Въпрос за Акт

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dsuzunov » 22 Юни 2014, 23:41

Знаете ли, в Пловдив заради едно такова навлизане в кръстовище при почти светнал "червен" светофар, младо момиче отново ще се учи да ходи. Казвам го не за да Ви укорявам, а само споделям опит.
И шофьорски и по катастрофите.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Данчето » 23 Юни 2014, 09:07

Не само в Пловдив,из цялата страна се случват такива неща.Аз за това не бързам при светване на зелен свтофар веднага да потеглям,защото се случва да се изтеглят все още автомоибили,които преди да светне за мен зелено,те са били на зелена светлина.
В нашия град на много места свтофарите са с изгорели ламли,на много места има изгорели индикатори,които показват колко време остава до изтичане на светещия сигнал.Като добави и това,че пешеходците пресичат,където им падне,като добавим,че и много водачи на МПС карат като луди и става тъжно.В Ст.Загора водач на МПС отне живота на дете на пешеходна зона.Пътувам винаги със страх и много внимавам да не нараня някой!
Данчето
 

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dsuzunov » 23 Юни 2014, 09:26

Аз за това не бързам при светване на зелен свeтофар веднага да потеглям,защото се случва да се изтеглят все още автомобили,които преди да светне за мен зелено,те са били на зелена светлина.

Това го пише в ЗДвП.
Забранява се навлизане в кръстовището, независимо от сигнала на светофара, ако то не е свободно от автомобили. В смисъл, ако тези, които изчакват са все още вътре.
Също така пише, че водачите са длъжни да освободят кръстовището, независимо от сигнала на светофара.
Което пък, задължава същите тези изчакващи автомобили да напуснат кръстовището, независимо, че сигналът на светофара вече се е сменил.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот катюша » 23 Юни 2014, 14:59

osata написа:Чак ми стана интересно..... такова голямо забавяне в такъв вече "пообезлюден" град, при това за сериозно нарушение - преминаване на червен светофар......
Като им чета бюлетина - http://www.starazagora.mvr.bg/PressOffi ... efault.htm , и в него отношение не са никак заети ;)

А колко по-лесно би било с едно написване в горния десен ъгъл "да не се издава НП поради чл. ... ЗАНН" и едно наказание за виновните по забавянето. Защото днес случайно забавянето на Вас за червен светофар, утре "НЕслучайно" на някой без ГО, на някой с алкохол и т.н., моето предположение е, че за оправдание трябва да се прекарват и "не наши" хора, че като дойде някой ден инспектората да няма забавяне само за г-н Х или г-жа Х, за да се окаже слаб контрол, а не корупция ;)


Според мен си точно в десетката с този пост.Напълно споделям написаното и само ще добавя,че тези неща зависят от Н-ка на РУП или Н-ка на сектор "ПП",дали може да създаде необходимата организация и дали самият Н-к на РУП или сектор "ПП има необходимата правна подготовка,изобщо дали става за тази работа. Сега,ако това Правителство подаде оставка и дойдат други на власт,ще се почне отново със смяна на Директори на ОДМВР,на Н-ци на РУП и всичко почва отначало.
На Данчето са създадени излишни затруднения,издадено е НП,за което в момента на издаването се е знаело,че е незаконосъобразно и сега единствения начин за нея е да се явява на съд и съда да го отменя. Съветвам я като спечели делото да преснима решението на съда и да го изпрати до кабинета на Министъра,да си види назначенията и работата на кадрите на ръководни постове по управленията!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Станчо » 23 Юни 2014, 20:17

Здравейте на всички полицаи във форума.Имам едно питане по акт и моля да ми помогнете.
Направиха ми проверка на личната карта и полицая каза,че личната ми карта е спукана и трябва да я подменя,но ми напиоса един акт.Шофьор съм и може да съм спукал пластмасата на картата.До тук добре,но след няма и седмица друг полицай при проверка ми написа нов акт за същата работа.Знам,че трябва да я сменя,но докато я сменя всеки ден актове ли ще ми пишат? Правилно ли е това,показах си първия акт,но ми полицая ми каза да му покажа документ,че съм пуснал картата за смяна.Какво да направя като съм на работа и мога да отида чак в петък да си сменя картата?
Станчо
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юни 2014, 20:09

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dakota_ » 23 Юни 2014, 20:46

Станчо написа:Здравейте на всички полицаи във форума.Имам едно питане по акт и моля да ми помогнете.
Направиха ми проверка на личната карта и полицая каза,че личната ми карта е спукана и трябва да я подменя,но ми напиоса един акт.Шофьор съм и може да съм спукал пластмасата на картата.До тук добре,но след няма и седмица друг полицай при проверка ми написа нов акт за същата работа.Знам,че трябва да я сменя,но докато я сменя всеки ден актове ли ще ми пишат? Правилно ли е това,показах си първия акт,но ми полицая ми каза да му покажа документ,че съм пуснал картата за смяна.Какво да направя като съм на работа и мога да отида чак в петък да си сменя картата?


Не е правилно да ти напишат вторият АУАН при положение,че по закон имаш право в срок до 30 дни да подадеш заявление за подмяна /в твоя сличай/ на повредената по твоя вина лична карта!
Напиши едно възражение до Н-ка на РУП,от което ти е написан втория АУАН и опиши какво се е случило,като приложиш и копие от първия АУАН... През това време не чакай,а отиди и пусни Заявление да си подмениш личната карта...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Lord » 23 Юни 2014, 20:57

dakota_ написа:
Не е правилно да ти напишат вторият АУАН при положение,че по закон имаш право в срок до 30 дни да подадеш заявление за подмяна /в твоя сличай/ на повредената по твоя вина лична карта!
Напиши едно възражение до Н-ка на РУП,от което ти е написан втория АУАН и опиши какво се е случило,като приложиш и копие от първия АУАН... През това време не чакай,а отиди и пусни Заявление да си подмениш личната карта...


Абсолютно правилно!

Ако все пак въпросния н-к на РУП не вземе предвид възражението ти или си пропуснал тридневния срок - съветвам те да жалиш НП пред съответния районен съд, непосредствено след получаването му. Основанието за това е тук:

ЗАКОН ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ


Чл. 31. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) (1) Личните карти се издават и подменят от органите на Министерството на вътрешните работи по постоянния адрес на лицето след представяне на заявление и документи по гражданско състояние, издадени от местната администрация по ред, установен с акт на Министерския съвет.
(2) В случаите, когато личната карта е с изтекъл срок, повредена, унищожена, изгубена или открадната, лицето е длъжно в срок до 30 дни да подаде заявление за издаване на нова лична карта.
(3) По искане на лицето нова лична карта може да се издаде и преди изтичане срока й на валидност.
(4) Личните карти се издават в срок до 30 дни от датата на подаване на заявлението.
(5) Когато заявлението за издаване на лична карта е подадено в консулски или дипломатически представителства в чужбина, срокът за издаване е до 90 дни.


Целият закон е тук: http://lex.bg/laws/ldoc/2134424576

Това е всичко, което ти трябва.
Поздрави!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Станчо » 24 Юни 2014, 16:49

Благодаря на dakota_ и Lord,евала ви правя за добрите съвети.Тая сутрин с актовете в ръка минах през полицията.На входа униформения полицай ме прати при един подполковник да види актовете.Каквото сте ми написали това излезе.Даде ми човека един лист да напиша какво се е случило,окачи листа за последния акт и ми каза,че по първвия акт ще ме глоби 30 лв. и да се отбия да си подменя личната карта.Няма да плащам два акта,втория акт ще го скъса.
Въпроса ми е как вие двамата полицаи и подполковника знаете законите,а тези дето ми писаха втрория акт не знаят законите и ми писаха още един акт за същата работа?
Станчо
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юни 2014, 20:09

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот dakota_ » 24 Юни 2014, 17:56

Станчо,за това има такива форуми,който не знае нещо в определена област,да влезе и да попита.Никой не е спрял и тези,които са ти съставили неправомерно вторият АУАН,да се регистрират в този форум и каквото не им е ясно да питат ;)
Важно е,че си се оправил и си решил възникналия проблем. Добре,че си попаднал и на грамотен "подполковник",че и при "подполковниците" няма гаранция какво има под "покрива" му...
Пускай заявлението за нова лична карта и винаги питай за каквото не ти е ясно.. Старите хора казват,че с питане до Цариград се стига...а една дознателка беше казала "Вчера с питане "оправиха" на моя мъж му..." :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Акт

Мнениеот Енчев » 28 Юни 2014, 21:05

Здравейте,позволете да ви задам и аз един въпрос и ако може да не ме упреквате за грешките ми.
Вадя си хляба като шофьор,прекарвам дървени трупи.Случката е такава,камиона е с полуремарке и както го бях натоварил и карах,нa един завой ми се наложи да бия спирачки заради велосипедисти,които видях при навлизане в завоя да карат един до друг.Разпиляха се дърва по пътя,сгънаха и една пътна табела,слязох да видя какво става и в това време една жена с автобила си не успя да спре и си спука бронята в едно от дърветата.През това време аз успях изтичам назад да спра движението да не пострадат и други колеги.Дойде полиция,написа ми един голям акт.Въпроса ми е колко ще ми струва в пари това нарушение?
Енчев
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Юни 2014, 20:53

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта

cron