Относно запис от камера

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Относно запис от камера

Мнениеот Манчо » 17 Юни 2014, 22:56

Здравейте,господа полицаи,позволих си да се регистрирам в прекрасния ви форум и да ви задам въпрос.
Имам вила в покрайнините на града,в който живея.Писна ми от крадци,писна ми от жалби в полицията,на които отговорите са все за неизвестен извършител.
Реших с помощта на приятел да монтираме няколко камери около вилата ми и да видим кой краде.
Около месец нямаше никакви проблеми,но един ден като отидох на вилата и видях,че вратата на стопанската сграда е разбита.Прегледах записите от камерите и на тях всичко е записано.Познах двама роми,които гледат животни в близост до вилната зона.Дори се вижда как се опитват да разбият и вратата на вилата,но нещо,което не се вижда на камерата ги изплаши и избягаха,всичко това се случва посред бял ден около 14.30 часа през деня.
Вижда се как влизат в стопанската сграда и излизат с чувал.Откраднали са ми кабели,разклонители,печка и друга покъщнина.Записа го свалих,записах го на диск и сега въпроса ми,да предам записа с диска и една жалба на полицията или да се обърна към прокуратурата? Как да постъпя и какво бихте ме посъветвали за да заловят крадците и да има възмездие и съд.
Поздрави!
Манчо
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Юни 2014, 22:42

Re: Относно запис от камера

Мнениеот dakota_ » 17 Юни 2014, 23:17

Манчо написа:Здравейте,господа полицаи,позволих си да се регистрирам в прекрасния ви форум и да ви задам въпрос.
Имам вила в покрайнините на града,в който живея.Писна ми от крадци,писна ми от жалби в полицията,на които отговорите са все за неизвестен извършител.
Реших с помощта на приятел да монтираме няколко камери около вилата ми и да видим кой краде.
Около месец нямаше никакви проблеми,но един ден като отидох на вилата и видях,че вратата на стопанската сграда е разбита.Прегледах записите от камерите и на тях всичко е записано.Познах двама роми,които гледат животни в близост до вилната зона.Дори се вижда как се опитват да разбият и вратата на вилата,но нещо,което не се вижда на камерата ги изплаши и избягаха,всичко това се случва посред бял ден около 14.30 часа през деня.
Вижда се как влизат в стопанската сграда и излизат с чувал.Откраднали са ми кабели,разклонители,печка и друга покъщнина.Записа го свалих,записах го на диск и сега въпроса ми,да предам записа с диска и една жалба на полицията или да се обърна към прокуратурата? Как да постъпя и какво бихте ме посъветвали за да заловят крадците и да има възмездие и съд.
Поздрави!


Здравей и както се казва,добре дошъл...
Харесва ми,че си инициативен и предприемчив човек,но за съжаление,ще трябва да те разочаровам... Пусни жалба до местното РУП,срещни се с оперативния работник по криминална за района,може и с районния инспектор,покажи им записа да видят и те какво се случва,да разпознаят и те хората,които мърсуват в района им...Записа няма да можеш да го ползваш в съда като доказателствено средство,но пък записа е добър повод за една профилактична беседа от страна на полицията с хората записани от охранителните камери...
Някои биха ти дали съвет,че при едно изземване на записа по редна на НПК може да направиш нещо повече и да го ползваш като доказателствено средство,аз ти казвам да не се ловиш на тази "игра"...
Бих ти изброил и причините да не се ловиш,но мисля,че няма смисъл да си чешем езиците с право...
Имаш добър приятел,предполагам имаш и някои роднина братовчед или съседи,които са вдигнали ръце от кражби...покажи им записите и се помолете на дървен "господ" да ви помогне ;) В такива случаи само това оправя нещата,става бързо и при добри "молитви",добрите плодове от труда ви няма да закъснеят...Може мангалите да забравят пътя за вилната зона,може и като ви видят път да ви правят...Всичко е във ваши ръце,не прекалявайте с "молитвите" за да бъде всичко в рамките на лика и прилика... Желая ти успех и драсни 2-3 реда да споделиш какво се случва в последствие из вилната ви зона :)
Т
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Относно запис от камера

Мнениеот кпц » 17 Юли 2014, 23:42

Дакота, би ли споделил все пак причината, поради която съветваш видеозаписът да не се изземва/предава по реда на НПК?
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Относно запис от камера

Мнениеот Манчо » 18 Юли 2014, 15:15

За съжаление dakota_ се оказа прав. Полицията взе записите,голямо писане голяма работа беше докато взеха записите.Прокурора се изгаври и каза,че записите не могат да послужат като доказателство.Не се знаело какво има в чувала,не се видало лицето на крадеца,който изнася чувала.Виждат се лицата и на тримата,не е като на снимка от фотото,но се виждат и се вижда,че са вътре в моя имот.Сега явно нищо няма да се случи,ще трябва и аз като иконописеца от София да застрелям крадците при самоотбрана на имота си и да вървя в затвора да ги излежа.Това е нашата държава,това ни е оправията.Изгубих един месец да тичам по разни врати на чиновници и нишо не постигнах.
Манчо
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Юни 2014, 22:42

Re: Относно запис от камера

Мнениеот dakota_ » 18 Юли 2014, 16:54

Не съжалявай,поне си опитал да направиш нещо и си видял,че нещата със записите като доказателствено средство не са толкова лесно нещо и не са панацея при разкриване на престъпления... Ако не беше опитал,щеше да се колебаеш и да си казваш,казаха ми,че може да ползвам записите,но послушах един полицай,който нищо не разбира и крадците останаха ненаказани ;) Сега поне си направил всичко каквото зависи от теб,остава само да укрепиш добре вилата си,да видиш има ли вариант за СОТ и да не оставяш ценни вещи на това място...
Виждам,че си под емоция,ще ти кажа нещо за случая с "иконописеца"... Нищо не е защитавал и за това го осъдиха и лежи в затвора.Иконописеца е причакал и разстрелял крадец извън дома си.. дори не е намерено нищо откраднато в него...застрелял го е в гръб... с две думи,убил го е като куче...
Пази се под въздействие на силни емоции да не станеш убиец... може да е влизал в дома ти,може да е откраднал много неща,но няма ли налице неизбежна отбрана,ще лежиш в затвора и ще съжаляваш за необмислените си действия... Няма такива кабели,разклонители и вещи,които да ти струват цената на пет години затвор...толкова е осъден Опиц за убития младеж...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Относно запис от камера

Мнениеот Lord » 18 Юли 2014, 19:38

кпц написа:Дакота, би ли споделил все пак причината, поради която съветваш видеозаписът да не се изземва/предава по реда на НПК?


Просто е - защото не е направен по реда на НПК. Останалото dakota_ го е казал.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Относно запис от камера

Мнениеот кпц » 18 Юли 2014, 23:20

Lord написа:
кпц написа:Дакота, би ли споделил все пак причината, поради която съветваш видеозаписът да не се изземва/предава по реда на НПК?


Просто е - защото не е направен по реда на НПК. Останалото dakota_ го е казал.

Не разбирам, кое е просто? Този видеозапис не е възможно да се прави по реда на НПК. Питам за друго-за неговото изземване/доброволно предаване.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Относно запис от камера

Мнениеот катюша » 19 Юли 2014, 08:35

кпц написа:
Lord написа:
кпц написа:Дакота, би ли споделил все пак причината, поради която съветваш видеозаписът да не се изземва/предава по реда на НПК?


Просто е - защото не е направен по реда на НПК. Останалото dakota_ го е казал.

Не разбирам, кое е просто? Този видеозапис не е възможно да се прави по реда на НПК. Питам за друго-за неговото изземване/доброволно предаване.


Като не е направен по реда на НПК,ще имаш иззет само един гол запис по реда на НПК и нищо повече. Самия автор на темата ти е отговорил какво се е случило с неговия запис /направен не по реда на НПК/ след изземването му по реда на НПК и колата dakota_ също ти е отговорил. На хората,които това работим ни е ясно,кое как се прави и кое не може да се прави,но е сложно за обяснение на хора,които не се занимават с нашата работа... Да почна да ти обяснявам,трябва все едно дипломна работа да пиша,а може да се окаже,че нямаш и необходимата подготовка да разбереш обсъжданата материя ;)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Относно запис от камера

Мнениеот кпц » 19 Юли 2014, 11:54

Катюша, въпросът ми бе към дакота и в смисъл, защо съветва манчо да не се ползва от видеозаписа си. Отговор по същество и от дакота не получих. Добре, не е длъжен да отговаря.
Получих от Лорд твърдение, че видеозаписът не бил изготвен по правилата на НПК. Това твърдение категорично не споделям. Попитах го, отговор не получих. Добре, не е длъжен да отговаря.
Сега ти твърдиш, че дакота ми отговорил, което очевидно е невярно, а също излизаш от темата чрез преценки не за моите коментари, а за моите знания и работа.
Накрая, някой би ли отговорил защо съветвате манчо да не се ползва от едно доказателство и то при условие, че първоначално е нямал нищо друго?
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Относно запис от камера

Мнениеот катюша » 19 Юли 2014, 15:09

кпц написа:Катюша, въпросът ми бе към дакота и в смисъл, защо съветва манчо да не се ползва от видеозаписа си. Отговор по същество и от дакота не получих. Добре, не е длъжен да отговаря.
Получих от Лорд твърдение, че видеозаписът не бил изготвен по правилата на НПК. Това твърдение категорично не споделям. Попитах го, отговор не получих. Добре, не е длъжен да отговаря.
Сега ти твърдиш, че дакота ми отговорил, което очевидно е невярно, а също излизаш от темата чрез преценки не за моите коментари, а за моите знания и работа.
Накрая, някой би ли отговорил защо съветвате манчо да не се ползва от едно доказателство и то при условие, че първоначално е нямал нищо друго?


Не успях да разбера,защо не споделиш и не ни опровергаеш,че не сме прави в това,което казваме и ние да се запознаем с твоята версия по въпроса,за да може от това,което си написал да разберем с какъв човек общуваме,какви знания имаш и да се получи дискусия.
Трима човека,включително и "Манчо" ти обясниха за какво става дума и ти продължаваш да задаваш все един и същи въпроса без да казваш твоите доводи,защо според теб "Манчо" е могъл да ползва записа и как този запис според теб е доказателство.
Според мен,този запис не е никакво доказателство.Доказателствата са фактически данни от обективната действителност,които са свързани по определен начин със случая на "Манчо" и допринасят за изясняване на определени обстоятелства по случая,но трябва да са събрани в случая по реда на НПК... За това ти казах,че няма да се впускам в обяснения,дипломна работа няма да пиша по наказателно право...
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта