Взаимопомощ или просто съвети, извън темата МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Взаимопомощ или просто съвети, извън темата МВР

Мнениеот Lord » 29 Юни 2014, 15:51

Моля да не ми се сърдят Енчев и dakota_, че без тяхно позволение отварям нова тема, но намирам, че такава би била полезна и ... те така. ;) :)


dakota_ написа:
Енчев написа:.......
Ако не може,здраве да е,ще си изтърпя наказанието.
Благодаря ви,за съветите,dakota_,.....
Поздрави.


Наборе,акта ще го оправиш не се съмнявам.....Да нямаш някой камион ГАЗ 66.. трябва ми акъл за смяна на двигателя с двигател от Болгар...Подготвил съм почти всичко,трябват ми някои насоки за съединителя... Прочетох,че си инженер,началник на работилница си бил...приемам всякакви съвети :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Енчев » 29 Юни 2014, 15:58

Чул те Господ за акта :) ! По другия въпрос,имам две шишиги в движение,нямат равни в планината.Добре си се ориентирал за двигателя,ако имаш път към Смолян може да се видим да ти кажа някои подробности за съединителя и други преработки.На място можеш да видиш всичко готово.За да не спамя темата,ако искаш ми остави пощата си на лични.Поздрави.
Енчев
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Юни 2014, 20:53

Re: Взаимопомощ или просто съвети, извън темата МВР

Мнениеот dakota_ » 29 Юни 2014, 17:35

Никакво сърдене,благодарности за дадената възможност и темата :)
Усещам,че Енчев е много от "нашите" и щом е написал шишига е много в час с нещата :D
Преди няколко години в едно военно поделение попаднах на съкровищница.Бракувана автомобилна техника и вътре всичко има... и се продава на безценица.Цели ЗИП-ове пълни с ключове и всичко за ЗИЛ-а... Манията ми е трактори и руски камиони.Купих един военен ГАЗ 66 много здрава машина,имам и един Джуган /ЗИЛ 157/. Опитах да правя някои подобрения на принципа проба-грешка,но имам проблеми със смяната на двигателя на ГАЗ 66 с двигател от Болгар и скоростна кутия от ЗИЛ :D .Иска си някои сериозни промени и ми трябва чужда помощ :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Взаимопомощ или просто съвети, извън темата МВР

Мнениеот dsuzunov » 29 Юни 2014, 19:28

Сменяли сме на приятел бензиновия мотор от Виетнамката с Перкинс от ГАЗ-53.
Скоростната кутия сложихме от ЗИЛ 157, съединителя си остана от дизела с лека намеса на стругар.
Опашката на първичния вал (амбреажната ос) е с по-малък диаметър от лагера в маховика и си спомням, че сменихме лагера. Наложи се да се престърже леглото му. Нямам спомен обаче, за шлиците и за феродовия диск. При този вариант, камиона има достатъчна тяга и скорост. Раздатка итн. си е от шишигата. А, взехме диференциали (нови) от типа с повишено триене, които се монтират в БТР-60ПБ и в БРДМ2, но не съм участвал в смяната им и не зная дали са монтирани. Принципно, БРДМ 2 е на базата на ГАЗ 66 и има много малки разлики в мотор, трансмисия и окачване.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Взаимопомощ или просто съвети, извън темата МВР

Мнениеот Енчев » 29 Юни 2014, 23:33

Проблеми може да имаш при съединителя,аз съм сложил от трактор Универсал.Колегата е описал какво се прави с амбреажната ос,тя трябва да се скъси с 24.5 мм.Като стигнеш до кардана,ще ти кажа какво да правиш.Някъде имам и чертежи,но трябва да ги потърся.Ако намериш и диференциали каквито пише колегата,ще се родиш. Ще си направиш много здрава дърварка,а по баирите в планината,ще хвърчиш :)
Енчев
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Юни 2014, 20:53

Re: Взаимопомощ или просто съвети, извън темата МВР

Мнениеот Трактора » 30 Юни 2014, 19:06

dakota_ написа:
Преди няколко години в едно военно поделение попаднах на съкровищница.Бракувана автомобилна техника и вътре всичко има... и се продава на безценица.Цели ЗИП-ове пълни с ключове и всичко за ЗИЛ-а... Манията ми е трактори и руски камиони.Купих един военен ГАЗ 66 много здрава машина,имам и един Джуган /ЗИЛ 157/.


Колега dakota_,би ли споделил кое е това поделение,имам същата мания :) искам да си купя и аз хубави руски инструменти.В казармата бях шофьор и като получавахме нови автомобили,вътре в ЗИПа имаше всичко и нямаше чупене :) .
Предварително благодаря.
Трактора
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Юни 2014, 19:00

Re: Взаимопомощ или просто съвети, извън темата МВР

Мнениеот dakota_ » 30 Юни 2014, 20:01

Трактора написа:
dakota_ написа:
Преди няколко години в едно военно поделение попаднах на съкровищница.Бракувана автомобилна техника и вътре всичко има... и се продава на безценица.Цели ЗИП-ове пълни с ключове и всичко за ЗИЛ-а... Манията ми е трактори и руски камиони.Купих един военен ГАЗ 66 много здрава машина,имам и един Джуган /ЗИЛ 157/.


Колега dakota_,би ли споделил кое е това поделение,имам същата мания :) искам да си купя и аз хубави руски инструменти.В казармата бях шофьор и като получавахме нови автомобили,вътре в ЗИПа имаше всичко и нямаше чупене :) .
Предварително благодаря.


Альоша,ти ли си братле ;) Манията ти е много добра,за съжаление това беше преди години.Сега няма и следа от това поделение...всичко разпродадоха на безценица и каквото можаха разграбиха...
Около теб,където живееш няма ли "Кореком" ;) В моя град съм чест посетител на две площадки "Кореком" за скрап. Познават ме и по служба и по дружба,поръчал съм и на двете места да ми събират инструменти... Купуват ги като скрап,после ми ги продават или по 2.00 лв. килограма или на пазарлък,но си заслужава и в двата случая :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Взаимопомощ или просто съвети, извън темата МВР

Мнениеот Lord » 30 Юни 2014, 20:06

dakota_ написа:
Альоша,ти ли си братле ;)



:lol: :lol: :lol:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Взаимопомощ или просто съвети, извън темата МВР

Мнениеот Трактора » 30 Юни 2014, 21:30

dakota_ написа:Альоша,ти ли си братле ;) Манията ти е много добра,за съжаление това беше преди години.Сега няма и следа от това поделение...всичко разпродадоха на безценица и каквото можаха разграбиха...
Около теб,където живееш няма ли "Кореком" ;) В моя град съм чест посетител на две площадки "Кореком" за скрап. Познават ме и по служба и по дружба,поръчал съм и на двете места да ми събират инструменти... Купуват ги като скрап,после ми ги продават или по 2.00 лв. килограма или на пазарлък,но си заслужава и в двата случая :)


:lol: :lol: Не съм Альоша,но ми хареса :lol: Има такива "корекоми",но намирам само гаечни ключове и по някоя бургия :) Явно при теб "корекома" е по-добре зареден :lol:
Татко има няколко трактора,помагам с каквото мога и обичам да се ровя из тях :)
Трактора
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Юни 2014, 19:00

Re: Взаимопомощ или просто съвети, извън темата МВР

Мнениеот Енчев » 01 Юли 2014, 17:27

dakota_ написа:Около теб,където живееш няма ли "Кореком" ;) В моя град съм чест посетител на две площадки "Кореком" за скрап. Познават ме и по служба и по дружба,поръчал съм и на двете места да ми събират инструменти... Купуват ги като скрап,после ми ги продават или по 2.00 лв. килограма или на пазарлък,но си заслужава и в двата случая :)


Изненадвам се от това,че полицаи се интересуват от инструменти,трактори,камиони :) По такива площадки се откриват и много части от трактори и прикачна техника.Намирам какво ми не,защото и аз се ровя из боклуците,ама "кореком" звучи по-ласкаво :D
До къде го докара с камиона,ако минаваш към Смолян,пиши хем да почерпя за акъла,хем да ти покажа гаража си с камионите :)
Енчев
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Юни 2014, 20:53

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта