Пострадах от врачка.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Пострадах от врачка.

Мнениеот Надежда » 17 Юни 2014, 14:30

Здравейте,не знам какво да направя и ми трябва съвет.
Ходих няколко пъти на врачка,каза ми,че ми е направена магия и трябва да се развали.Няколко пъти давах доста пари и резултата е никакъв.Продължавам да нямам работа и съпруга ми окончателно ме изостави.Има ли начин да си върна обратно парите от врачката,която нищо не направи да ми помогне,а само обеща и какво мога да направя?
Надежда
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Юни 2014, 14:26

Re: Пострадах от врачка.

Мнениеот dakota_ » 17 Юни 2014, 15:38

Надежда написа:Здравейте,не знам какво да направя и ми трябва съвет.
Ходих няколко пъти на врачка,каза ми,че ми е направена магия и трябва да се развали.Няколко пъти давах доста пари и резултата е никакъв.Продължавам да нямам работа и съпруга ми окончателно ме изостави.Има ли начин да си върна обратно парите от врачката,която нищо не направи да ми помогне,а само обеща и какво мога да направя?


Наде,първото и най-важното,което трябва да направиш е да опиташ да си върнеш съпруга обратно при теб! Това не става със смяна на врачката,а става с диалог между двете страни /ти и съпруга ти/ и ако нещата не са отишли твърде далече,да станете отново семейство. Като направиш това е важно да говорите помежду си за всичко,което се случва и да търсите варианти за решаване на проблемите,които имаш.
Врачките не намират работа,не събират семейства и не разрешават житейски проблеми.Врачките разрушават всичко,до което се докоснат и такива лекомислени създания като теб губят не само пари,губят си акъла и не знаят накъде са с главите.
Парите едва ли има начин да си върнеш обратно...Може някой да ти даде съвет да пускаш жалби в полицията,в прокуратурата...това е губене на време и разпиляване на излишна енергия... има една приказка "Я камилата,я камиларя..."...
Не знам какво е това магия,не знам яде ли се,пие ли се....как се разбира,че имаш магия,но ще ти дам още един приятелски съвет...Ако решиш да ходиш отново на врачка /което е твърде вероятно/ накарай врачката да ти направи магия,като отидеш в банката,в която имаш пари или започнат да ти превеждат заплатата...Нека направи така,че като застанеш на гишето пред касиерката и напишеш на разписката,че искаш да изтеглиш 100 лв.,касиерката да ти наброи 100 000 лв.... Направи ли това,след това вече можеш спокойно да възлагаш следващи задачи на врачката и може поне малко да й се довериш... Не успее ли да направи тази магия,стой далече от тази врачка и не се занимавай с нея,защото освен да те доведе до просешка тояга,друго нищо не може да ти помогне....
Това можеш да направиш....а в случая за успокоение можеш да си налееш една чаша студена вода,да я изпиеш и да си окачиш една обеца на ухото,друг път по врачки да не ходиш.
Успех и след време,ако решиш можеш да споделиш какво се случва с теб!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Пострадах от врачка.

Мнениеот Lord » 17 Юни 2014, 21:09

Надежда написа:....Има ли начин да си върна обратно парите от врачката,която нищо не направи да ми помогне,а само обеща и какво мога да направя?


Законен начин няма. Не защото полицаите така сме решили, а защото такъв е закона. Иначе възможности много. Сега си мисля, че въпросната врачка също може да има направена магия, ама да не подозира, но ако някой/някоя "просветени" я светнат - тя с удоволствие би платила или върнала сума, само и само да се развали и нейната магия. Все пак, и ти, и тя сте вярващи хора и никоя от вас не би желала да има проблеми с Фортуна.

За всичко останало послушай колегата dakota_

Успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Пострадах от врачка.

Мнениеот Надежда » 19 Юни 2014, 21:36

dakota_ написа:Парите едва ли има начин да си върнеш обратно...Може някой да ти даде съвет да пускаш жалби в полицията,в прокуратурата...това е губене на време и разпиляване на излишна енергия... има една приказка "Я камилата,я камиларя..."...


Защо да няма начин да си върна парите обратно,аз съм измамена от врачка.Вземи ми много пари и никаква работа не ми свърши.Защо да не мога да пусна жалба в полицията и прокуратурата,нали за това са тия служби да защитават правата на гражданите.Не е ли причината,че не ви се занимава?
Надежда
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Юни 2014, 14:26

Re: Пострадах от врачка.

Мнениеот dakota_ » 19 Юни 2014, 21:55

Надежда написа:
dakota_ написа:Парите едва ли има начин да си върнеш обратно...Може някой да ти даде съвет да пускаш жалби в полицията,в прокуратурата...това е губене на време и разпиляване на излишна енергия... има една приказка "Я камилата,я камиларя..."...


Защо да няма начин да си върна парите обратно,аз съм измамена от врачка.Вземи ми много пари и никаква работа не ми свърши.Защо да не мога да пусна жалба в полицията и прокуратурата,нали за това са тия служби да защитават правата на гражданите.Не е ли причината,че не ви се занимава?


Може да има начин да си върнете обратно парите и колегата Lord ви е дал насоки относно начина на връщане на парите.
От полицията не може да очаквате съдействие врачката да ви върне парите дадени за разваляне на магия!
Ако сте прочела,попитах ви какво е това "Магия",яде ли се,пие ли се,как изглежда и как може да се определи? Не сте ми отговорила на въпроса!
Сключила сте договор с врачката и сте броила пари договорени помежду вас от едната страна и врачката от другата страна...Някой опря ли ви пистолет до главата и принуди ли ви да броите парите насила?
Платили сте напълно доброволно на врачката.Ще бъда безкрайно честен с вас,наистина на никой не му се занимава с глупости!Глупост е човек да отиде на врачка да му разваля магия и след това да плаче в полицията,че бил измамен.... Нали за това сте отишли на врачка,да ви измамят и да ви вземат парите... Как може врачка да ви върне съпруга и как може врачка да разваля нещо,което не се знае какво е и ако го има,го има в главите на образно казано откачените хора...
Трябва да потърсите помощ от психолог...трябва да потърсите помощ от близък човек,имате нужда от внимание на любим човек... Това е магията от която имате нужда,а не от ходене на врачка...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Пострадах от врачка.

Мнениеот osata » 19 Юни 2014, 22:24

Казана с едно дума, какво престъпление има, за да се занимава МВР, при доброволна даване на някаква сума пари от едно лице на друго, без нужните доказателства като документи, свидетели за някакво нарушение на закон, НК и т.н.?
В случая се получава дума срещу дума - имате ли документ или свидетел - лице, което е присъствало при даване на думата от вас на врачката? Ако имате едно от двете, потърсете адвокат, консултирайте се срещу скромната сума от около 50-100 лв, и той ще ви каже има ли смисъл, как и какво може да направите. Но не забравяйте, че и той не може да ви даде гаранция за резултат, но пък може да ви издаде фискален бон.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Пострадах от врачка.

Мнениеот катюша » 23 Юни 2014, 15:20

Надежда написа:
dakota_ написа:Парите едва ли има начин да си върнеш обратно...Може някой да ти даде съвет да пускаш жалби в полицията,в прокуратурата...това е губене на време и разпиляване на излишна енергия... има една приказка "Я камилата,я камиларя..."...


Защо да няма начин да си върна парите обратно,аз съм измамена от врачка.Вземи ми много пари и никаква работа не ми свърши.Защо да не мога да пусна жалба в полицията и прокуратурата,нали за това са тия служби да защитават правата на гражданите.Не е ли причината,че не ви се занимава?


Не е забранено да пуснеш жалба до полицията или Прокуратурата.Даже те съветвам да пуснеш жалба до Прокуратурата,вътре в жалбата подробно ще опишеш,откъде знаеш за тази врачка,има ли пуснати обяви във вестниците,има ли пуснати обяви в интернет,появява ли се по телевизията,работи ли с пощенски записи,изобщо всичко каквото знаеш и събереш като информация.Понеже съм се занимавала с две врачки преди повече от година,има начини врачката да стане обект на интерес на НАП /което никак не е малко/,но е важно да разбереш дали работи с пощенски записи... Бях смаяна какви месечни доходи си докарват тези врачки,по-доходно е човек да става врачка,отколкото депутат ;)
Помисли добре,защо си посетил врачката и дали не си я посетила да ти лекува заболяване и вследствие на нейното лечение си се почувствала още по-зле,това също е важно.
Изобщо,ако сама не сгряваш какво да направиш,послушай колегата,който ти казва да посетиш адвокат,избери си печен адвокат,който сгрява бързо и знае как да ти напише жалбата!
Парите си обратно няма да върнеш,но опитай да направиш добро на останалите като теб и поне на тази измамница да й секне притока на пари от наивни и лекомислени хора.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Пострадах от врачка.

Мнениеот Надежда » 23 Юни 2014, 19:54

Благодаря за разбирането и съвета,значи мога да пусна жалба до прокурора,но все още не мога да разбера,защо да не може да си върна обратно парите.Врачката има пуснати обяви и работи с изпратена снимка и запис,имам няколко квитанции за изпратени записи и мога да ги копирам и да ги покажа.
Не знам към какъв прокурор да се обърна,към окръжен прокурор или районен прокурор и дали да подам жалбата в града на врачката или в моя град,какво ще ме посъветвате да направя?
Надежда
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Юни 2014, 14:26

Re: Пострадах от врачка.

Мнениеот dakota_ » 23 Юни 2014, 20:32

Надежда написа:Благодаря за разбирането и съвета,значи мога да пусна жалба до прокурора,но все още не мога да разбера,защо да не може да си върна обратно парите.Врачката има пуснати обяви и работи с изпратена снимка и запис,имам няколко квитанции за изпратени записи и мога да ги копирам и да ги покажа.
Не знам към какъв прокурор да се обърна,към окръжен прокурор или районен прокурор и дали да подам жалбата в града на врачката или в моя град,какво ще ме посъветвате да направя?


Жалба можеш да пуснеш и до Президента! Ти попита може ли да си върнеш парите обратно! Отговора е,че полицията и прокуратурата не мога да ти съдействат да си върнеш парите обратно.Няма такъв ред за връщане на такива пари по реда на НК! Дано сега вече е ясно,но пак се съмнявам,че ще ме разбереш!
Катя ти е описа вариант,които може да ти свърши работа,но само като морално удовлетворение и то не е напълно сигурно... Трябва и прокурора да подходи сериозно и оперативния работник да пипне както трябва и НАП да се размърда,че да има резултат...Има един член 222 ал.1 от ЗЗ /Закон за здравето/ за лица,които извършват медицински услуги /лекуват/ без да имат нужната квалификация... Въпроса е дали си лекувана или не...Оказва се,че бавно "вдяваш" и ти трябва адвокат,който да ти свърши работа,но разбере ли,че пишеш по форумите и говориш много,ще ти посочи вратата и няма да се занимава с теб...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Пострадах от врачка.

Мнениеот Lord » 23 Юни 2014, 20:40

Надежда написа:Не знам към какъв прокурор да се обърна,към окръжен прокурор или районен прокурор и дали да подам жалбата в града на врачката или в моя град,какво ще ме посъветвате да направя?


Няма никакво значение към какъв прокурор ще се обърнеш, Наде, ако искаш може и към главния на Републиката, защото преписката по повод жалбата ти /всъщност правилният термин е заявление, а не жалба или молба/ в крайна сметка ще се озове при съответния компетентен районен прокурор. Той ще я препрати с негово постановление на компетентния началник РУП, който ще възложи проверката най-вероятно на полицай на длъжност "младши полицейски инспектор" от "Териториална полиция" към районното. След изясняване на всички факти и обстоятелства по сигнала ти, полицаят ще върне преписката на наблюдаващия прокурор с мнение за прекратяване, поради липса на достатъчно данни за извършено престъпление от общ характер. Прокурора ще я прекрати, а ти ще получиш постановление с мотивите за прекратяване.

Никоя законна институция не е в състояние да накара врачката да ти върне парите, освен, ако тя самата не пожелае, в което силно се съмнявам.

Ако търсиш реваншизъм и ще ти стане по-добре от факта, че си успяла да докараш известни главоболия на врачката или пък чисто алтруистично желаеш да предпазиш други потенциални "жертви" на въпросната врачка - възползвай се от съвета на колегата катюша.

Ако пък не желаеш да водиш битки с вятърни мелници и не желаеш да си губиш личното време в борба с безнадеждни казуси, в които сама си се вкарала напълно съзнателно и доброволно - послушай колегата dakota_, налей си чаша студена вода и нека случката ти стане обеца на ухото занапред.

Успех в намирането на работа и търсенето на щастие, но без врачки, а с твоите собствени усилия!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта