Въпрос за Акт

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос за Акт

Мнениеот Кесара » 21 Юни 2014, 19:06

Здравейте,искам да ви попитам може ли да ми съатавят акт от полицията за силна музика вечерта и като получих акта 500 кинта са ми натресли глоба.Не съм убил човек,не съм престъпник,може ли 500 лв да ме глобят за една музика.Какво мога да правя да намалят глобата поне на 50 кинта?
Кесара
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юни 2014, 19:02

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dakota_ » 21 Юни 2014, 20:02

Кесара написа:Здравейте,искам да ви попитам може ли да ми съатавят акт от полицията за силна музика вечерта и като получих акта 500 кинта са ми натресли глоба.Не съм убил човек,не съм престъпник,може ли 500 лв да ме глобят за една музика.Какво мога да правя да намалят глобата поне на 50 кинта?


Явно имаш изкривени понятия какво е вечер и какво е през нощта ;) Признай си в колко часа през нощта си пускаш силна музика и колко пъти те е посетила полицията,че да ти съставят АУАН за нарушаване на нощната тишина.Почти навсякъде полицията първо отправя предупреждение да намалиш силата на звука и чак след това,ако не изпълниш разпореждането се съставя АУАН,или те закопчават и карат в РУП да ти "шлайфат" главата!
Пишеш,че не си убил човек,но я се замисли колко човека убиваш със силната си музика през нощта и какво пожелават на майка ти и половината ти род,тези които изтезаваш със силната си музика през нощта и не им позволяваш да почиват като нормални хора.
Малка е глобата от 500.00 лв,която ти е наложена не от полицията,а от Кмета на Общината,защото полицията съставя АУАН,а кмета определя размера на санкцията и издава НП!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот osata » 21 Юни 2014, 22:29

Аз мисля, че акта не му е съставен по местната общинска наредба за нарушение на нощната тишина, а по-скоро след второ посещение и е по ЗМВР за неизпълнение на полицейско разпореждане.

А иначе относно мнението "не съм убил човек"..така е, но представи си този под теб е шофьор на автобус и като не се е наспал или дори не е спал на другия ден заспи докато кара?

А иначе начина за намаляне на сумата...на самото Наказателно постановление пише как, пред кого и в какъв срок може да се обжалва.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Кесара » 21 Юни 2014, 23:31

Пичове,в блока ми живеят повече пенсионери и лягат с кокошките.полицията дойде и каза да намаля музиката.Намалих мизиката,ама пак се е обадил някой пенсионер,пак дойдоха на вратата ми да чукат и чух единия полицай да казва как сега ще ми бие шамарите дето ги разкарвам два пъти да идват.Уплаших се и не отворих вратата,ама спрях напълно музиката.
На след обед на другия ден ме повика кварталния в стаята си и ми написа акта.Даже не съм нарушил закон,някаква наредба на общината за вътрешен ред в блока съм сгазил и кварталния ми лепна 500 лв щото ми има зъб от много време.Няма шофьори около мен,не съм убил никой за сън нямаше среднощ и спрях музиката.Колко може да се свали глобата в съда?
Кесара
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юни 2014, 19:02

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dakota_ » 22 Юни 2014, 08:31

Какво като живеят пенсионери,след 22:00 часа си длъжен да пазиш тишина.Ако ти се слуша силна музика си купуваш едни слушалки,слагаш ги на ушите си и надуваш уредбата,ако искаш докато си пръснеш мозъка. С тия 500.00лв. не можеш да платиш за подигравката с полицията.Да ти идва патрул два пъти на крака и ти да се подиграваш с тях.Добре те е сгазил кмета с тази сума,запазил си си правото следващия път и полицията да те сгази за неизпълнение на полицейско разпореждане и даже предлагаме "екстра" да търкаш пейката в "маймунарника" до сутринта.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Данчето » 22 Юни 2014, 21:26

Здравейте,моя въпрос също е за съставен акт,но не за нарушение на общинска наредба,а за нарушение на Закона за джижение.Миналата година на 10.11. рано сутринта ми беше съставен акт за преминаване на червена светлина на светофара.Светлината се смени при навлизане в кръстовището,но това се оказа без значение за катаджиите,написаха ми акт и ми иззеха контролния талан. Оттогава 10.11.2013 г. чак сега в петък 20.06.2014 г. получих наказателно постановление издадено на 16.06.2014 г. Моля ви да ми обясните,има ли определен срок,в който трябва да бъде издадено наказателно постановление,защото мой колега,който нито е юрист,нито полицай ми каза,че срока е изтекъл и не бива да ме санкционират.
Предварително ви благодаря за отговорите.
Данчето
 

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот osata » 22 Юни 2014, 21:48

Данчето написа:Здравейте,моя въпрос също е за съставен акт,но не за нарушение на общинска наредба,а за нарушение на Закона за джижение.Миналата година на 10.11. рано сутринта ми беше съставен акт за преминаване на червена светлина на светофара.Светлината се смени при навлизане в кръстовището,но това се оказа без значение за катаджиите,написаха ми акт и ми иззеха контролния талан. Оттогава 10.11.2013 г. чак сега в петък 20.06.2014 г. получих наказателно постановление издадено на 16.06.2014 г. Моля ви да ми обясните,има ли определен срок,в който трябва да бъде издадено наказателно постановление,защото мой колега,който нито е юрист,нито полицай ми каза,че срока е изтекъл и не бива да ме санкционират.
Предварително ви благодаря за отговорите.

http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2126821377
ЗАНН
чл.34 ал.1 - Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението, а за митнически, данъчни, банкови, екологични и валутни нарушения....................
чл.34 ал.3 - Образуваното административнонаказателно производство се прекратява, ако не е издадено наказателно постановление в шестмесечен срок от съставянето на акта.


Само че, НП е издадено и на самата бланка пише как, в какъв срок и пред кого се обжалва.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dakota_ » 22 Юни 2014, 21:55

Данчето написа:Здравейте,моя въпрос също е за съставен акт,но не за нарушение на общинска наредба,а за нарушение на Закона за джижение.Миналата година на 10.11. рано сутринта ми беше съставен акт за преминаване на червена светлина на светофара.Светлината се смени при навлизане в кръстовището,но това се оказа без значение за катаджиите,написаха ми акт и ми иззеха контролния талан. Оттогава 10.11.2013 г. чак сега в петък 20.06.2014 г. получих наказателно постановление издадено на 16.06.2014 г. Моля ви да ми обясните,има ли определен срок,в който трябва да бъде издадено наказателно постановление,защото мой колега,който нито е юрист,нито полицай ми каза,че срока е изтекъл и не бива да ме санкционират.
Предварително ви благодаря за отговорите.


В твоя случай се оказва,че този,който е издал НП е полицай,но не познава ЗАНН колкото колегата ти ;) Ако всичко е коректно и датите са такива каквито си написала,можеш да жалиш НП пред съда,защото е изтекъл 6 / шест/ месечния срок по ЗАНН за издаване на НП и ако след този срок не се издаде НП,производството се прекратява.Интересно ми е,в кой град са се туткали толкова месеци и са я свършили като кучето на нивата!
Жалбата може да ти я напише и колегата ти...Според мен дори не е необходимо да се явяваш в съда...Доказателствата са явни,делото ще приключи за пет минути,решението на съда ще е в твоя полза! Явно наистина не си преминала на червена светлина на светофара и съдбата се намесва в твоя полза ;) Желая ти успех!
ПП/ Колегата Осата,ти е посочил правното основание,направо го копирай и ползвай като пишеш жалбата до съда.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Данчето » 22 Юни 2014, 22:13

Супер :) ! Благодаря и на двама ви за бързите отговори.Наистина червената светлина ме завари в кръстовището.Града е с аромат на липи ;) За мен е добре,че са я свършили като кучето на нивата :D
Още веднъж благодаря за отговора и за дадените съвети! Поздрави господа полицаи.
Данчето
 

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот osata » 22 Юни 2014, 22:46

Чак ми стана интересно..... такова голямо забавяне в такъв вече "пообезлюден" град, при това за сериозно нарушение - преминаване на червен светофар......
Като им чета бюлетина - http://www.starazagora.mvr.bg/PressOffi ... efault.htm , и в него отношение не са никак заети ;)

А колко по-лесно би било с едно написване в горния десен ъгъл "да не се издава НП поради чл. ... ЗАНН" и едно наказание за виновните по забавянето. Защото днес случайно забавянето на Вас за червен светофар, утре "НЕслучайно" на някой без ГО, на някой с алкохол и т.н., моето предположение е, че за оправдание трябва да се прекарват и "не наши" хора, че като дойде някой ден инспектората да няма забавяне само за г-н Х или г-жа Х, за да се окаже слаб контрол, а не корупция ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron