Проблем с квартиранти.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Проблем с квартиранти.

Мнениеот policeofficer » 04 Сеп 2014, 21:08

Я ми кажи, Мариана, къде се разиграва случката, да е ясно?
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Проблем с квартиранти.

Мнениеот катюша » 04 Сеп 2014, 21:09

Мариана написа:Как да пусна жалба като не ми приемат жалбата в полицията,а ме връщат от входа и не я взимат?
Как така да няма кражба като са взели вещи от моя апартамент ? Вещите ги няма,не знам къде са,значи са откраднати от наемателите. Защо да не бъдат повкани в полицията да кажат,защо са ми откраднали вещите?
Полицията не си върши работата по мое мнение и тук също ме прехвърляте към съда,понеже не ви се работи.


Напиши една жалба на лист.Вземи един плик за писмо и я запечати.Адресирай плика до мястото,до което искаш да пуснеш жалбата.Отнеси плика в пощата и го пусни като препоръчана пратка!
Ако си адресирала плика до районното управление,което си посещавала и са ти върнали жалбата с устно обяснение,че жалбата ти не е за работа на полицията... в рамките на месец ще получиш същият писмен отговор,че са налице гражданскоправни отношения и може да отнесеш спора за решаване от съда.
Двама колеги ти обясняват надълго и широко,че нямаш работа с полицията по твоя случай,но ти си забила и няма рестарт...
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Проблем с квартиранти.

Мнениеот кпц » 04 Сеп 2014, 21:41

Мариана, подай жалбата в районната прокуратура!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Проблем с квартиранти.

Мнениеот osata » 04 Сеп 2014, 21:52

кпц написа:Мариана, подай жалбата в районната прокуратура!


Точно.
И свидетели трябват за доказване, че в имота е имало вещи, щом няма опис и подпис от наемателите.
Отделно, те могат да кажат, че са напуснали апартамента и после някой друг е изнесъл вещите, за което пак трябват свидетели.
Общо взето наистина живеем в един сложен свят с много закони и много вратички.

Както казваше един приятел "свети зелено, минавам, един идиот ме връхлита минавайки на червено, леко пиян...... очукани ламарини, идват негови познати, единия уж карал зад него и видял как минава на зелено, един таксиджия отсреща срещу съответната сума видял също как човека си минава за зелено, гаджето му карала, тя не е пила и т.н......" и човека седи мига и казва - "минавам на зелено, и ме изкараха виновен, защото нямам свидетели, а той си купи такива".

Така че Мариана, за съжаление справедливостта е относително понятие, което на нашите географски ширини все по-трудно се среща. Аз лично, както и много от колегите тук и по различните управления се борим, трудно, бавно, но сме запазили човешкото в себе си и сме верни на принципите си. Колегите са описали опасенията си, кое как..... могат още по-подробно с примери и варианти да напишат по 100 реда, за съжаление не пишат това, което искате да чуете.

А сигнал (жалба) може да подадете с препоръчано писмо до Министъра, До Главния секретар, До областния директор на полицията..... Съгласно АПК никой няма право да не ви приеме жалбата, длъжни са да я регистрират със съответния номер и в законния срок да очаквате развитие и отговор. Но аз също препоръчвам сигнал/жалба до Районна прокуратура, където прокурор ще изпрати преписката със съответните указания в полицията и след отговорът по неговите указания и извършени проверки грамотно ще прецени дали и какво обвинение да повдигне.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Проблем с квартиранти.

Мнениеот dakota_ » 04 Сеп 2014, 23:10

karakashev_1981 написа:Всъщност единственото, за което се сетих сега е, че можете да ползвате третият човек (брокер или там какъвто е), евентуално като свидетел, но не съм сигурен до каква степен това ще помогне в процеса по доказването и индивидуализирането на вещите. Все пак, успех.


Брокера е могъл да й помогне при изготвянето на читав договор за отдаване на жилището под наем /нали за това му се плаща комисионна/,той и това не е направил... Дори да се сети,че в жилището е имало изброените вещи,няма как да се сети какви марки,модели и ред други особености са имали вещите...
Дори да пусне жалба в Прокуратурата,дори от там да изпратят жалбата в полицията...дори полицията да издири и призове наемателите на Мариана...Наемателите ще кажат,че не знаят за какво става дума,че са оставили всичко в жилището или нещо друго,но никой няма да каже "Ела мечко,изяж ме..."
Полицията ще върне отговор към прокуратурата и Мариана ще разбере,че без дело в съда няма да мине...Може да се стигне и до там,че Мариана е пропуснала да обяви дохода от договора си за наем пред НАП...и става дълга и широка...
Най-доброто е да прецени какво е спечелила като сума от наема...Да прецени изчезналите вещи на каква стойност са и ако сметката излиза поне на нула...да не е вътре с пари...Да си окачи една обеца на ухото и като не знае как се отдава жилище под наем и как може да се застрахова макар и минимално срещу злонамерени наематели,да отиде при един адвокат в за бъдеще и адвоката да изготви съответния договор съобразно ЗЗД...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблем с квартиранти.

Мнениеот Мариана » 04 Сеп 2014, 23:23

кпц написа:Мариана, подай жалбата в районната прокуратура!


Съпруга ми е посетил районна прокуратура и е бил приет от дежурен прокурор. Прокурора е прочел жалбата,поискал е да представим документи за откраднатите вещи,поискал е да покажем документи,че в жилището сме оставили такива вещи. Това са вещи купувани преди доста години и нямаме фактури за тях.
Не сме знаели да поискаме разписка от наемателите,че оставяме вещите при тях. Вижте,ние не сме крадци и измамници да разсъждаваме,че някой ще ни окраде,ние сме честни хора и даваме жилището под наем за да може с парите да помагаме на детето ни да учи във ВУЗ.
Пари да наемаме адвокат и да водим дело нямаме,разчитахме на полицията като честни хора да ни защити правата.
Мариана
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Сеп 2014, 15:06

Re: Проблем с квартиранти.

Мнениеот кпц » 04 Сеп 2014, 23:42

Мариана, подайте писмена жалба в деловодството на прокуратурата и вземете входящ номер!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Проблем с квартиранти.

Мнениеот Мариана » 05 Сеп 2014, 12:40

Отидох в прокуратурата,от деловодството прочетоха жалбата и казаха да мина през дежурния прокурор да я оставя при него,защото не приемат жалби без да са минали през дежурния прокурор. Прочетох на една врата "Административен ръководител на районна прокуратура" влязох при него.Прочете жалбата ми и каза,че прокуратурата може да възложи работа на полицията само при престъпления.За него,както и за някои бездушни хора от вас няма кражба.
Излезнах разочарована и изпратих жалаба до прокуратурата с препоръчано писмо.Може да е нагло,но го направих.
Съжалявам,но не търсете разбиране в мое лице,не бих съжалила полицай,който каже,че заплатата му е ниска.
Мариана
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Сеп 2014, 15:06

Re: Проблем с квартиранти.

Мнениеот Lord » 05 Сеп 2014, 13:18

Мариана написа:..................
Съжалявам,но не търсете разбиране в мое лице,не бих съжалила полицай,който каже,че заплатата му е ниска.


Така и трябва, Мариана! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проблем с квартиранти.

Мнениеот dakota_ » 05 Сеп 2014, 14:22

Мариана написа:Отидох в прокуратурата,от деловодството прочетоха жалбата и казаха да мина през дежурния прокурор да я оставя при него,защото не приемат жалби без да са минали през дежурния прокурор. Прочетох на една врата "Административен ръководител на районна прокуратура" влязох при него.Прочете жалбата ми и каза,че прокуратурата може да възложи работа на полицията само при престъпления.За него,както и за някои бездушни хора от вас няма кражба.
Излезнах разочарована и изпратих жалаба до прокуратурата с препоръчано писмо.Може да е нагло,но го направих.
Съжалявам,но не търсете разбиране в мое лице,не бих съжалила полицай,който каже,че заплатата му е ниска.


Има една стара поговорка "Не съжалявай сиромаха,да не му окачиш торбичката на гърба си..." ;)
Подсигурила си си прекрасната възможност да получиш в писмен вид това,което ти обясних по-горе,но ти реши да пробваш по трудния начин да се убедиш... Ако не си доволна от резултата на районна прокуратура,може да споделиш във форума и да получиш съвет да жалиш действията на РП пред окръжна прокуратура :)
Като се убедиш,че и прокурорите са "бездушни" като полицаите,вземи и помисли как да опъваш чадъра над главата си преди да те е намокрил дъжда... Много хора вместо да отварят чадър над главите си преди да ги намокри дъжда,те търсят да го отварят откакто се измокрят и после друг им е крив...
Ако пак си отдаваш жилището под наем търси отново същият брокер,пусни квартиранти по същият начин и този път остави в жилището на юнашко доверие нови уреди,да може всичко да е както си трябва... :D
Желая ти успех,ако решиш след някои друг ден,ако има вести от прокуратурата,сподели какво се случва с твоя случай ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта