Въпрос за Акт

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот osata » 19 Фев 2016, 23:05

http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dakota_ » 19 Фев 2016, 23:57

Dido написа:Здравейте на всички участници в този полезен и за гражданите като мен форум.
Въпроса ми е от компетенция на пътна полиция. Бях паркирал на охраняем паркинг буса си. На излизане от паркинга пазача не вдигнал докрай бариерата, аз не съм видял и станата така, че счупих бариерата с горният край на товарният отсек на буса. Слязох огледах какво съм направил, поех вината, че трябва и аз да гледам и се уговорих с пазача да се върна като разкарах продуктите в буса да платя щетите.
Оказа се, че пазача се е обадил в полицията и ме пуснали за търсене. Намериха ме пред нас, написаха ми акт и въпроса ми е правилно ли е това, какво да направя и изобщо какво ще ме посъветвате. Предварително благодаря.


Като чета какво си написал намирам вина в теб за това, че без вина си признал вина.
Дай да разсъждаваме двамата, излизаш от охраняем паркинг, паркинга се охранява с бариера. Пазача е вдигнал бариерата да излезеш, но не си е свършил качествено работата и ти е ударил автомобила с бариерата. Ако пазача е бил вдигнал качествено бариерата, нямало да ти удари автомобила в горният край.
Хайде сега ми кажи ти какво си виновен, че пазача не е изпълнил качествено задълженията си и ти е нанесъл леки материални щети по автомобила?
Защо, ти като потърпевш не се обади в полицията да съобщиш, че пазача ти е причинил повреда на автомобила, като те е подвел, че е вдигнал бариерата, а не е вдигнал?
Разбирам бариерата да не е била вдигната, да си решил да минеш и да я отнесеш, тогава си виновен, но в случая поне аз не намирам твоя вина за счупената бариера.
Потърси адвокат за консултация и след като излезе НП го обжалвайте в съда.
Ако не ти е проблем, пиши какъв е развоя по казуса ти!
Успех!

ПП/ Апропо, като те издириха толкова бързо пробваха ли те за алкохол?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Dido » 20 Фев 2016, 01:17

Ахаа, вече и аз не съм сигурен дали съм виновен. Буса, че се чукна в бариерата и бариерата увисна е факт.
Чак сега се замислям, че пазача не си е свършил работата и ми е ударил буса с бариерата. Много ви благодаря, обезателно ще потърся адвокатска помощ и ще държа на това, че съм невинен. Полицията като ме откри не ме пробваха за алкохол. Аз исках да ме пробват, но ми казаха, че щом съм напуснал произшествието все едно съм пил. Отидохме при пазача, писаха ми акта и така.
Още един път благодаря и ще ви пиша колко е акта и дали съда го е отменил
Dido
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Фев 2016, 12:35

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Коце » 01 Авг 2016, 20:16

Здравейте, може ли да задам въпрос към катаджиите сред вас?
Значи случая ми е следният, пътувам по магистрала "Тракия" с колата си за морето.
Пред мен се движи автомобил в лявото платно, пресветнах му няколко пъти да освободи лентата да мога да го изпреваря, но не мърда от лявата лента. Минах го от дясната страна и малко след това ме спряха катаджии и мен и другата кола.
Някакъв смотан пенсионер се оказа в колата, него не знам за какво го глобиха, но на мен ми писаха акт за изпреварване от дясно. Това за мен не е никакво изпреварване, аз бях в дясната лента и просто го задминах и толкова. Правилно ли е това да ми пишат акта и вие какво ще кажете в случая?
Коце
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Авг 2016, 20:05

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот кпц » 01 Авг 2016, 21:11

Чакай си наказателното постановление, пък тогава като видиш какво пише в него, ще можеш да обжалваш.
Пенсионерът бил смотан, ама може да ти е полезен свидетел. ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dakota_ » 01 Авг 2016, 22:32

Коце написа:Здравейте, може ли да задам въпрос към катаджиите сред вас?
Значи случая ми е следният, пътувам по магистрала "Тракия" с колата си за морето.
Пред мен се движи автомобил в лявото платно, пресветнах му няколко пъти да освободи лентата да мога да го изпреваря, но не мърда от лявата лента. Минах го от дясната страна и малко след това ме спряха катаджии и мен и другата кола.
Някакъв смотан пенсионер се оказа в колата, него не знам за какво го глобиха, но на мен ми писаха акт за изпреварване от дясно. Това за мен не е никакво изпреварване, аз бях в дясната лента и просто го задминах и толкова. Правилно ли е това да ми пишат акта и вие какво ще кажете в случая?




Това е примерен клип, но спокойно можеш да го отнесеш към твоят случай. Просто си представи какво би се случило, ако "смотаният пенсионер" реши в момента, в който го "минаваш от дясната страна" да се прибере в дясната лента... ще стане мазало...
С действията си създал непосредствена опасност за движението. Може да жалиш НП, но полицаят преценява на място в момента, че създаваш непосредствена опасност за движението, спира те и ти съставя АУАН...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Коце » 02 Авг 2016, 20:12

Ми гледам го и не мога да го отнеса към моя случай.
Аз не съм изпреварил никой, просто минах в лявото платно от което трябва да изпреваря автомобила пресветнах му да ми даде път, не ми даде път и минах в дясната лента и продължих по нея като минах покрай него. Не съм видял, че има куки, още по-малко съм вярвал, че куките имат бинокъл да гледат отдалече движението.
Според мен няма налице изпреварване, ако някой е нарушител това е пенсионера, че кара в лявата лента и пречи да го изпреварват, ама заедно с него глобиха и мен без да съм виновен. Що така правите катаджиите или така е по-лесно да се свличат кожите на обикновените хора.
Коце
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Авг 2016, 20:05

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот кпц » 02 Авг 2016, 21:05

Коце, нали ти споменах вече.
Обжалвай, като дойде наказателното! По-нататък съдиите ще ти обяснят ти ли си прав или "куките".
Можеш да издириш пенсионера, та да си делите разходите. :)
Като минат делата пак пиши, да обсъдим кой крив, кой прав.
Сега така на сляпо не става.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dakota_ » 02 Авг 2016, 22:19

Коце написа:Ми гледам го и не мога да го отнеса към моя случай.
Аз не съм изпреварил никой, просто минах в лявото платно от което трябва да изпреваря автомобила пресветнах му да ми даде път, не ми даде път и минах в дясната лента и продължих по нея като минах покрай него. Не съм видял, че има куки, още по-малко съм вярвал, че куките имат бинокъл да гледат отдалече движението.
Според мен няма налице изпреварване, ако някой е нарушител това е пенсионера, че кара в лявата лента и пречи да го изпреварват, ама заедно с него глобиха и мен без да съм виновен. Що така правите катаджиите или така е по-лесно да се свличат кожите на обикновените хора.


Като не можеш няма да го отнасяш към твоят случай, а други като могат да видят клипа и да преценят как да се движат по магистрала.
Обясняваш, че си минал в лявата лента и дори си "пресветнал" с фаровете на автомобила пред теб, което означава, че си предприел маневра изпреварване като си нарушил едно от задължителните условия при изпреварване - свободен път. Нямаш ли свободен път не може да предприемаш маневра изпреварване... има и други задължения, които може да ги прочетеш в ЗДвП... Дай нещо по същество, напиши кои членове от ЗДвП са написани в АУАН, че си нарушил...
Ако питаш мен за едни 100 лв. не си заслужава да жалиш и да загубиш делото в съда 8-) Приеми, че си излязъл една вечер на морето и си хапнал и пийнал на разсол със съпругата си за здравето на пътна полиция, която вижда всичко с бинокъл и без бинокъл :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот vladimirov17 » 04 Авг 2016, 22:26

Коце, спри да минаваш в което и да е платно,че може да има и разделителна ивица ,банкет и еластична предпазна ограда/мантинела/ и давай газ само по платното за движение ,а на магистрала Тракия конкретно по пътните ленти,че да не те пратят на проверовъчен,а инъче жали всичко за което смяташ,че си ощетен .
vladimirov17
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Авг 2015, 15:41

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта