птп избягал водач без гражданска

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

птп избягал водач без гражданска

Мнениеот ivangenov » 07 Юли 2014, 15:40

здравейте

на 4.07 ни беше отнето предимството и автомобила ни е с доста големи щети(над 5000лв). за жалост каското беше изтекло преди няколко дена и сега разчитаме само на гражданската.
лицето което причини катастрофата избяга веднага след като засече автомобила ни и дори не успяхме да видим номера. ивикахме полиция констатираха и записаха инцидента. след това обходихме булеварда и намерихме няколко камери на които се вижда автомобила и снехме регистрационния номер. свидетели потвърдиха. пуснахме жалба в полицията.
проверихме в гаранционен фонд дали има гражданска но от 2013 се води без и вероятно зареди това е избягал.
какво може да се направи сега, автомобила ни е единствен, другият ни го откраднаха преди 3 месеца и ситуацията не е много розова.
колегите от полицията бяха малко лаконични и ни съветваха да пием една студена вода, което ме навежда на мисълта че много много няда да си дадат зор да издирват водача тъй като е само тенекия и няма пострадали(за радост). камерите се наложи да си ги проверим ние и да го раздаваме разследващи полицаи и никой не си направи дори и труда да погледне дори реагираха леко нервно като ги помолихме.

от тук нататък какво следва да се случи, ако полицията не го намери или той не пожелае да покаже автомобила? ние със студената вода ли си оставаме?
ivangenov
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 07 Юли 2014, 15:24

Re: птп избягал водач без гражданска

Мнениеот dakota_ » 07 Юли 2014, 18:41

ivangenov написа:здравейте

на 4.07 ни беше отнето предимството и автомобила ни е с доста големи щети(над 5000лв). за жалост каското беше изтекло преди няколко дена и сега разчитаме само на гражданската.
лицето което причини катастрофата избяга веднага след като засече автомобила ни и дори не успяхме да видим номера. ивикахме полиция констатираха и записаха инцидента. след това обходихме булеварда и намерихме няколко камери на които се вижда автомобила и снехме регистрационния номер. свидетели потвърдиха. пуснахме жалба в полицията.
проверихме в гаранционен фонд дали има гражданска но от 2013 се води без и вероятно зареди това е избягал.
какво може да се направи сега, автомобила ни е единствен, другият ни го откраднаха преди 3 месеца и ситуацията не е много розова.
колегите от полицията бяха малко лаконични и ни съветваха да пием една студена вода, което ме навежда на мисълта че много много няда да си дадат зор да издирват водача тъй като е само тенекия и няма пострадали(за радост). камерите се наложи да си ги проверим ние и да го раздаваме разследващи полицаи и никой не си направи дори и труда да погледне дори реагираха леко нервно като ги помолихме.

от тук нататък какво следва да се случи, ако полицията не го намери или той не пожелае да покаже автомобила? ние със студената вода ли си оставаме?


Инцидента се е случил преди 2-3 дни...знам,че повечето Ганьовци,като се върнат от чужбината в България и смятат,че са центъра на вселената и всичко трябва да се върти около тях,но действителността е съвсем друга и се налага да изчакате полицията да си свърши работата,защото може да се изненадате,но не сте само вие и не само вие сте потърпевши,че цялата полиция да се втурне да търси избягалия от ПТП водач на МПС...
Не знам кои са ти колегите от полицията,които са те посъветвали да пиете една студена вода,но те съветвам,като срещнеш някъде учителя си от началния курс на училище,тегли му една майна,че те е изпуснал толкова неграмотен с писането...Всички допускаме грешки при писане,но твоите са направо очевадни...Излагаш българското училище зад граница...
Полицията ще намери избягалия водач и ще го санкционира за нарушението,което е извършил,но полицията няма да ти покрие щетите по автомобила...
За целта ще ти се наложи да посетиш адвокат и да ти каже какъв е начина да потърсиш обезщетение от водача на МПС без ЗГО...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: птп избягал водач без гражданска

Мнениеот osata » 07 Юли 2014, 21:58

Давам този линк на човека - http://guaranteefund.org/bg/%D0%BE%D0%B ... 0%B8%D1%8F ,
не си спомням обаче при кои случаи плащаха обезщетение и в какъв процент покрива щетите.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: птп избягал водач без гражданска

Мнениеот катюша » 07 Юли 2014, 22:30

Цяла статия предлагам на вниманието му http://www.finsales.org/znaem-za-grazhd ... ornost-sub
В интернет се намира всичко по почти всеки казус,иска се само човек да се разрови и да потърси.
Истината е,че ще бере ядове с избягалия водача без застраховка ГО.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: птп избягал водач без гражданска

Мнениеот ivangenov » 08 Юли 2014, 11:31

dakota
учил съм в българия до 4 клас и до преди 5 години не ми се е налагало дори да си напиша името на български....не виждам да съм сбъркал някъде някоя дума? да изядеш някоя буква не те прави неграмотен.
виж първо ти какво си писал преди да пускаш големи критики и да наричаш някой ганьо
както и да е имам малко дете, откраднаха ми едната кола другата ми я потрошиха и сега дори немога да си я отремонтирам. не смятам че вселената се върти около мен и не желая червени килимчета... просто зададох въпрос и получих типично български комплексарски отговор.
ivangenov
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 07 Юли 2014, 15:24

Re: птп избягал водач без гражданска

Мнениеот dakota_ » 08 Юли 2014, 12:31

ivangenov написа:dakota
учил съм в българия до 4 клас и до преди 5 години не ми се е налагало дори да си напиша името на български....не виждам да съм сбъркал някъде някоя дума? да изядеш някоя буква не те прави неграмотен.
виж първо ти какво си писал преди да пускаш големи критики и да наричаш някой ганьо
както и да е имам малко дете, откраднаха ми едната кола другата ми я потрошиха и сега дори немога да си я отремонтирам. не смятам че вселената се върти около мен и не желая червени килимчета... просто зададох въпрос и получих типично български комплексарски отговор.


Ванка,хубаво е,че знаеш думата комплексар...ще е хубаво да се замислиш върху тази дума,защото човек каквото излъчва,същото се връща обратно при него...ефекта на огледалото...
Ти пишеш за полицаи,които смърдят на пот и чесън,което си чиста комплексарщина,а казано простичко се нарича простотия...
Няма лошо,че задаваш въпроси,нали за това е форума,лошото е,че наред с въпросите си раздаваш квалификации и се опитваш да разсъждаваш по въпроси,които не са от твоята компетенция...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта