Питане към катаджиите

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Питане към катаджиите

Мнениеот savata » 12 Юни 2014, 14:46

Пичове помагаите и кажете кво да права.Карам колата си с акт.Вчера е минал кварталаната кука и е казал на майка ми че два пъти ме е търси и ако не си занеса книжката при него ще ме спука от бой.
Отидох с баща ми тая сутрин и куката ми взе книжката и каза че докато не си платя в банката актовете няма да ми даде книжката.С кво право ми взима книжката като карам с акт и нищо не съм направил и кво да права да си взема книжката от него.Питах в един авто форум ама никой не отговаря.
savata
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Юни 2014, 14:39

Re: Питане към катаджиите

Мнениеот policeofficer » 12 Юни 2014, 15:38

Имам едно единствено питане. Ти, изпита ли страх като си предаде шофьорската книжка на кварталната кука ?
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Питане към катаджиите

Мнениеот dakota_ » 12 Юни 2014, 16:34

savata написа:Пичове помагаите и кажете кво да права.Карам колата си с акт.Вчера е минал кварталаната кука и е казал на майка ми че два пъти ме е търси и ако не си занеса книжката при него ще ме спука от бой.
Отидох с баща ми тая сутрин и куката ми взе книжката и каза че докато не си платя в банката актовете няма да ми даде книжката.С кво право ми взима книжката като карам с акт и нищо не съм направил и кво да права да си взема книжката от него.Питах в един авто форум ама никой не отговаря.


Късно си се сетил да питаш какво да правиш...този,който те е придружил до "кварталната кука" е виновен за положението ти...
Има една притча "Който жали пръчката си,мрази сина си..." ... Явно нещо много лошо си направил на майка си и баща си,че са те намразили от малък...
Не заслужават да ги жалиш,изтръскай ги като брашнени чували да ти платят глобата или глобите! Има едни понятия като ПАМ и членове от закони,но те едва ли са важни за теб,за теб е важно да караш..Взимай си след това книжката от "кварталната кука" и се моли поне той да е милостив към теб и да хване да те спука от бой,ако след това ти "просветне",целувай му ръка и му викай "тате" докато е жив,защото само той ти мисли доброто...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Питане към катаджиите

Мнениеот Lord » 12 Юни 2014, 20:39

"Пич" savata, послушай колегата dakota_ и викай "тате" на кварталната кука, защото ти са се разминали на косъм куп неприятни събития, т.е. той ти ги е спестил.
Аз започнах работа, като РИ, т.е. районен инспектор на една средно голяма община, сиреч бях кварталната кука. Нямаш идея какъв богат инструментариум дава закона на кварталните куки, само ще ти споделя, че имам благодарности, бонбони и други подобни от младежи, посетили затвори, вследствие на мое противодействие на техни действия. Както и да е, понеже говорим за управление на МПС имам няколко прости съвета към теб и подобните ти, които ще ти спестят главоболия с полицията и пътна полиция:
1. Спазвай ЗДвП и ПП на ЗДвП.
2.Гледай внимателно пътните знаци и ги спазвай.
3. Всеки полицай има право да отнеме СУМПС /ти го наричаш книжка/ на всеки водач на МПС, в определените от закона случаи, за което водача получава заповед за ПАМ, която може да се жали по съответния ред и в съответния срок. "Книжката" няма да си я получиш от кварталния, а от сектор "Пътна полиция", където си на отчет, като водач и то когато му дойде времето.

И съвсем дружески съвет, извън законите - Щом имаш СУМПС остави мама и тате на мира и започни да носиш отговорност за действията и бездействията си в собствения си личен живот.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Питане към катаджиите

Мнениеот savata » 13 Юни 2014, 07:48

policeofficer написа:Имам едно единствено питане. Ти, изпита ли страх като си предаде шофьорската книжка на кварталната кука ?


За тва дойде и татко с мен щото ме е страх да не ме бие.Куката ме ритал на улицата,псувал ме е и на едно аверче беше бил шамари.Чакаме да излезе в пенсия като стане обикновен чичка ще го сцепим.Снощи заедно с един с 4 звезди на ризата ми взеха талона на колата и залепиха една ваденка.сеа и майка не може да кара колата.Днес го даваме на прокурора да си получи заслуженото.
savata
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Юни 2014, 14:39

Re: Питане към катаджиите

Мнениеот dakota_ » 13 Юни 2014, 08:23

savata написа:За тва дойде и татко с мен щото ме е страх да не ме бие.Куката ме ритал на улицата,псувал ме е и на едно аверче беше бил шамари.Чакаме да излезе в пенсия като стане обикновен чичка ще го сцепим.Снощи заедно с един с 4 звезди на ризата ми взеха талона на колата и залепиха една ваденка.сеа и майка не може да кара колата.Днес го даваме на прокурора да си получи заслуженото.


Малко останаха такива "квартални куки",хвани майка си,минете през магазина,купете една кутия бонбони "Мерси" и му изпейте рефрена "Мерси е моето благодаря!.. Мерси, че има те! ..." Така правят благодарните хора... ;)
Неблагодарните,вместо да си платят ЗГО /задължителната гражданска отговорност/ или друго ако не са свършили във връзка с автомобила/ и да разрешат проблема с "ваденката"/,...занимават прокуратурата с глупости и като си навлекат т.н набеждаване в престъпление,почват да чакат и прокурора да се пенсионира,че да го сцепат...
Гледайте кутията "Мерси" да от големите,защото "кварталната кука" заслужава голямо Мерси за това,което прави за теб и семейството ти :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Питане към катаджиите

Мнениеот osata » 15 Юни 2014, 22:53

Баси темата.....
може ли линк към авто-форума, че ми е любопитно мнението на другите ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта