Въпрос за застраховка

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос за застраховка

Мнениеот Шофера » 02 Авг 2014, 19:51

Мнението е изтрито, поради нарушаване на правилата на форума!

Нямате бан и можете да зададете въпроса си, формулирайки го в рамките на правилата на форума!


Екип PoliceBG
Шофера
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Авг 2014, 19:37

Re: Въпрос за застраховка

Мнениеот Шофера » 03 Авг 2014, 18:20

Не знам какво му беше на мнението ми,че не е по правилата,ще го формулирам пак.
Имам сключена застраховка гражданска отговорност и я плащам разсрочено на 4 вноски за срок от 12 месеца.
Втората ми вноска беше със срок за внясяне на сумата до 27.07.2014 год. ( неделя) до края на деня до 00:00 часа.Защо трябваше да ми съставят акт,че не съм платил втората си вноска на 28.07.2014 в около 04.30 часа сутринта в понеделник,като полицаите знаят,че може да се плати до 15 дни след датата и полицата е валидна.Какъв е смисъла да ми пишат акт,като акта ще падне в ъда,но само да ми се сзъдават проблеми да тичам да водя дела в съда.
По този и други случаи,с които се сблъсквам на пътя,искам да поздравя ръководителите в МВР,които задържаха шефа на "Сигмите" в София,както и други полицаи от "Сигма" и дано има възмездие,защото шофьорите вдигнахме ръце от корумпирани полицаи.
Не съм имал проблеми с пътни полицаи,но със "Сигма" и полицаи от градските управление постоянно имам засечки и ми е писнало да ми правят намеци за даване на подкупи.Не плащам подкупи и се радвам,когато задържат корумпирани държавни служители.
Ако и сега мнението ми не е по правилата,моля пишете какво нарушение правя!
Шофера
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Авг 2014, 19:37

Re: Въпрос за застраховка

Мнениеот dakota_ » 03 Авг 2014, 19:10

Защо задаваш тук такъв въпрос? В АУАН е записано,защо ти се съставя,ти подписа ли АУАН? Написали нещо в графата за възражения? Направи ли писмени възражения в рамките на законовия срок ?
Няма смисъл от поздравите ти към "ръководителите в МВР",полицейските акции в МВР са перманентни и не са спирали. Това е все едно някой да поздрави теб,че си прекарал товар от т.А до т.Б... ти за това получаваш заплата.
Един безплатен съвет ще ти дам... Не бързай да се радваш,че са задържали някой за нещо... Когато има влязла осъдителна присъда в сила,тогава се радвай... Има много случаи,в които се задържат едни хора,омаскаряват ги по медиите и след това като ги оправдаят,забравят да изчистят имената на тези незаслужено омаскарени хора...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за застраховка

Мнениеот osata » 04 Авг 2014, 19:37

Вие знаехте ли когато Ви писаха акт-а за този "гратисен период" при сключена полица ГО на вноски?
Ако сте знаели, казахте ли им, те какво ви казаха, в полето за възражения написахте ли нещо?
Прочетохте ли си всичко на бланката на АУАН?
Забелязахте ли за три дневния срок, в който можете да давате допълнителни обяснения и възражения?
Ако бяхте изрично възразили, началникът, който ще издаде НП (наказателно постановление), нямаше да го издаде, защото при последвала подходяща жалба ще бъде наказан. Не знам за кой град, кое районно управление се отнася, но ако началникът подписва по 30-40 НП на ден, надали като няма възражения ще изпада в подробност да чете в колко часа на коя дата, кое как и т.н.
Глобата за липса на ГО е сериозно нарушение с голяма парична сума, така че късно не късно, началникът упълномощен да издава НП в съответната служба може още да не е подписал НП, отивайте, искайте среща, обяснете, навсякъде сме хора. За глоба от 400 лв си струва ходенето.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос за застраховка

Мнениеот Шофера » 09 Авг 2014, 19:13

Да обясня какво направих.Преснимах акта,преснимах полицата и преснимах и новата полица платена на сутринта след съставяне на акта.Написах една жалба до началника на полицейското управление и обясних как съм бил глобен от полицаите.
Отговора получен по пощата с препоръчано писмо до мен е да отида в полицейското управление с акта да си получа обратно талона.Няма да бъда бъда наказан,защото не съм в нарушение на закона за застраховките.
Въпроса ми е защо излизат на работа неграмотни полицаи,аз като не знам нещо и сгреша ме наказват,с какво ще накажат неграмотните полицаи,заради тяхната неграмотност си скъсах нервите да тичам като луд и да доказвам,че не съм камила.
Шофера
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Авг 2014, 19:37

Re: Въпрос за застраховка

Мнениеот dakota_ » 09 Авг 2014, 20:01

Шофера написа:Да обясня какво направих.Преснимах акта,преснимах полицата и преснимах и новата полица платена на сутринта след съставяне на акта.Написах една жалба до началника на полицейското управление и обясних как съм бил глобен от полицаите.
Отговора получен по пощата с препоръчано писмо до мен е да отида в полицейското управление с акта да си получа обратно талона.Няма да бъда бъда наказан,защото не съм в нарушение на закона за застраховките.
Въпроса ми е защо излизат на работа неграмотни полицаи,аз като не знам нещо и сгреша ме наказват,с какво ще накажат неграмотните полицаи,заради тяхната неграмотност си скъсах нервите да тичам като луд и да доказвам,че не съм камила.


Да ти обясня и аз как да действаш за в бъдеще! Следи си датите на плащанията и не лежи на тази "кълка",че имало 15 дневен толеранс за плащане... Така ще си спестиш възможността да те правят на "камила" и няма да тичаш като луд да прилагаш документи и да се обясняваш ;)
Дали ще има наказани във връзка с твоя случай или няма да има,както казвам винаги в такива случаи,това не е на магарето работа ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта