Може ли такова бездушие от полицаи!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот Монако » 13 Юни 2014, 23:27

Здравейте,без да гo приемате лично,ще ви споделя личната си драма и възмущение от ваши колеги полицаи!
Паркирала съм личния си автомобил на паркинга на голям магазин и пазарувам с детето ми.
Като отидохме да си натоварим покупките установих,че автомобила ми е ограбен.Вратата е отворена с някаква метална лента и от автомобила липсва чантата на детето с учебници,две кутии с чисто нови обувки,един телефон,таблет и разбира се чанта с документи и ключове.
Наперавих голям скандал на охраната на магазина,двама бездушни шкембелии,но ефекта е нулев. Обадих се на тел.112 и след около час и половина чакане пристигна девойка докарана с бус от полицейски фотограф и малко след това дойде полицейска астра с униформен служител и някакъв младеж по бермуди.
С една дума пристигнаха трима циркаджии с един полицай,който не благоволи да слезе от астрата.
Дамата огледа колата,а младежа по бермуди в един тефтер си записа какво ми е откраднато,фотогафа огледа и той колата и дори не засне произшествието.
Казаха ми,че такива неща се случват често и те нямат вина,да си пусна една жалба и да чакам.
Питам ви това нормално ли е и за това ли получавате заплати? За това ли плащам данъци за да ви плащат заплатите. Може ли такова бездушие и никаква помощ да не получа,а съм се обадила на полицията.За какво чаках да дойде тази девойка и фотографа и какъв беше този с бермудите и защо полицая не си помръдна пръста да слезе да види какво се е случило.
Много съм ядосана и се чудя какво да направя!
Монако
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Юни 2014, 17:39

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот dakota_ » 13 Юни 2014, 23:58

За съжаление вие сте поредната,която страда от това,че Президента наложи "вето" на новия ЗМВР... В него има специални членове за жени,които пазаруват в големи магазини,в бъдеще като приемат новия ЗМВР ще можете да се обаждате в полицията да изпращат полицай да ви пази автомобила и вещите докато пазарувате...
Добре е било да се огледата като паркирате на паркинга на магазина и да видите дали случайно няма табела,че охраната на магазина не отговаря за охраната на паркинга...Изобщо било е добре да си вземете всички ценни вещи от автомобила и да ги оставите на гардероб вътре в магазина... макар и жена,няма как да не знаете,че почти навсякъде има едни клетки за багаж,пуска се монета,въртите ключа и пазарувате спокойна...Сега вече ще знаете...
Колкото до буса с "фотограф",явно сте била доста разстроена,грима ви не е бил в добър вид и за това фотографа не ви е снимал ;) ние му казваме експерт-криминалисти и той знае кога,как и какво да документира с фотоапарата...Момата е била разследващ полицай,униформения служител е бил водач на служебен автомобил и вашия случай за него не представлява интерес.Другия служител е бил оперативен работник,с тия малки заплати не е успял да събере пари за гащи с дълъг крачол ;) ...
Ако приемате съвети...защото знам,че жените обичате да давате съвети...споменахте за чанта с документи и ключове... Не си оставяйте дома без човек до момента,в който не подмените ключалката на вратата,ако е имало в чантата и резервен ключ за автомобила,просто посетете ключар,за да не плачете и да чакате отново полиция на домашния ви адрес...
Не споменахте автомобила има ли аларма,ако няма е добре да си поставите и аларма на автомобила...
Понякога ме е срам,че се разкарва полиция за такива дребни битовизми и неща,които изискват само малко по-голяма ангажираност от ваша страна...
Ако имате късмет,онзи с бермудите ще ви намери откраднатите вещи,ако пък не,не оставяйте ценни вещи в автомобила си...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот cripti » 13 Юни 2014, 23:59

Не съм специалист, но това е ДОГ, дежурна оперативна група, защо си мислиш, че нищо не правят като и понятие си нямаш кой какво прави. А на мен не ми ли удържат данъци или да ти сканирам фиша. И след като обекта се охранява от частна фирма, защо храниш колегите, ти какво очакваш да има патрул на всеки изход от града ли ?
cripti
Нов
Нов
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Май 2014, 19:21

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот Монако » 14 Юни 2014, 12:28

dakota_ написа:За съжаление вие сте поредната,която страда от това,че Президента наложи "вето" на новия ЗМВР... В него има специални членове за жени,които пазаруват в големи магазини,в бъдеще като приемат новия ЗМВР ще можете да се обаждате в полицията да изпращат полицай да ви пази автомобила и вещите докато пазарувате...


Господине,цинизма ви минава всички граници :evil: Видях ви колко работите като отидох в управлението на полицията да пусна жалба за кражбата.Имаше поне пет човека като мен и един униформен полицай зад едно стъкло дори не слушаше какво му обесняват.За това ли плащаме данъци и получавате заплати,да се подигравете с нас.Президентско вето,пазене от полицаи,дрън-дрън,получавате пари за нищо и се подигравате като ви се казва истината в очите.
Монако
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Юни 2014, 17:39

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот dsuzunov » 14 Юни 2014, 19:18

Понеже, не приемате съвети, а коментара на колегата dakota_ е съвет в по-голямата си част, бихте ли била така добра, да споделите как ще реагирате в този случай, поставяйки се на местото на всеки един от присъстващите? И за пояснение, ще ви посоча длъжността на всеки един от описаните от вас:
-девойката, докарана с буса от "фотографа" е разследващ полицай. Тя е юрист и нейната роля се заключава в юридически правилно отразяване на престъпното посегателство с/у Вас.
-"фотографа" с буса е експерт-криминалист (и аз съм такъв) и неговата роля е да потърси, открие и изземе всичко онова, което крадецът или крадците са оставили от себе си на местото. Ако изобщо са оставили каквито и да са следи.
-униформения служител няма работа по местопроизшествието
-човекът с бермудите, вероятно е полицейски служител, почиващ в момента, който са повикали да свърши оперативната работа по Вашия казус.
Хайде сега, поставете се на местото на всеки един от тях и споделете с нас, каква бихте я свършили вие?
п.п. ако сте забелязала, постарал съм се да пиша без грешки.... ;)
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот катюша » 15 Юни 2014, 08:51

Монако написа:
dakota_ написа:За съжаление вие сте поредната,която страда от това,че Президента наложи "вето" на новия ЗМВР... В него има специални членове за жени,които пазаруват в големи магазини,в бъдеще като приемат новия ЗМВР ще можете да се обаждате в полицията да изпращат полицай да ви пази автомобила и вещите докато пазарувате...


Господине,цинизма ви минава всички граници :evil: Видях ви колко работите като отидох в управлението на полицията да пусна жалба за кражбата.Имаше поне пет човека като мен и един униформен полицай зад едно стъкло дори не слушаше какво му обесняват.За това ли плащаме данъци и получавате заплати,да се подигравете с нас.Президентско вето,пазене от полицаи,дрън-дрън,получавате пари за нищо и се подигравате като ви се казва истината в очите.


Четири човека са ти дошли на крака на паркинга за това,че си оставила чантата и вещите в автомобила и са ги откраднали.Сега имаш нахалството да си недоволна и да роптаеш. Аз също плащам данъци,доходите ми са публични и един лев не мога да укрия за разлика от други,които получават едно на ръка,а друго декларират!
На този зад стъклото му е дошло до гушата от такива като теб и не е негова работа да изслушва заплеси,които не си пазят вещите и после тичат да се жалват в полицията. Като толкова си травмирана,отиди на психотерапия!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот osata » 15 Юни 2014, 22:46

В някои отношения жената има право.
Дакота малко хумористично е написал нещата и оттам темата се е вляла в ненужен смисъл.
Като цяло, не е споменато точно в кой град /малък, голям и т.н./ се е случило престъплението, охраняем ли е паркинга, има ли камери на паркинга, свирила ли е алармата на колата, отсреща има ли видимост от някой магазинче/барче/фризьор и т.н. да са видели нещо.....
Разкриване на подобен вид кражба обикновено става ...след време, при пласиране на моб. телефон или друга вещ и тръгване по следите на групата крадци, при "изпортване" от друг техен конкурент или "приятел" или при случайно хващане непосредствено при или след извършване на кражба. Тоест, като цяло освен регистриране на престъплението, описание на вещите и данни за контакт на този етап никой друг нищо не може да направи. Подобно е в болниците...всеки си мисли, че като го боли крака е в супер тежко положение, ама в съседната стая някой може да умира, и никой няма 30 минути да говори сладки приказки. Естествено от районно до районно, от град до град има разлика, има и кусури при служителите, има такива и при тъжителите..... най-лошото е, че дори и да ги хванат колегите, в последствие ще ходите по съдилища с призовки (ако не отидете на делото съдията слага глоба), и на края ще се окаже дежурното ниска стойност, ниска обществена опасност. Когато преди 10 години разбиха 14 автомобила в квартала, и колегите хванаха след 20 минути "младежите" с всичките касетофони и други вещи пред заложна къща, после съседите тъжители ги викаха по 3 пъти с призовки, и накрая получиха по едно писмо ( но не от МВР, което си е свършило работата и е предало материалите), че стойността е ниска и ала бала...защото преглеждали всяко престъпление отделно и освен криминална регистрация като крадци, тези младежи друго не получиха. И съседите пак обвиняваха полицията, която блокира района, постави пост пред работещите заложни къщи и т.н., защото си мислят, че полиция, съд, прокуратура..всичко е полиция, ама не е.
Така че, по-добре да си свършат работата с "бездушно" отношение, отколкото както аз казвам "мазно и учтиво да ви отпратят в десета глуха".

И задължително вземете отношение по мнението на Дакота относно сменя на ключалките на домът ви, че и на колата. Дори колата да има автокаско, ако сте декларирала два ключа, при кражба и показване само на един няма да ви платят и 1 ст.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот Raptor » 25 Юни 2014, 15:04

Уважаема, Монако
Няма да коментирам конкретния случай, но от изложеното става ясно, че според вас служителите не са си изпълнили някакви задължения. В подобен случай, всеки гражданин, вкл. и Вие имате право да подадете съответния сигнал до компетентния орган. С други думи да подадете жалба срещу конкретните служители.
Това може да стане по няколко начина и на няколко места:
1. Да посетите съответния началник (районно управление или областна дирекция на МВР) в определеното му приемно време за граждани и пред него да изложите всичко, което искате. Информация за приемното време може да получите на място в съответната сграда или от Интернет-сайта на областната дирекция.
2. Да подадете писмена жалба в деловодството на районно управление или областна дирекция на МВР по всяко време, дори и в извънработно при дежурния.
3. Чрез лично посещение в Приемната на МВР ( в София) или чрез Интернет-сайта на министерството да подадете сигнала си до министъра на вътрешните работи, главния секретар или инспектората на МВР .
4. Същото може да направите и до директора на националната полиция в София.
5. Можете да се обърнете и направо към омбудсмана.
След като направите едно от горепосочените неща, по сигналът Ви ще бъде извършена проверка при спазване на изискванията и сроковете на АПК, а за резултатите ще бъдете уведомена писмено.
Принципно, това е нормалния ред, и той е валиден не само за МВР, а за всички държавни и общински администрации в страната.
Личният ми съвет е, да не правите повече от едно от изброените неща едновременно - вместо да ускорите нещата, ще се получи объркане в администрацията докато се разбере, че става дума за едно и също нещо.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот Монако » 25 Юни 2014, 16:29

Здравейте Уважаеми Господа,има движение по моя случай.Крадеца е заловен от полицията,но от вешите няма и помен.Продал ги на безценица и наред с моята кола отарашил още две паркирани коли на други паркинги.
Питам сега аз,каква ми е ползата,че крадеца е хванат,като полицията не може да открие откраднатите вещи.Три пъти ме разкарваха да ходя в управлението,като последния път беше да ми покажат един лаптоп,но лаптопа не беше моя.
Каква е ползата да се лови крадец и да не може човек да си върне обратно откраднатите вещи.
Монако
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Юни 2014, 17:39

Re: Може ли такова бездушие от полицаи!

Мнениеот dakota_ » 25 Юни 2014, 16:47

Има една крилата фраза "Господи,защо не си прибереш вересиите.."
Госпожо,ако в активния ви речник присъстваше думата "Благодаря",тук беше мястото да започнете с тази дума.
Без всякакъв повод оплюхте работата на полицията!Обвинихте в бездушие цяла група полицаи дошла на крака да ви свърши работа,има резултатите от работата на колегите и вие вместо да кажете едно "Благодаря",отново сте недоволна...
Полицията е свършила отлична работа! Сега остава да приключи работата по документалната част,крадеца да се изправи пред Темида и да получи това,което си е заработил...
Като ходите в управлението,намерете колегата с бермудите и му целувайте ръка,защото това е човека,който мисли и работи за вас! Вярвайте в полицията и имайте търпение колегите да си свършат работата до край!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта