Относно запис от камера

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Относно запис от камера

Мнениеот Манчо » 22 Юли 2014, 14:31

Вноските в НОИ за моя случай не важат,каквото и да внасяш,ще получиш колкото те решат,не върху колкото си се осигурявал.Аз съм с максималната за страната пенсия,но ако не е тавана на пенсиите ще трябва да е поне с около 200 лв. по-висока пенсията ми.Какъв е смисъла,че съм получавал голяма заплата и съм осигуряван като вас върху всчико каквото получавам.
Да се докарам до положение да правя записи,да купувам камери,значи съм опитал всички варианти.Охранителните фрми не желаят да инсталират СОТ и да поемат охраната,защото не могат да осигурят патрули,застрахователите без СОТ не желаят да поемат застраховка за движимо имущество и се получава омагьосан кръг. Не се сърдя на прокурорите и съдиите,явно наистина не може да се приеме любителски запис за доказателство,но полицията по закон охранява собствеността на гражданите. Не може да няма упреци към полицията,не може все да няма задържани крадци и не може да се кара през просто. Пуснаха жандармерия,голям шум беше как ще преборят престъпността по малките населени места. Резултата смея да кажа,че е нулев и се плаща от джоба на тези,които ми плаща пенсията и вашите заплати.
Ще ти кажа още нещо,което видях и не бях виждал. На мой съсед,след като не успели да влязат през вратата и прозорците,в тухлената стена с вария са издънили тухлите и пак са влезели в къщата и са го обрали до шушка. Доста хора се питаме при толкова много кражби,не може ли да се поствят секретни постове (засада) да се хване някой и от там да се тръгне.Това не е работа на прокуратурата и съда.
Разпределили са жандармерия в района,но няма кой да ги контролира,часове наред седят и подпират две маси в едно "капанче" около вилната зона.
В казармата като останеха колеги без работа,казвах й да се покрият да не се вижда,че бездействат.Същата работа може и те да направят,да се скрият да не ги виждаме и да се ядосваме,че пари на пусто отиват за заплати.
Та искам правилно да ме разберете,има и много свестни сред вас,но има и много мързел и търтеи,които само чакат да дойде края на месеца и да получат заплата.
Манчо
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Юни 2014, 22:42

Re: Относно запис от камера

Мнениеот dakota_ » 22 Юли 2014, 15:50

Да беше написал веднага,че си военен пенсионер,да не те мисли човек ;) Твоята пенсия е по-голяма от заплатата на каиковците,които си видял да висят в заведението :) Няколко вечери се накани и отиди да преспиш на вилата.През нощта по някое време ставай,излизай и стреляй с пистолета /няма начин да не си купил някой пистолет/ и колкото можеш викай "Стой..." и каквото ти дойде на уста след това...Комшийте ти ще те питат какво става,казвай,че айдуци се опитали да влязат и си стрелял по тях... да тръгне приказката,че си взел нещата в твои ръце ;) Инцидентно ходи и се залагай и ти на вилата си...може да "клъвне" някой... Не го пребивай,но и кафе не му сервирай...просто му остави трайни спомени... Това е част от спасението... Ние като ги хванем и ние не им четем приказки,остави какво ти пише онзи с търсене на правата...Нека този,който влиза във вилата ти,да ходи да си търси после правата и да обяснява,защо е влязъл и какво е търсил...
Не можеш да се сърдиш на полицията,защото не си само ти и не само във твоята вилна зона се краде.Навсякъде се краде и се краде,от който има,от който няма нищо не се краде,а на теб ти се е паднало да имаш и ако искаш да имаш,ще трябва да вземеш всякакви мерки да си опазиш имането,иначе гориш... Това е истината по твоя случай и ако не ме послушаш,ще страдаш и ще виниш полицията,но полицията няма да ти осребри откраднатото имущество...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Относно запис от камера

Мнениеот Манчо » 26 Юли 2014, 21:32

Дакота,тая нощ с моя помощ бяха запловени двама цигани с пълен автомобил с краден материал в багажника. Нправих се,че си тръгвам с колата,а после се върнах пеша на вилата.На разсъмване чух,че ме тарашат,обадих се на офицера,който отговаря за района на виланата зона.За нямаше 15 минути стана нещо,което чакам от години.Няма сирени,няма светлини,цивилни коли препречиха пътя за крадците.Няма да ти казвам какво се случи на циганите,ти знаеш по-добре от мен,не им сервираха кафе. Един багажник с балаванки бяха натоварили от мен и много друг материал.За пръв път от много време днес се почувствах спокоен,че имам полиция зад гърба си.Някой да дойде да види,че се краде и да хване крадците. Пишеш ми за пистолет,не съм купувал пистолет,за мен това е обидна работа да се пенсионирам и да препаша пистолет да се правя на охранител.Занимавам се с фрези,стругове,двигатели и т.н. Ловджия съм над 30 години,но си ценя пушката,че ако гръмна по човек полицията няма да ме пожали и хобито ми спира без пушка. Откраднатия материал е за около 1000 лв.,ако и сега кажат,че стойността е малко,ще плюя на цялата правна система и вече ще взимам нещата в мои ръце.
Въпроса ми,мислиш ли,че ще има осъдени и ще има ли релни присъди?
Манчо
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Юни 2014, 22:42

Re: Относно запис от камера

Мнениеот dakota_ » 26 Юли 2014, 22:05

Поздравления!
Виждаш ли колко е важно да се съдейства и да се подават навреме сигнали в полицията. Видял си какво се е случило с циганите,видял си,че полицията прилага закона в пълната му строгост.Вярвай в полицията и знай,че това са твоите приятели,на които винаги можеш да се опреш в случай на нужда.
Дали ще ги осъдят,това не е от компетенцията на полицията! Ще има обиски,претърсвания,може да излязат още твои вещи по домовете им...Важното е,че вече има заловени крадци.
Извън темата,какви размери са тия балаванки,че може и сделка /ако се продават/ да направим в сайта ;) и понеже споменаваш някои машинарии,търся ЩОС глава за ФУ 321... и цената да е като за колега :) знаеш,че по заплати сме на дъното на бюджетната сфера ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Относно запис от камера

Мнениеот Манчо » 29 Юли 2014, 19:38

Дакота,съдействах,но двамата цигани ги видях на свобода и пак обикалят из вилната зона.Не съм привърженик на Бойко Борисов и Цветан Цветанов,но са прави и двамата като казват за съдебната система "Ние ги ловим,те ги пускат".Каква е файдата,че полицията залови двама крадци,които вместо да изчакат присъдите си в ареста,сега са пуснати да трупат кражба след кражба и я ги хванат повече,я не ги хванат.
За балаванките,пиши на лични какви размри ти трябват,подарък от фирмата ще са ти ;) а за ЩОС-а бълха те ухапала с тая голяма заплата,че ще се бръкнеш с 350-400 лв :) Пиши,ако те устройва,че ми се намира една и е в отлично състояние.До къде сте я докарали и вие,да търсиш балаванки и глава за фреза,вместо да ловите престъпници :oops:
Манчо
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Юни 2014, 22:42

Re: Относно запис от камера

Мнениеот dakota_ » 30 Юли 2014, 20:07

Манчо написа:Дакота,съдействах,но двамата цигани ги видях на свобода и пак обикалят из вилната зона.Не съм привърженик на Бойко Борисов и Цветан Цветанов,но са прави и двамата като казват за съдебната система "Ние ги ловим,те ги пускат".Каква е файдата,че полицията залови двама крадци,които вместо да изчакат присъдите си в ареста,сега са пуснати да трупат кражба след кражба и я ги хванат повече,я не ги хванат.
За балаванките,пиши на лични какви размери ти трябват,подарък от фирмата ще са ти ;) а за ЩОС-а бълха те ухапала с тая голяма заплата,че ще се бръкнеш с 350-400 лв :) Пиши,ако те устройва,че ми се намира една и е в отлично състояние.До къде сте я докарали и вие,да търсиш балаванки и глава за фреза,вместо да ловите престъпници :oops:


Ти искаш всичко да се случва веднага,от вратата и за краката... това не е по времето,когато си бил лейтенант,а и тогава не ставаше всичко веднага и на момента...искаше си чакане :D Не знам,защо не си привърженик на Борисов и Цветанов,сега тези харесват ли ти ? С Цветанов се работеше много лесно и беше отличен организатор...срещаше се с нас,решаваха се текущи проблеми,достъпа до него беше лесен... и нещата вървяха...никой не ни е пречил да работил... Тия оградиха със заграждения Парламента и напълниха с полиция столицата да се пазят от народната любов.Такова разкарване на полиция не помня да е имало,а имай предвид,че служа при 19-ти министър вече... Не съм гербаджия,но когато някой си върши добре работата,как да каже,че я върши зле...
Имаш лични съобщения по другите два въпроса ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Относно запис от камера

Мнениеот Lord » 30 Юли 2014, 20:33

dakota_ написа:...........С Цветанов се работеше много лесно и беше отличен организатор...срещаше се с нас,решаваха се текущи проблеми,достъпа до него беше лесен... и нещата вървяха...никой не ни е пречил да работим...


Факт! Също не съм гербер, всъщност всички партии са ми еднакво антипатични, но имаше реална "оперативна свобода и никакъв чадър", искрен съм, защото изловихме сума ти и техни активисти и дори координатори по села и паланки, отговора беше "Да си носят отговорността" и "Ще им набием обръчите", но никога нямахме натиск да се смачка дело или да се прикрие престъпление или нарушение.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Относно запис от камера

Мнениеот dsuzunov » 30 Юли 2014, 22:02

Споделям горните две мнения изцяло!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта