрути питай,няма шофьор,които да не знае къде са хранилките по пътищата на родината.


Умник мамин сладък, какви хранилки те гонят, на сайта на МВР са публикувани стоянките за пътен контрол, посочени са и ограниченията за скорост, с какво могат да се измерват и пр.



Абе, как може да се регистрираш във форума с нейм "Шишо Бакшишо", след малко да си забравиш регистрацията или паролата и в същия ден пак да се регистрираш, като "Бакшиша", като си откриеш нов мейл със същия никнейм, но в друга ел. поща?! ;) Бъбрек?! :lol:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Студент » 29 Окт 2014, 13:16

Lord написа:
Студент написа:Здравейте дами и господа служители на реда.
Искам да споделя с вас как протече при мен полицейска проверка на пътя.
Пътувах с автомобила си по посока Русе – София и в района на село Пийчиново бях спрян за проверка от полицейски служител с бяла астра.Още със спирането на автомобила последва - дай си документите и извърти волана на дясно.Изпълних нареждането на полицая и завъртях волана на дясно.Последва въпрос – Как пътуваш с тия износени гуми,трябва да спрем автомобила от движение.Гумите ми бяха сменени преди да тръгна от Русе и са гуми на един сезон. Отговорих,че тия гуми са на един сезон и ако искат може да ги замерят за грайфер и да погледнат дотовете на гумите.Последва - май караше с превишена скорост,отговорих,че не съм гледал с каква скорост карам,но ако съм засечен с превишана скорост ще получа глоба. Не ми написаха глоба за превишена скорост,не ми написаха глоба и за уж износени гуми.Провериха ми пожарогасителя,който е минал на преглед и аптечката,която съм закупил по наредбата от закона за движение и жилетката. Понеже времето беше много лошо и валеше дъжд,казах на господин полицая,че съм студент,имам само осем лева в джоба си и съм качил колега с мен да ми излезе по-евтино прибирането.
Върна ми документите и до момента не разберах за какво бях спрян и каква беше целта на тази проверка.
Спиран съм по пътя Русе – София,както и по други маршрути и са ми правени проверки,но винаги полицая е със свтлоотразителна жилетка и табелка с името си,поздравява,представя се и проверките са протичали по много различен начин от тази проверка.


Кога се случи това, горе долу?


Г-н Комисар,благодаря за въпроса ви.Това се случи в четвъртък 23.10. около 18.30 ч. Не се оплаквам,изразих впечатленията си от проверката.За мен това не беше нормална проверка и за това го споделих в полицейския ви форум. Имам около пет години стаж като водач и не съм глобяван за нарушения на ЗДВП.
Не споделям мнението на инспектор Дакота и не бих позволил някой да ме удари по врата при положение,че не знае за какво ме спира.
Не превозвам и бежанци,колата ми е малолитражка и като се качим двама,в багажника от бутилката на АГУ няма място за всичките ни сакове.
Студент
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2014, 14:11

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Студент » 29 Окт 2014, 13:28

Lord написа:
Бакшиша написа:На Пейчиново около бензиностанцията ...


В зоната на с. Пейчиново на ПП І-3 /Бяла -Ботевград/ бензиностанция не е имало и няма. Има една злощастна газстанция, където никой, освен местните не спира да зарежда.


Извинявам се,че се намесвам,но както казвате г-н Комисар,там няма бензиностанция и искам да го потвърдя,защото минавам много често по този маршрут и не съм виждал бензиностанция.Има нещо западнало в ляво от пътя и сега научавам от вас,че това е работеща газстанция.
Мен не ме интересува къде има хранилки,под достойнството ми е да предложа подкуп на полицай и бих направил голям скандал ако полицай ми поиска подкуп.
Студент
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2014, 14:11

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот dakota_ » 29 Окт 2014, 16:37

Студент написа:Г-н Комисар,благодаря за въпроса ви.Това се случи в четвъртък 23.10. около 18.30 ч. Не се оплаквам,изразих впечатленията си от проверката.За мен това не беше нормална проверка и за това го споделих в полицейския ви форум. Имам около пет години стаж като водач и не съм глобяван за нарушения на ЗДВП.
Не споделям мнението на инспектор Дакота и не бих позволил някой да ме удари по врата при положение,че не знае за какво ме спира.
Не превозвам и бежанци,колата ми е малолитражка и като се качим двама,в багажника от бутилката на АГУ няма място за всичките ни сакове.


Ти хубаво разказваш,но не се ограничаваш само в разказа си,а се опитваш да ни вербуваш ;) Пишеш,че случката е около 18.30 часа,не можеш да си сигурен,че полицая е била сам в автомобила,защото по това време вече е тъмно... Не знаеш и защо е бил там и каква задача е изпълнявал... Не те е нагрубил,проверил ти е документите,проверил ти е багажника като си показал оборудването и всичко е ОК. От какъв зор му казваш,че имаш в джоба си 5 лева ? Питал ли те е колко пари имаш в джоба си ?
Похвално е,че нямаш нарушения като водач на МПС,просто не задиряй толкова при полицейски проверки и не се задълбочавай на всяка цена да търсиш корупция в полицаите на улицата...Има служби,които си вършат добре работата и ако има такива корумпирани,рано или късно увисват на "ченгела" и си получават това,което сами са си заработили...Желая ти безаварийно пътуване и с умната на път,русата я остави в Русе :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Студент » 18 Ное 2014, 09:01

Ето ви господин инспектор dakota_,още една проверка на пътя и вижте как протича полицейска проверка на територията на СДВРР! Не знам тези водачи за какво ги проверяват,но това не е нормална полицейска проверка. Това нищожество в униформа удря шамар в лицето на всички контролни органи от полицията и показва това,което вие отричате и се съмнявате,че се случва по пътищата на страната. В подобна ситуация бях поставен и аз около гр.Бяла,но спокойно заявих на полицая,че имам само осем лева в джоба си. Не бих се унижил и ми е под достойнството да подам пари за подкуп на такова мазно прасе в униформа.

http://pik.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8% ... 50751.html

Полицай от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) получава 20 лв. подкуп от шофьор в клип, заснет преди дни в софийски квартал.

Видеото със заглавие „Родната полиция” бе публикувано в социалната мрежа "Фейсбук", като за три часа бе видяно повече от 36 000 пъти и бе споделено повече от 1200 пъти. По-късно потребителят свали клипа от своя профил, но негови копия продължават да се разпространяват от други потребители.

Авторът е снимал ситуацията от разстояние. В клипа, дълъг 3:09 минути, се вижда как полицай с жилетка с надпис „СДВР” проверява документите на шофьор. След като му връща личната карта и шофьорската книжка, ръката на униформения остава да виси вътре в колата през отворения прозорец.

При по-внимателно гледане могат да се различат две коли - джип "Тойота" и джип BMW, в две ситуации - полицаят първо взема 20 лв., после 10 лв.

Шофьорът отваря портфейла си (2:00 минута), изважда синя банкнота и я подава в ръката на полицая, който я смачква.

От МВР коментираха пред Би Ти Ви, че ще предприемат действия едва след като клипът бъде излъчен.


Имате ли обяснение г-н инспектор,защо от СДВР са пожелали да се излъчи този срамен клип за българските полицаи и тогава да вземат отношение?
Студент
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2014, 14:11

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот кпц » 18 Ное 2014, 13:52

Студент, нали знаеш, че във всяко стадо си има мърша!?
Тази мърша обаче не се отстранява с обидни квалификации.
Има други средства.
Добре е да се знае наизуст и ето това от Конституцията:

"Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
(2) Това право не може да се използва за накърняване на правата и доброто име на другиго и за призоваване към насилствена промяна на конституционно установения ред, към извършване на престъпления, към разпалване на вражда или към насилие над личността."
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот dakota_ » 18 Ное 2014, 15:17

Студент написа:Ето ви господин инспектор dakota_,още една проверка на пътя и вижте как протича полицейска проверка на територията на СДВРР! Не знам тези водачи за какво ги проверяват,но това не е нормална полицейска проверка. Това нищожество в униформа удря шамар в лицето на всички контролни органи от полицията и показва това,което вие отричате и се съмнявате,че се случва по пътищата на страната. В подобна ситуация бях поставен и аз около гр.Бяла,но спокойно заявих на полицая,че имам само осем лева в джоба си. Не бих се унижил и ми е под достойнството да подам пари за подкуп на такова мазно прасе в униформа.

http://pik.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8% ... 50751.html

Полицай от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) получава 20 лв. подкуп от шофьор в клип, заснет преди дни в софийски квартал.

Видеото със заглавие „Родната полиция” бе публикувано в социалната мрежа "Фейсбук", като за три часа бе видяно повече от 36 000 пъти и бе споделено повече от 1200 пъти. По-късно потребителят свали клипа от своя профил, но негови копия продължават да се разпространяват от други потребители.

Авторът е снимал ситуацията от разстояние. В клипа, дълъг 3:09 минути, се вижда как полицай с жилетка с надпис „СДВР” проверява документите на шофьор. След като му връща личната карта и шофьорската книжка, ръката на униформения остава да виси вътре в колата през отворения прозорец.

При по-внимателно гледане могат да се различат две коли - джип "Тойота" и джип BMW, в две ситуации - полицаят първо взема 20 лв., после 10 лв.

Шофьорът отваря портфейла си (2:00 минута), изважда синя банкнота и я подава в ръката на полицая, който я смачква.

От МВР коментираха пред Би Ти Ви, че ще предприемат действия едва след като клипът бъде излъчен.


Имате ли обяснение г-н инспектор,защо от СДВР са пожелали да се излъчи този срамен клип за българските полицаи и тогава да вземат отношение?


Младши,забелязваш ли,че в клипа има две страни,едната страна е на взимащия подкупа,другата страна е на даващия подкупа... Под ударите на закона попадат и двамата "играчи"... Такива картинки се разиграват ежедневно по пътищата и това не е нищо ново под слънцето. В по-предни постове колегата Lord ти е обяснил колко такива мърлячи с униформи увиснаха на "ченгела" заради такава "стопанска" дейност.
Този мърляч не удря шамар в лицето на никой друг освен на самия себе си. Срама и позора е само и единствено за него.
Не може заради Илия да прокълнем свети Илия...
Преди доста години колегата Пешо Ценев тогава ОР от ИП,а сега Н-к на РУП в един малък град,заедно с други колеги отказаха подкуп по 15 000 лв. на човек и закопчаха наркотрафиканти без да им мигне окото.
Казвам ти това,за да знаеш,че монетата има две страни и не може да се генерализира,защото всеки,който генерализира греши!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Студент » 18 Ное 2014, 17:02

кпц написа:Студент, нали знаеш, че във всяко стадо си има мърша!?
Тази мърша обаче не се отстранява с обидни квалификации.
Има други средства.
Добре е да се знае наизуст и ето това от Конституцията:

"Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
(2) Това право не може да се използва за накърняване на правата и доброто име на другиго и за призоваване към насилствена промяна на конституционно установения ред, към извършване на престъпления, към разпалване на вражда или към насилие над личността."


Г-н младиши полицай,знам,че във всяко стадо има мърша.Посочих стадото,посочих и мършата,но не ползвах думата мърша,а друга квалификация. Вие ползвате думата мърша и аз съм съгласен с квалификацията,която в случая не е обидна,а този полицай е точно мърша.
Хубаво щеше да бъде да е измършавял,но в клипа се вижда едно добре охранено прасе с прошарени коси,което едва стъпва,даже се поклаша като отива към автомобила да си нахрани дебелия задник.
Това с Конституцията не му е тук мястото и ви го казвам като студент,който завършва право.
Студент
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2014, 14:11

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Студент » 18 Ное 2014, 17:15

dakota_ написа:
Студент написа:Ето ви господин инспектор dakota_,още една проверка на пътя и вижте как протича полицейска проверка на територията на СДВРР! Не знам тези водачи за какво ги проверяват,но това не е нормална полицейска проверка. Това нищожество в униформа удря шамар в лицето на всички контролни органи от полицията и показва това,което вие отричате и се съмнявате,че се случва по пътищата на страната. В подобна ситуация бях поставен и аз около гр.Бяла,но спокойно заявих на полицая,че имам само осем лева в джоба си. Не бих се унижил и ми е под достойнството да подам пари за подкуп на такова мазно прасе в униформа.

http://pik.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8% ... 50751.html

Полицай от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) получава 20 лв. подкуп от шофьор в клип, заснет преди дни в софийски квартал.

Видеото със заглавие „Родната полиция” бе публикувано в социалната мрежа "Фейсбук", като за три часа бе видяно повече от 36 000 пъти и бе споделено повече от 1200 пъти. По-късно потребителят свали клипа от своя профил, но негови копия продължават да се разпространяват от други потребители.

Авторът е снимал ситуацията от разстояние. В клипа, дълъг 3:09 минути, се вижда как полицай с жилетка с надпис „СДВР” проверява документите на шофьор. След като му връща личната карта и шофьорската книжка, ръката на униформения остава да виси вътре в колата през отворения прозорец.

При по-внимателно гледане могат да се различат две коли - джип "Тойота" и джип BMW, в две ситуации - полицаят първо взема 20 лв., после 10 лв.

Шофьорът отваря портфейла си (2:00 минута), изважда синя банкнота и я подава в ръката на полицая, който я смачква.

От МВР коментираха пред Би Ти Ви, че ще предприемат действия едва след като клипът бъде излъчен.


Имате ли обяснение г-н инспектор,защо от СДВР са пожелали да се излъчи този срамен клип за българските полицаи и тогава да вземат отношение?


Младши,забелязваш ли,че в клипа има две страни,едната страна е на взимащия подкупа,другата страна е на даващия подкупа... Под ударите на закона попадат и двамата "играчи"... Такива картинки се разиграват ежедневно по пътищата и това не е нищо ново под слънцето. В по-предни постове колегата Lord ти е обяснил колко такива мърлячи с униформи увиснаха на "ченгела" заради такава "стопанска" дейност.
Този мърляч не удря шамар в лицето на никой друг освен на самия себе си. Срама и позора е само и единствено за него.
Не може заради Илия да прокълнем свети Илия...
Преди доста години колегата Пешо Ценев тогава ОР от ИП,а сега Н-к на РУП в един малък град,заедно с други колеги отказаха подкуп по 15 000 лв. на човек и закопчаха наркотрафиканти без да им мигне окото.
Казвам ти това,за да знаеш,че монетата има две страни и не може да се генерализира,защото всеки,който генерализира греши!


Г-н инспектор,благодаря ви за това,че ми показвате двете страни в случая. Знам,че има две страни и това сме го учили по наказателно право,но аз насочих вниманието ви на това,че държавен служител в униформа на български полицай протяга ръка и прибира подкуп.
Очакванията на обществото са точно обратното,когато се предложи подкуп на полицай,той да изпълни задълженията си по закон,а не да протегне ръка да прибере подкупа. Поправете ме ако греша някъде,но е важно тези,които се наричат правоохранителни органи да са на мястото си и да изпълняват съвестно задълженията си,а не да извършват престъпление по служба.
Студент
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2014, 14:11

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта