Въпрос за технически преглед?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос за технически преглед?

Мнениеот refy » 18 Окт 2014, 14:18

Здравейте

Току що минах през технически преглед за колата и ми сложиха единствено стикер. Преди имаше две картончета, но сега ми казаха че вече ги отменили и оставал само стикера. Врътнали ли са ме нещо или наистина е така? Вече само стикера ли се издава след технически преглед?

Благодаря
refy
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Окт 2014, 14:16

Re: Въпрос за технически преглед?

Мнениеот dakota_ » 18 Окт 2014, 18:29

refy написа:Здравейте

Току що минах през технически преглед за колата и ми сложиха единствено стикер. Преди имаше две картончета, но сега ми казаха че вече ги отменили и оставал само стикера. Врътнали ли са ме нещо или наистина е така? Вече само стикера ли се издава след технически преглед?

Благодаря


Прочети това
НАРЕДБА № Н-32 ОТ 16 ДЕКЕМВРИ 2011 Г. ЗА ПЕРИОДИЧНИТЕ ПРЕГЛЕДИ ЗА ПРОВЕРКА НА ТЕХНИЧЕСКАТА ИЗПРАВНОСТ НА ПЪТНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА
Чл. 38. (1) Когато пътното превозно средство е технически изправно и не са установени неизправности и/или несъответствия, както и при установяване на незначителни неизправности по чл. 37, ал. 2, председателят на комисията, извършила периодичния преглед на ППС, издава удостоверение за техническа изправност част І, буква А и част ІІ (приложение № 7) и знак за периодичен преглед за проверка на техническата изправност на ППС.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за технически преглед?

Мнениеот osata » 18 Окт 2014, 22:20

refy написа:Здравейте

Току що минах през технически преглед за колата и ми сложиха единствено стикер. Преди имаше две картончета, но сега ми казаха че вече ги отменили и оставал само стикера. Врътнали ли са ме нещо или наистина е така? Вече само стикера ли се издава след технически преглед?

Благодаря



Освен стикера, ти се дава малък и голям талон. Най-вероятно са ти дали стар непоставен стикер или нещо подобно.
Сигурно са ти казали, че вече и фискален бон не се издава ;)

Майтапа настрана, но ако нямаш валиден ГТП при някакво дори дребно ПТП ще си имаш ядове ;) .
Не знам този пункт къде си го намерил, но не е лошо да провериш първо тук дали имаш валиден ГТП - http://www.rta.government.bg/images/Ima ... nspection/ ,

и ако отговора е "не" да отидеш в ИА "Автомобила администрация". На линка, който съм ти дал ясно се вижда освен стикера, и малкия талон, както и кой номер да запишеш за проверка.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос за технически преглед?

Мнениеот катюша » 19 Окт 2014, 09:50

refy написа:Здравейте

Току що минах през технически преглед за колата и ми сложиха единствено стикер. Преди имаше две картончета, но сега ми казаха че вече ги отменили и оставал само стикера. Врътнали ли са ме нещо или наистина е така? Вече само стикера ли се издава след технически преглед?

Благодаря


Напоследък се засичат в продажба стикери за технически прегледи и си се задомил с такъв стикер с цел да прецакаш системата. Сега пробваш да видиш какво ще ти кажем ;)
Това,което ще ти кажа,че на краставичари краставици трудно можеш да продадеш :D
Няма такъв пункт за технически преглед,който ще ти даде само стикер и няма да ти даде другите задължителни документи.
Има камери на пункта,носят отговорност и дори вече не става да си дадеш документите на някой и да ти издаде документи,че все едно си минал на ГТП.
Положението се затегна и вече не може да минават и по 200-300 автомобила на ден,има технологично време колко трае процедурата по минаване на съответното МПС на преглед.
Изобщо не вървиш с тоя въпрос и с измисления стикер.
Прекарай си автомобила през пункт за технически преглед,плати си таксата,прибери си документите и карай спокойно.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос за технически преглед?

Мнениеот refy » 20 Окт 2014, 13:26

osata благодаря за линка - в него излиза, че имам валиден стикер и коректно излизат последните цифри на номера на рамата. И касова бележка си имам, но проблема е, че сервиза, в който направих прегледа е на другото кьоше на България, понеже бях на път когато забелязах, че на следващия ден изтича :oops: Защо не са ми дали хартиената част нямам идея, но поне е успокояващо, че номера на стикера явно е вкаран коректно в системата ви. Значи остава въпроса мога ли някъде да си издам картонената част? Примерно да ида в някой сервиз за ГТП и те да видят валидния стикер и да издадат хартиената част? Или пък в КАТ?

Катюша, мога само да изразя съжаление към мъжа ти ако си омъжена - сигурно всяка вечер преживява тормоз от обвинения в изневери ако е закъснял с 1 минута от работа. Мислех, че пиша в полицейски, а не в милиционерски форум - добре знаем ролята на милиционера в обществото да измисля, а не открива престъпници ;) Ще те успокоя, че си имам и касова бележка, и би трябвало, ако уж прескъпата видеосистема, която купихте от нашите данъци работи, да можеш да ме видиш там някъде с моята скромна сива кола със завряна сонда за изгорели газове в ауспуха. Ако желаеш, ще ти пратя рег. номер да си гледаш видеото вечер. Но благодаря ти за обвиненията :)
refy
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Окт 2014, 14:16

Re: Въпрос за технически преглед?

Мнениеот катюша » 20 Окт 2014, 14:47

refy написа:osata благодаря за линка - в него излиза, че имам валиден стикер и коректно излизат последните цифри на номера на рамата. И касова бележка си имам, но проблема е, че сервиза, в който направих прегледа е на другото кьоше на България, понеже бях на път когато забелязах, че на следващия ден изтича :oops: Защо не са ми дали хартиената част нямам идея, но поне е успокояващо, че номера на стикера явно е вкаран коректно в системата ви. Значи остава въпроса мога ли някъде да си издам картонената част? Примерно да ида в някой сервиз за ГТП и те да видят валидния стикер и да издадат хартиената част? Или пък в КАТ?

Катюша, мога само да изразя съжаление към мъжа ти ако си омъжена - сигурно всяка вечер преживява тормоз от обвинения в изневери ако е закъснял с 1 минута от работа. Мислех, че пиша в полицейски, а не в милиционерски форум - добре знаем ролята на милиционера в обществото да измисля, а не открива престъпници ;) Ще те успокоя, че си имам и касова бележка, и би трябвало, ако уж прескъпата видеосистема, която купихте от нашите данъци работи, да можеш да ме видиш там някъде с моята скромна сива кола със завряна сонда за изгорели газове в ауспуха. Ако желаеш, ще ти пратя рег. номер да си гледаш видеото вечер. Но благодаря ти за обвиненията :)


Ако изразяваш съжаление,може прочитайки по-горе частта от Наредбата,която ти е приложил колегата dakota_,да изразиш съжаление,че си дал пари на вятъра /ако изобщо си минал на ГТП/ защото продължавам да твърдя,че няма такъв пункт за технически прегледи,който ще ти каже,че удостоверение за техническа изправност част І, буква А и част ІІ (приложение № 7) са отменени и няма да ти ги издаде.
Можеш да повтаряш като папагал колкото си искаш какво си проверил и какво ти е излязло на компютъра,но на пътя като те спрат колегите и ти поискат да покажеш документ за технически преглед,няма да можеш да покажеш нищо и ще береш ядове.
Няма вариант,в който да отидеш някъде на друго място и да ти издадат документите,които е трябвало да ти бъдат издадени задължително на мястото,на което твърдиш,че си минал на ГТП.
Съвета ми е да забравиш,че си минал на ГТП,да се наредиш отново на пункт за преминаване на ГТП и да се подсигуриш с всички документи издаващи се при преминаване на ГТП. Ако имаш излишно време за губене можеш да пуснеш жалба до Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация",на която е възложен контрола по Наредба № Н-32 и да изчакаш резултата от проверката...
Всичко друго е ала-бала, като те спрат за проверка и не представиш необходимите документи,ще те боли :D

ПП/ От твоите данъци нищо не сме купували! Бъркаш МВР с Министерството на транспорта,бъркаш още куп неща... Проблема е изцяло в твоя "телевизор" :mrgreen:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос за технически преглед?

Мнениеот refy » 20 Окт 2014, 20:01

Благодаря за съвета, така и смятам да направя.
refy
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Окт 2014, 14:16


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта