Въпрос за Акт

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dakota_ » 01 Юли 2014, 19:11

Енчев написа:Благодарности към всички,които се включихте със съвети.Оправих с мои средства счупената пътна табела,Днес отидох в КАТ и след среща с един от заместниците,положението е почти както ми го описа dakota_.Началника ме изслуша,запозна се с акта,видя снимки на оправената от мен табела и отсече,че глобата ми ще бъде към 300 лв. и един месец лишаване,просто по закон не може да се избегне лишаването.Доволен съм от резултата :) Излезе ли глобата,ако е така,плащам,оставям книжката в КАТ и един месец почивка :) Поздрзви.


Човек,който си е направил труда да ремонтира счупена пътна табела заслужава адмирации.Мисля,че си решил въпроса с наказанието по най-добрия за теб начин :)
Акъл няма да ти давам да проверяваш в бъдеще укрепването на товара ;) дръж здраво товарачите,преглеждай тресчотките и безавариен път ти желая.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот osata » 01 Юли 2014, 22:18

В стил Фейсбук давам едно "харесвам" на мнението на Дакота ;) :D
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот zetor » 25 Дек 2014, 16:56

Здравейте,ще се прикача към тази тема,защото моя въпрос също е за акт.
Попаднах в много идиотска ситуация и търся съвет как да реша проблем предизвикан от добрината ми.
Дадох си автомобила на приятелка на жена ми да си прекара багаж от един град в друг град. Багажа е прекаран,автомобила ми беше върнат и няколко часа след това на вратата ми се появи полиция. Трима полицаи ме търсеха,че не съм спрял за проверка на главния път около града ни.
Видели са,че жена кара колата,видяха също,че съпругата ми не е с руса коса,обясних на кой съм дал колата да я кара,дадох трите имена на приятелката на жена ми,но пускане няма.
Казаха ми да си взема документите,да сляза до автомобила и ми написаха акт.
Извинявайте господа,че съм в полицейски форум,но за мен това бяха тримата глупака. Самите те казват,че руса жена е управлявала автомобилa,самият аз им казвам имената на жената управлявала автомобила и в същото време ми пишат на мен акт,защото колата се води на мое име.
Какъв съвет мога да получа от вас и какво мога да направя,защото аз не съм нарушил никакъв закон. Дал съм си автомобила за ползване на човек,който е извършил нарушение с него.
zetor
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Дек 2014, 16:43

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот кпц » 25 Дек 2014, 21:42

zetor написа:.........Какъв съвет мога да получа от вас и какво мога да направя,защото аз не съм нарушил никакъв закон. Дал съм си автомобила за ползване на човек,който е извършил нарушение с него.

Напиши това, което пишеш тук в една жалба до началника на РУ /Районно управление в Областна дирекция на МВР/!
Като получиш отговор - пак пиши тук!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dakota_ » 25 Дек 2014, 22:08

zetor написа:Здравейте,ще се прикача към тази тема,защото моя въпрос също е за акт.
Попаднах в много идиотска ситуация и търся съвет как да реша проблем предизвикан от добрината ми.
Дадох си автомобила на приятелка на жена ми да си прекара багаж от един град в друг град. Багажа е прекаран,автомобила ми беше върнат и няколко часа след това на вратата ми се появи полиция. Трима полицаи ме търсеха,че не съм спрял за проверка на главния път около града ни.
Видели са,че жена кара колата,видяха също,че съпругата ми не е с руса коса,обясних на кой съм дал колата да я кара,дадох трите имена на приятелката на жена ми,но пускане няма.
Казаха ми да си взема документите,да сляза до автомобила и ми написаха акт.
Извинявайте господа,че съм в полицейски форум,но за мен това бяха тримата глупака. Самите те казват,че руса жена е управлявала автомобилa,самият аз им казвам имената на жената управлявала автомобила и в същото време ми пишат на мен акт,защото колата се води на мое име.
Какъв съвет мога да получа от вас и какво мога да направя,защото аз не съм нарушил никакъв закон. Дал съм си автомобила за ползване на човек,който е извършил нарушение с него.


Много оскъдна информация си дал за да искаш съвет. Написали в АУАН възражение,че не си управлявал ти автомобила... Изобщо някакво писмено възражение направи ли по АУАН ? Не може да дойдат у вас,да те повикат до автомобила и да ти напишат АУАН,че не си спрял на стоп палка... Трябва да пуснеш една жалба до Н-ка на "Пътна полиция" и да опишеш всичко как се е случило от момента на даване на автомобила до момента на съставяне на АУАН. Изчакай отговор по жалбата и ако отговора не е в твоя полза,отиди при адвокат и му обясни какво се е случило... Ако нещата са наистина такива каквито ги описваш и бъдеш санкциониран,наказателното постановление ще падне в съда...
Практиката е такава,че в такива случаи съда изисква освен свидетелските показния на актосъставителите и някои други документи,в които се отразява работата на патрула... и по тях се проверява какво са правели на това място,маршрут на патрулиране и т.н.неща,които са работа на адвоката ти... Имаш в твоя полза и показанията на жената,на която си дал автомобила за ползване...Нещата като цяло са в твоя полза и мисля,че макар и да изпиташ временни затруднения,ще си доволен от крайния резултат :)
Поинтересувай се приятелката ви дали е возила багаж или е кръшнала с чужд мъж ;) Може да се окаже,че е возила колега на актосъставителите и да не ги хванат в издънка е отпрашила с колата ;) Както се пее в песента " Никога не вярвай на жена,предателка, изменница е тя! :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Сашо » 07 Дек 2015, 21:40

Здравейте, може ли един въпрос от компетенцията на оръжейниците в полицията. Случая е такъв, че написаха един дебел акт на баща ми за 500 лв. По закон за опазване на оръжието и боеприпасите. Значи татко излиза на лов с дружинката и по време на лова му прилошава вдига кръвно и викат линейката. Откарват го в бърза помощ, но доктора не е искал да качва в линейката пушката и патроните да не гръмнат вътре. Оставили са патроните и пушката в друг човек да ги пази. Минава на проверка полицията и горските и прибират пушката и патроните и пишат акт на татко и на човека прибрал пушката. Татко е писал половин ден обяснения и пак го глобиха 500 лв. Може ли някой от вас да каже какво да правим и към кого да се обърнем за помощ да отмени глобата?
Сашо
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Дек 2015, 21:37

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dakota_ » 08 Дек 2015, 09:59

Сашо написа:Здравейте, може ли един въпрос от компетенцията на оръжейниците в полицията. Случая е такъв, че написаха един дебел акт на баща ми за 500 лв. По закон за опазване на оръжието и боеприпасите. Значи татко излиза на лов с дружинката и по време на лова му прилошава вдига кръвно и викат линейката. Откарват го в бърза помощ, но доктора не е искал да качва в линейката пушката и патроните да не гръмнат вътре. Оставили са патроните и пушката в друг човек да ги пази. Минава на проверка полицията и горските и прибират пушката и патроните и пишат акт на татко и на човека прибрал пушката. Татко е писал половин ден обяснения и пак го глобиха 500 лв. Може ли някой от вас да каже какво да правим и към кого да се обърнем за помощ да отмени глобата?


Без да съм оръжейник в полицията ;) ще те насоча какво да направите. Подавате една жалба до съда /най-добре адвокат да я подаде/ срещу наказателното постановление. В жалбата ще искате НП да бъде отменено и ще се опитате да докажете пред съда, че са налице обстоятелства по чл.8 от ЗАНН /крайна необходимост/. За целта ще представите писмени доказателства от спешният център, че баща ти е бил откаран от линейка в спешният център, което свидетелства, че състоянието на баща ти се е нуждаело от спешна помощ. Свидетелски показания от колегата на баща ти повикал линейката и вече по ваш план може да призовете и други свидетели, с които да докажете крайна необходимост...
Ако всичко си описал както е било, НП ще падне в съда.
Съвет от мен, баща ти да помисли добре по повод на случката и да открие кой му е враг в дружинката. Полицията не "грее" навсякъде, че да направи проверка точно в този момент и да състави АУАН на баща ти... На мястото на баща ти силно бих се замислил дали да излизам на лов с тази дружинка...
Успях и да се оправя ловджията, че лов го чака :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Dido » 19 Фев 2016, 12:41

Здравейте на всички участници в този полезен и за гражданите като мен форум.
Въпроса ми е от компетенция на пътна полиция. Бях паркирал на охраняем паркинг буса си. На излизане от паркинга пазача не вдигнал докрай бариерата, аз не съм видял и станата така, че счупих бариерата с горният край на товарният отсек на буса. Слязох огледах какво съм направил, поех вината, че трябва и аз да гледам и се уговорих с пазача да се върна като разкарах продуктите в буса да платя щетите.
Оказа се, че пазача се е обадил в полицията и ме пуснали за търсене. Намериха ме пред нас, написаха ми акт и въпроса ми е правилно ли е това, какво да направя и изобщо какво ще ме посъветвате. Предварително благодаря.
Dido
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Фев 2016, 12:35

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот катюша » 19 Фев 2016, 14:34

Не е трябвало да напускаш самоволно местопроизшествието. Не може да се договаряш с пазача за нищо, той е работник, не е собственик на счупената бариера. Обадили са се в полицията шефовете му, които са собственици на повредената бариера. Какво си правил у вас, нали да разкараш стока с буса и се връщаш обратно ;)
АУАН е факт, имаш право в три дневен срок да напишеш възражение по съставеният АУАН, почти е сигурно, че няма да бъде уважено. Като ти бъде определено наказанието и получиш НП имаш право да жалиш в съда наложеното наказание.
Друг път като стане произшествие, оставаш там до пристигане на компетентните органи и изпълняваш каквото ти разпоредят!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот osata » 19 Фев 2016, 23:04

Малко съдебна практика по темата с "бариерите"

http://www.rs-nesebar.org/CMS_ADM/image ... 913012.htm

http://www.justice-ruse.org/rcourt/2014 ... 261114.htm
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта