Много тъпо нарушение...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Много тъпо нарушение...

Мнениеот mrbean » 16 Авг 2014, 02:56

Здравейте!

Преди няколко часа ми се случи много тъпа случка и се чудя дали единственото разрешение на проблема е чешмата със студената вода.
Слизах по Цариградско в дясна лента с около 80 и точно когато щях да намалявам на двата знака преди Орлов мост, видях в огледалото много по-засилено БМВ и то почти вече в бронята ми. Понеже имаше кола отдясно единственото, което можех да направя за да не стане катастрофа беше да ускоря и да се измъкна в дясно. Успях от 50 да засиля със 70-80, но не успях да намаля и съответно камерата ни щракна и 3мата "герои".
По-тъпата част - този "баварец" мина пред мен и със спирачки ми сече пътя нарочно, и като ме изравни крещеше - щял да се бие, не знам си какво да прави, щял да ме гърми, що не съм му правил път... Заобиколих го и продължих по пътя и долу на светофара отново ме сече - заплахи, да сме излизали от колата...
Та въпроса ми е, предполагам ще дойде честитка, т.к. като видях светката на камерата, може би бях с около 25-30 отгоре(80км/ч), при положение, че нарочно ускорих, за да избегна сблъсък, имам ли някаква алтернатива - да пиша жалба срещу този(чиито номер не видях, но би трябвало да се е записал на камерата) или да възразя с обяснение когато ми пратят "картичката", с което да се смекчи в някаква степен глобата? Или просто да си налея една студена вода и каквото такова - в крайна сметка важното че избегнах ПТП с тъпанар и пътниците сме добре...
mrbean
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 16 Авг 2014, 02:40

Re: Много тъпо нарушение...

Мнениеот mrbean » 16 Авг 2014, 03:24

Поправям една грешка горе която съм написал - не в дясна а в най-лява лента беше.
mrbean
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 16 Авг 2014, 02:40

Re: Много тъпо нарушение...

Мнениеот кпц » 16 Авг 2014, 07:58

Сякаш светкавично се е развила ситуацията, което не изглежда точно!
Варианти:
1. Жалба до съответното РУМВР за поведението на водача на това БМВ, като се укажат и свидетелите от Вашия автомобил.
2. Изчакване на евентуален електронен фиш. Ако е 50 лева например, може и да не се занимаваш, като платиш 70% в 14 дневния срок.
3. Обжалване на електронния фиш с аргумент, че си действал при крайна необходимост и не трябва да се налага наказание / чл. 8 ЗАНН, вр. чл. 13 НК/. Това ми изглежда средно вероятно. Може и адвокат да ти е нужен, съответно разноски, които после трябва да търсиш отделно. Изобщо усложнения разни.

Всичко зависи от нервите, времето и парите, които ще си позволиш да отделиш.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Много тъпо нарушение...

Мнениеот катюша » 16 Авг 2014, 08:36

Всичко това са алабализми. Никой не може да знае дали е щяло да стане ПТП или не!
Никой няма да се занимава с глупости,че някой решил,че друг няма да може да спре и за това засилил и превишил ограничението на скоростта.
Като си получиш честитката отивай и си плащай санкцията и за друг път да знаеш да не правиш тъпи нарушения.
То ако се разминаваха санкции с такива обяснения,знаеш ли колко селски тарикати щяха да минават метъра.
Наливай чашата със студена вода и гледай да не е толкова студена,че може да те пресече в тези горещини и не се занимавай с глупости да се обясняваш като първокласник!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Много тъпо нарушение...

Мнениеот PAOLON » 16 Авг 2014, 23:58

Няма да получиш честитка.Няма да те глобят.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Много тъпо нарушение...

Мнениеот Raptor » 30 Авг 2014, 17:30

Възможно е да не получиш ел. фиш за глоба, но няма да обяснявам причините, за да не се учите на тарикатлъци... :roll:
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Много тъпо нарушение...

Мнениеот mrbean » 01 Сеп 2014, 16:17

Благодаря за успокоението и информацията приятели :)
катюша усещам устрема ти да изкараш жертвата виновник - нещо нормално в нашата мила родина. Явно според теб е по-добре човек да причини ПТП, но според мен - не. Живота ми е по-ценен от един фиш.
mrbean
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 16 Авг 2014, 02:40

Re: Много тъпо нарушение...

Мнениеот Raptor » 11 Сеп 2014, 17:37

mrbean, когато става дума за закони и правилници, трябва да се чете буквално, без да се философства.
И спазвайки горния принцип, при опасност на пътя водачът е длъжен да направи само две неща - да намали скоростта или да спре, всяко друго действие е нарушение. Друг е въпросът за т. нар. "съобразена скорост" - тя трябва да бъде такава, че да ти позволява да направиш горните две неща. А каква точно, законът е дал право на всеки водач, да си я определя сам, без да превишава разрешената, разбира се.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта