Полицейска проверка на пътя.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Студент » 25 Окт 2014, 11:54

Здравейте дами и господа служители на реда.
Искам да споделя с вас как протече при мен полицейска проверка на пътя.
Пътувах с автомобила си по посока Русе – София и в района на село Пийчиново бях спрян за проверка от полицейски служител с бяла астра.Още със спирането на автомобила последва - дай си документите и извърти волана на дясно.Изпълних нареждането на полицая и завъртях волана на дясно.Последва въпрос – Как пътуваш с тия износени гуми,трябва да спрем автомобила от движение.Гумите ми бяха сменени преди да тръгна от Русе и са гуми на един сезон. Отговорих,че тия гуми са на един сезон и ако искат може да ги замерят за грайфер и да погледнат дотовете на гумите.Последва - май караше с превишена скорост,отговорих,че не съм гледал с каква скорост карам,но ако съм засечен с превишана скорост ще получа глоба. Не ми написаха глоба за превишена скорост,не ми написаха глоба и за уж износени гуми.Провериха ми пожарогасителя,който е минал на преглед и аптечката,която съм закупил по наредбата от закона за движение и жилетката. Понеже времето беше много лошо и валеше дъжд,казах на господин полицая,че съм студент,имам само осем лева в джоба си и съм качил колега с мен да ми излезе по-евтино прибирането.
Върна ми документите и до момента не разберах за какво бях спрян и каква беше целта на тази проверка.
Спиран съм по пътя Русе – София,както и по други маршрути и са ми правени проверки,но винаги полицая е със свтлоотразителна жилетка и табелка с името си,поздравява,представя се и проверките са протичали по много различен начин от тази проверка.
Студент
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2014, 14:11

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот кпц » 25 Окт 2014, 12:40

Студент написа:.............
Върна ми документите и до момента не разберах за какво бях спрян и каква беше целта на тази проверка.
Спиран съм по пътя Русе – София,както и по други маршрути и са ми правени проверки,но винаги полицая е със свтлоотразителна жилетка и табелка с името си,поздравява,представя се и проверките са протичали по много различен начин от тази проверка.

Целта на проверката е да установи евентуални правонарушения. Освен това, като знаеш, че проверяват, ще си стимулиран да спазваш правилата. Не ти ли харесва наличието на повече контрол по пътя?
Относно полицая без табелка с име. Защо не поиска да ти се представи с полицейски знак с номер или със служебна карта? Още повече, че е бил сам според написаното, а вие сте били двама.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Студент » 25 Окт 2014, 13:36

кпц написа:
Студент написа:.............
Върна ми документите и до момента не разберах за какво бях спрян и каква беше целта на тази проверка.
Спиран съм по пътя Русе – София,както и по други маршрути и са ми правени проверки,но винаги полицая е със свтлоотразителна жилетка и табелка с името си,поздравява,представя се и проверките са протичали по много различен начин от тази проверка.

Целта на проверката е да установи евентуални правонарушения. Освен това, като знаеш, че проверяват, ще си стимулиран да спазваш правилата. Не ти ли харесва наличието на повече контрол по пътя?
Относно полицая без табелка с име. Защо не поиска да ти се представи с полицейски знак с номер или със служебна карта? Още повече, че е бил сам според написаното, а вие сте били двама.


Знам какви са целите на проверките по пътя. Не знам каква е целта да кажеш на водач на автомобил - май караше с превишена скорост.Такова нарушение не се ли установява с техническо средство за измерване на скоростта и тогава няма май,няма юни,глабяват? Не знам каква е целта да кажеш,че ще спреш автомобил от движение заради гуми,като гумите са напълно редовни и проверяващият полицай не разполага с техническо средство да измери протектора на гумите.
Не успях да разбера изобщо каква е тази полицейска проверка по този начин. Не съм поискал на полицая да се представя,защото нямам съмнение,че ме проверява полицай. Имам съмнение в начина и целта на проверката. За това му казах,че в джоба си имам само осем лева и се прибирам с колега да ми е по-евтин пътя.
От медиите съм чувал,че има мобилни проверяващи групи от МВР,които следят как се правят проверки на пътя от полицаите.
Пожелавам на този полицай да попадне на такива проверяващи и пред тях да обяснява,че такава проверка се прави за да установи евентуални правонарушения.
Мога да кажа,че съм спокоен като виждам полицаи на пътя,но не съм спокоен когато попадна в подобна ситуация да се гадае какво ли нарушение може да се открие при мен.
Студент
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2014, 14:11

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот dakota_ » 25 Окт 2014, 21:28

Студент написа:Здравейте дами и господа служители на реда.
Искам да споделя с вас как протече при мен полицейска проверка на пътя.
Пътувах с автомобила си по посока Русе – София и в района на село Пийчиново бях спрян за проверка от полицейски служител с бяла астра.Още със спирането на автомобила последва - дай си документите и извърти волана на дясно.Изпълних нареждането на полицая и завъртях волана на дясно.Последва въпрос – Как пътуваш с тия износени гуми,трябва да спрем автомобила от движение.Гумите ми бяха сменени преди да тръгна от Русе и са гуми на един сезон. Отговорих,че тия гуми са на един сезон и ако искат може да ги замерят за грайфер и да погледнат дотовете на гумите.Последва - май караше с превишена скорост,отговорих,че не съм гледал с каква скорост карам,но ако съм засечен с превишана скорост ще получа глоба. Не ми написаха глоба за превишена скорост,не ми написаха глоба и за уж износени гуми.Провериха ми пожарогасителя,който е минал на преглед и аптечката,която съм закупил по наредбата от закона за движение и жилетката. Понеже времето беше много лошо и валеше дъжд,казах на господин полицая,че съм студент,имам само осем лева в джоба си и съм качил колега с мен да ми излезе по-евтино прибирането.
Върна ми документите и до момента не разберах за какво бях спрян и каква беше целта на тази проверка.
Спиран съм по пътя Русе – София,както и по други маршрути и са ми правени проверки,но винаги полицая е със свтлоотразителна жилетка и табелка с името си,поздравява,представя се и проверките са протичали по много различен начин от тази проверка.


Сигурен ли си,че става дума за ПИЙчиново или за Пейчиново :). Да не е била проверката в района на разклона за Полски Тръмбеш. Там има ограничение на скоростта и когато има полицейски патрул,още километри преди да стигнеш ти премигват "услужливо" с фарове за "опасност" на пътя ;)
Казвам го,защото имам впечатления за организацията на работа на пътния контрол в Бяла (Русенско) и мога да кажа /казвал съм го и друг път/ ,че колегите са много либерални и организацията на работа е отлична... Случвало ми се е да се спусна по посока Бяла от Русе и след колелото нагоре да има патрулка и въпреки ограничението на скоростта,колегите само да пресветват с фарове на водачи с превишена скорост,които бързат да изпреварват ТИР-ове ... Един вид ти правят услуга и те предупреждават да намалиш скоростта без да те санкционират...Пускаш едни аварийни в знак на благодарност и продължаваш без проблеми...
На мен,ако някой ми каже при проверка,че има в джоба си само осем лева без да го питам,ще го шамаросам по врата...
Не взимам страна,но е възможно да си бил с превишена скорост и да си минал "метър" при проверката...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот osata » 25 Окт 2014, 23:04

Оооо, като четеш какви скандали тресат държавата относно такива полицейски проверки с бъркане по дупки и т.н., защо изобщо го правиш на въпрос това спиране, без полицая да те е "опипал" :lol: :lol: :mrgreen: .
Шегата настрана..... при тази проверка има 90% плюсове и 10% минуси. Причината за спирането е можело да ти я каже полицаят, ако го беше попитал, но можеше и да не ти каже. Примерно в момента доста активно се работи по трафик на нелегални имигранти (стигнахме американците в тази дейност), и се търсят всякакви измислени поводи да отвориш багажника на автомобил, бус и т.н., ако полицая са го тупнали сам на пътя 12 часа да спира и проверява (противоречащо на всякакви инструкции и безопасни мерки и т.н., ама като няма хора...) логично е да е бил изнервен, което не е правилно, но пък е чисто човешко качество. А по пътищата посока Русе минават стотици такива на месец.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Бакшиша » 28 Окт 2014, 11:09

На Пейчиново около бензиностанцията на разклона има полицейска хранилка поддържана от местния квартален. На входа на Бяла от Русе също има полицейска хранилка заради забраненото изпреварване,ако те спрат 20 кинта спасяват положението. На разклона за Пиргово също има полицейска хранилка и там минаваш с 20 кинта,може и 10 кинта ако кажеш нямаш повече. На разклона за Павликени са търновски полицаи,там са много нагли типове,но глада е по-силен от тока и клякат на 10 кинта.
Ако ти трябва друга информация за други маршрути питай,няма шофьор,които да не знае къде са хранилките по пътищата на родината.
Бакшиша
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Окт 2014, 10:53

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот малкия » 28 Окт 2014, 13:29

Като при всичко това не е зле да имате предвид и чл. 304а от Наказателния кодекс. ;)
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Lord » 28 Окт 2014, 22:34

Студент написа:Здравейте дами и господа служители на реда.
Искам да споделя с вас как протече при мен полицейска проверка на пътя.
Пътувах с автомобила си по посока Русе – София и в района на село Пийчиново бях спрян за проверка от полицейски служител с бяла астра.Още със спирането на автомобила последва - дай си документите и извърти волана на дясно.Изпълних нареждането на полицая и завъртях волана на дясно.Последва въпрос – Как пътуваш с тия износени гуми,трябва да спрем автомобила от движение.Гумите ми бяха сменени преди да тръгна от Русе и са гуми на един сезон. Отговорих,че тия гуми са на един сезон и ако искат може да ги замерят за грайфер и да погледнат дотовете на гумите.Последва - май караше с превишена скорост,отговорих,че не съм гледал с каква скорост карам,но ако съм засечен с превишана скорост ще получа глоба. Не ми написаха глоба за превишена скорост,не ми написаха глоба и за уж износени гуми.Провериха ми пожарогасителя,който е минал на преглед и аптечката,която съм закупил по наредбата от закона за движение и жилетката. Понеже времето беше много лошо и валеше дъжд,казах на господин полицая,че съм студент,имам само осем лева в джоба си и съм качил колега с мен да ми излезе по-евтино прибирането.
Върна ми документите и до момента не разберах за какво бях спрян и каква беше целта на тази проверка.
Спиран съм по пътя Русе – София,както и по други маршрути и са ми правени проверки,но винаги полицая е със свтлоотразителна жилетка и табелка с името си,поздравява,представя се и проверките са протичали по много различен начин от тази проверка.


Кога се случи това, горе долу?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Lord » 28 Окт 2014, 22:47

Студент написа:... От медиите съм чувал,че има мобилни проверяващи групи от МВР,които следят как се правят проверки на пътя от полицаите.
Пожелавам на този полицай да попадне на такива проверяващи и пред тях да обяснява,че такава проверка се прави за да установи евентуални правонарушения...


нЕма нужда от тези пожелания. Те са реалност. Точно преди около 2 години полицейски наряд на РУ-Свищов от ОДМВР - Търново, даващи дежурство на 2 км преди Пейчиново, непосредствено преди табела Русенска област, община Бяла беше хванат с подкуп от служители на вътрешна сигурност. Мога да кажа и още, но не е нужно, виновните си понесоха отговорността.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Полицейска проверка на пътя.

Мнениеот Lord » 28 Окт 2014, 23:08

Бакшиша написа:На Пейчиново около бензиностанцията ...


В зоната на с. Пейчиново на ПП І-3 /Бяла -Ботевград/ бензиностанция не е имало и няма. Има една злощастна газстанция, където никой, освен местните не спира да зарежда.

Бакшиша написа:На Пейчиново ... има полицейска хранилка поддържана от местния квартален. ...


В с. Пейчиново няма полицейски служител. Селото се обслужва от младши полицейски инспектор от съседно село, който има 2 приемни дни в Пейчиново, когато идва с личния си автомобил или мотоциклет, не разполага с "Опел Астра" и няма как да е с такъв на първокласния път.

Бакшиша написа:... На входа на Бяла от Русе също има полицейска хранилка заради забраненото изпреварване,ако те спрат 20 кинта спасяват положението...


Глупости! Това за което говориш е пет километрово спускане, което си е доста опасно и може би единствено, като дължина, извън планинските проходи, с най-големия пътен травматизъм в област Русе. Най-нормално е точно, заради челните сблъсъци да е забранено изпреварването и да има пост на служители от РУ - Бяла, с цел превенция и контрол. Нямаш идея този пост колко животи е спасил с времето!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта