Може ли такова бездушие от полицаи!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот ivangenov » 08 Юли 2014, 17:03

всеки си има гледна точка, аз само си търся правата. относно жалби до ваши колеги...ще стане лошо за мен...и просто няма смисъл...принципно знам на 100% кой е откраднал автомобила ми, но знам и с кой от районното си пие кафето...така че...ако бях чалъмаджия нямаше дори да ми я пипнат....семейството ми е по важно от тенекията...та живи и здрави, нека приключим темата и да не се заяждаме.
п.с. не всеки който има бизнес е измамник,кара лъскаво возило и не плаща данъци...!
ivangenov
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 07 Юли 2014, 15:24

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот катюша » 08 Юли 2014, 17:35

ivangenov написа:всеки си има гледна точка, аз само си търся правата. относно жалби до ваши колеги...ще стане лошо за мен...и просто няма смисъл...принципно знам на 100% кой е откраднал автомобила ми, но знам и с кой от районното си пие кафето...така че...ако бях чалъмаджия нямаше дори да ми я пипнат....семейството ми е по важно от тенекията...та живи и здрави, нека приключим темата и да не се заяждаме.
п.с. не всеки който има бизнес е измамник,кара лъскаво возило и не плаща данъци...!


От такива всезнайковци като теб ми е дошло до гуша! Като отида на МП и почти винаги се появява един такъв Всезнайко като теб и казва "Аз знам кой ми е откраднал /нещото/... Като го питам дали го е видял в момента на кражбата,оказва се,че не го е видял,но знае кой е крадеца ! "Отгоре" му казват кой е крадеца и той нали говори с Всевишния и вече знае кой е крадеца.
Язък ти за чужбината и за изгубеното време по чужбина,не си успял да надскочиш манталитета на селските бекове.
Нямах намерение да взимам отношение,но такава простотия ми идва в много повече.Още повече,че дори знаеш крадеца с кой си пие кафето от РУП,един вид и корумпирам колега има замесен в болното ти съзнание.Най-важното е да се излекуваш,че след време може и жена си в изневяра да заподозреш и без да си видял,да знаеш и кой е любовника й и да се вкараш в такива филми,че дори лекарите от "Свети Наум" да не могат да ти помогнат!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот Lord » 08 Юли 2014, 19:58

ivangenov или angelivanov, или както и да се казваш, моля да спазваш правилата на публичен форум, какъвто е този и всеки може влезе и да чете, включително някое от децата ти, ако имаш такива!

Нямам причина да не вярвам, че са ви отнели противозаконно автомобил, нямам причина и да не вярвам, че сте участвали в ПТП с избягал втори участник. Дотук с доверието. За мен е очевидно, благодарение на професионалната ми интуиция и рутина, че не си "фен" на ченгета, но е очевадно как преувеличаваш, че и си измисляш факти и обстоятелства, които си добавяш ей така за спорта в един полицейски форум. Не е лошо, че хиперболизираш личните си възприятия, но е лошо, че е очевидно, че дотам злобееш, та се вкарваш сам в измисления от теб филм и започваш да си вярваш, което не е полезно за теб самият, от няколко гледни точки, но не ми се говори на медицински теми.

Ако имаш конкретни въпроси - задай ги, ще се опитаме да сме полезни, но пропусни, ако обичаш квалификациите и личната антипатия.

Предварително благодаря за разбирането, поздрави от мен и дано успеем с положителни резултати в професионалната работа по твоите перипетии с колите!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот ivangenov » 14 Юли 2014, 16:52

не съм обидил никой в нито един от постовете..четете! единствено съм пресъздал обстоятелствата, за съжаление са доста реални. обидите са главно по мой адрес, вие ме изкарахте малко или много ненормален, комплексар неграмотен...иии...не съм чел всичко сигурно има и друго.
както и да е..не ме бърка това много..пишете каквото си искате.

пред къщата се събират около 10 човека, въпросните са съдени за кражби на автомобили, продават наркотици имат заложна къща и все хубави професии, чат пат се бият с други които идват нещо да искат от тях...абе все хубави хора. автомобила който ми отнеха го карах +- 10 пъти в годината, през другото време е бил извън града в гараж.
не е лада за да я откраднеш ей така без подготовка! джипа го бях взел следобед и вечерта изчезна, а след случката въпросните господа доста време не се събираха долу...имам право да се съмнявам!
в полицията колегата ви ме пита дали имам съмнения че някой е откраднал автомобила...е това не е ли съмнение? можеше да направят проверка...
спестих го щото често патрулка спира долу и пият бира с тези личности...и знам ли какво може да се случи.

сега обратно към казуса ми с избягал водач от ПТП, питам конкретно оставих 10 дена да минат и реших днес да видя какво става дали са издирили някой.

нищо, нада, нотинг или нихтс

дори не ми дадоха информация дали изобщо са търсили .

сега аз какво да правя? да чакам? до кога? без становище от кат нито мога да предприема ремонт нито нищо. някой запознат може ли да даде информация...
ivangenov
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 07 Юли 2014, 15:24

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот dakota_ » 14 Юли 2014, 17:22

ivangenov написа:сега аз какво да правя? да чакам? до кога? без становище от кат нито мога да предприема ремонт нито нищо. някой запознат може ли да даде информация...


Никой не ти дължи обяснения как и по какъв начин протича търсенето! Чакаш да минат 30 дни от подаването на заявлението ти,в рамките на този срок,ще получиш отговор по казуса ти!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот karakashev_1981 » 14 Юли 2014, 20:19

Към ivangenov
Виждам, че много хора обичат да се правят на „интересни”, на такива каквито не са. Отиваш и заявяваш, че ти го няма автомобила. Добре. Колегите ти обясниха какво се иска от теб. То по начало е във възможностите на почти всички подаващи сигнали за извършени престъпления или други нарушения на закона. Факт е, че като цяло на българите липсва правна култура..., не знам защо, а и не ме интересува в момента. Говоря за факта. Да те осветля леко по темата за информираността по отношение на теб.
Когато подаваш заявление за нещо, което се е случило според теб, се извършва предварителна полицейска проверка, в хода на която се установяват има ли данни за престъпление и ако има се събират съответните доказателства. Така. Едва след като се съберат достатъчно данни за извършено престъпление явният материал (преписката) се изпраща в съответната районна прокуратура или окръжна такава и прокурорът с постановление образува досъдебно производство по твоя случай..., дава му правна квалификация и т.н. След това разследващият полицай те разпитва в качеството на свидетел и пострадал и там ти разяснява всички права относно възможността да бъдеш информиран за хода на делото и т.н. Това е цялата работа, която те интересува теб.

Всичко останало в горепосочените ти постове са... приказки на ангро и в стил ЕЖК. Понятие в българския наказателен закон като „знам” няма. Има доказан или недоказан факт. Как да кажа..., самото ти „знание” за определен факт трябва да се обективира по някакъв начин, да остави следи в ОБЕКТИВНАТА действителност, защото противното би означавало безправие и липса на всякакъв критерий за разграничаване на истинно от неистинно. Не случайно в закона е записано, че се търси ОБЕКТИВНАТА истина. Толкоз.

Аз също мога да кажа, че ей сега ми е извършена кражба на 1 000 лева. Е, и, какво? Ако съм ги нямал например тези пари изобщо какво правим?! Как ще ми извършват кражба без предмет? Ами ако кажа, аз знам че еди-кой си има сестра, а той няма... разбираш ли. Създава се една несигурност в правния мир. Правният мир се различава от динамичността на реалния живот, но се опитва да го пресъздаде максимално близко. В този смисъл полицията (добра или лоша по нечии критерии) е протекция на обществото, което е част от държавата. Нали последната поне на теория е обществен договор. Така, че обърнете събитията, които са се случили и към Вас и си задайте въпрос защо нещата стоят по този, а не по друг начин.
karakashev_1981
Нов
Нов
 
Мнения: 24
Регистриран на: 03 Май 2014, 16:06

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот karakashev_1981 » 14 Юли 2014, 20:29

P.S. към предния ми пост!
Понеже стана дума за доверие. В правото няма доверие. Доверието е свързано с това, че вярваш на някого или нещо, без да си извършил проверка. Защото ако имаш проверка, вече няма да вярваш, а ще го знаеш. Така че..., на ДОВЕРИЕ се крепят БАНКОВАТА СИСТЕМА, СЪОТВЕТНАТА ПАРТИЯ СПЕЧЕЛИЛА ИЗБОРИТЕ И РЕЛИГИЯТА.
Проблемът при доверието е, че винаги можеш да отидеш в другата посока и да изневериш. Затова не съм привърженик на системи, при които доверието е водещо.
karakashev_1981
Нов
Нов
 
Мнения: 24
Регистриран на: 03 Май 2014, 16:06

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот osata » 14 Юли 2014, 22:47

ivangenov,
откровено ти отговарям, че не разбирам всъщност какво точно искаш тук да бъдеш посъветван?

Случай 1 - ПТП, водачът е избягал, няма свидетел видял рег. номер, няма камери наоколо, в близост или по път, от които да се установи рег. номера на автомобила. Не знам за кой град става въпрос, голям, малък, с много, малко полицаи, с много престъпления или с малко. Като цяло, кофти ситуация, но и аз лично два пъти съм си намирал колата ожулена и огъната, но виновният си е тръгнал. Затова и при сравнително скъпи автомобили тук си правим автокаско, не че и там понякога си няма ядове, но...

Случай 2 - Откраднато МПС. Автомобила се обявява за издирване, рег. табела, номер на двигател и така. Има служители, които се занимават именно с противодействие на този вид престъпност, често се откриват депа с полу или напълно разфасовани автомобили, пренабиват се номерата на двигатели, рами, при съответна проверка и установена манипулация се извършва експертна справка и т.н. Демокрацията и правата на гражданите не разрешават утре в района да дойдат 30 полицаи и да се отворят всички гаражи и проверят автомобилите вътре.

За съжаление това е положението в България, всеки знае, вижда, казва, но .... друг да подаде сигнала, друг да свидетелства. Значи казваш пред домът ти се бият, продават дрога и т.н., но ти, не желаеш да сигнализираш. Представи си, че 10 преки на север, един такъв човек като теб казва "стоят 5-6 човека, пият бира, паркират 2-3 коли в подземния гараж, там разглобяват, изнасят частите, пребоядисват колите, ама гледам ги пият кафе с полицаите с патрулката, няма да се замеся да сигнализирам, че знам ли. Ама пък тоя същия се чуди и се оплаква, че някой наоколо продавал дрога на дъщеря му, ама полицията не си вършила работата и не го хващала, как тъй не го знае кой е." Ето това е кръговрата, типичен затворен кръг.
Въпреки, че по анонимни сигнали не се извършва проверка, никой няма да хвърли листа с ценна информация в кошчето, а все на някого ще е полезна.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот ivangenov » 16 Юли 2014, 15:14

последен въпрос относно моето ПТП с избягал водач

вчера бях в районното, колегата ви беше доста отзивчив поговорихме за 5 мин и ми разясни някой неща...и ваща не е лесна...
като видях бумащината на бюрото и като ми каза с какъв ресурс разполагате...сложна работа...докато стигне до моят автомобил ще отнеме доста време
та поех аз търсенето по друг път...

имам име, адрес и мобилен телефон на водача.
адреса който е оставен е в едно село и водача ходи много рядко там, живее в квартала където стана ПТП

не искам да обърквам нещо за това питам:

в този случай какво мога да направя без да ставам после аз виновен за нещо?

да не стане накрая че съм заплашвал някой и крадеца да вика дръжте крадеца.
ivangenov
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 07 Юли 2014, 15:24

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот dakota_ » 16 Юли 2014, 16:13

ivangenov написа:последен въпрос относно моето ПТП с избягал водач

вчера бях в районното, колегата ви беше доста отзивчив поговорихме за 5 мин и ми разясни някой неща...и ваща не е лесна...
като видях бумащината на бюрото и като ми каза с какъв ресурс разполагате...сложна работа...докато стигне до моят автомобил ще отнеме доста време
та поех аз търсенето по друг път...

имам име, адрес и мобилен телефон на водача.
адреса който е оставен е в едно село и водача ходи много рядко там, живее в квартала където стана ПТП

не искам да обърквам нещо за това питам:

в този случай какво мога да направя без да ставам после аз виновен за нещо?

да не стане накрая че съм заплашвал някой и крадеца да вика дръжте крадеца.


Какво приказваш,нашата е най-лесна, всички разбира от нашата работа и даже акъл дават...
Каквато информация имаш я напиши на един лист.Посети отново полицейското управление,в което си пуснал Заявление и се работи по твоя случай и предай листа с информацията,която имаш на колегата,с който си се срещал. Той ще прегледа какво си написал и ще прецени дали тази информация представлява интерес и дали може да се приложи към преписката за търсене на избягалия от ПТП водач на МПС.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта