Банковите глупости

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Банковите глупости

Мнениеот gravity » 27 Юни 2014, 16:42

Здравейте. Днес виждам каква глупост се разиграва и поне по това, което чета, всичко идва от имейлове тази сутрин, които са шашнали хората да си дърпат парите от банките. Понеже се занимавам от доста години с интернет сигурност, предлагам помощта си безвъзмездно ако има нужда, за да се помогне да се установи откъде тръгват такива "новини". Мои колеги също са на разположение ако е нужна експертна помощ. Искрено се надявам оттам нататък авторите им да си понесат заслужените последствия!
gravity
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Юни 2014, 16:35

Re: Банковите глупости

Мнениеот dakota_ » 27 Юни 2014, 18:59

gravity написа:Здравейте. Днес виждам каква глупост се разиграва и поне по това, което чета, всичко идва от имейлове тази сутрин, които са шашнали хората да си дърпат парите от банките. Понеже се занимавам от доста години с интернет сигурност, предлагам помощта си безвъзмездно ако има нужда, за да се помогне да се установи откъде тръгват такива "новини". Мои колеги също са на разположение ако е нужна експертна помощ. Искрено се надявам оттам нататък авторите им да си понесат заслужените последствия!


Чувал ли си,че когато атовете се ритат,магаретата теглят /страдат/ ? Толкова ли си наивен да мислиш,че "всичко идва от имейлове тази сутрин"... ? Толкова ли си наивен да си помислиш,че ти и колегите ти,които се занимавате с фирмена сигурност /каквото и да значи това/ можете да повлияете на случващото се... ?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Банковите глупости

Мнениеот gravity » 27 Юни 2014, 19:10

А, не знам, не съм споменавал, че предлагам помощ по ритане - вие сте тези дето трябва да ритате. Хора като мен само могат да помогнат доколкото могат да се набара накъде води миризливата диря в глобалната мрежа. Фирмена сигурност също нямам представа какво е - може би нещо икономическо. ;)
gravity
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Юни 2014, 16:35

Re: Банковите глупости

Мнениеот gravity » 27 Юни 2014, 19:14

Между другото, два от "атовете" нещо ми мязат малко повече на хипопотами :mrgreen:
gravity
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Юни 2014, 16:35

Re: Банковите глупости

Мнениеот dakota_ » 27 Юни 2014, 19:21

gravity написа:А, не знам, не съм споменавал, че предлагам помощ по ритане - вие сте тези дето трябва да ритате. Хора като мен само могат да помогнат доколкото могат да се набара накъде води миризливата диря в глобалната мрежа. Фирмена сигурност също нямам представа какво е - може би нещо икономическо. ;)


Интернет сигурност е същото като дървено желязо ;) Очертават се нови избори за Парламент...там всеки сам и всички заедно можем да си помогнем като се изправим пред урните и гласуваме...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Банковите глупости

Мнениеот gravity » 27 Юни 2014, 19:28

Абсолютно съм съгласен с теб - един народ каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи. Колкото до интернет сигурността, усещам, че май не си много фен на съвременните технологии, но мога да те уверя, че без въпросното дървено желязо, живота ти ще е много, много лош :mrgreen: Което не е хубаво, но е факт, че всичко около теб зависи от това дървено желязо! Поздрави :)
gravity
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Юни 2014, 16:35

Re: Банковите глупости

Мнениеот Lord » 27 Юни 2014, 19:38

gravity написа:... Понеже се занимавам от доста години с интернет сигурност, предлагам помощта си безвъзмездно ако има нужда, за да се помогне да се установи откъде тръгват такива "новини". Мои колеги също са на разположение ако е нужна експертна помощ...


Хубаво, но в нашия форум трудно ще намериш почва за подобна помощ. Болшинството сме служители и едва ли някой би се вързал на мейли или СМС-и с подобни "новини или призиви". Пък и да има някой проблем със сигурността в нета, има къде да се обърне, а именно :

http://www.cybercrime.bg/bg


Или към колеги, като този:

Изображение

Казва се Явор Колев. Специализирал е „Инструменти и системи за международно сътрудничество” в Националната полицейска академия в Авила.
Преминал е курс по ЕnCase v6 Computer Forensics във Вашингтон и по Basic Investigations of Computer and Electronic Crimes Program в ILEA, Будапеща.

Носител е на множество отличия и награди, последните от които са почетно отличие на МВР "За доблест и заслуги" ІІІ степен, националната награда „Джовани Фалконе”, награда за значителен принос към защитата на авторските права от местните представителства на IFPI, MPA и BSA.

Автор е на множество методологии за разследване на престъпления срещу авторските права в сферата на телекомуникациите и софтуерното пиратство и за разследване и преследване на извършителите на кибер престъпления. ;)

Поздрави и на теб! :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Банковите глупости

Мнениеот dakota_ » 27 Юни 2014, 19:54

gravity написа:Абсолютно съм съгласен с теб - един народ каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи. Колкото до интернет сигурността, усещам, че май не си много фен на съвременните технологии, но мога да те уверя, че без въпросното дървено желязо, живота ти ще е много, много лош :mrgreen: Което не е хубаво, но е факт, че всичко около теб зависи от това дървено желязо! Поздрави :)


Не съм фен да възлагам на някой друг да се грижи за нещо,което сам мога да си подсигуря и да се грижа за него ;) Поздрави!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта