Колко пари ще ми е глобата?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот osata » 11 Юни 2014, 22:51

На АУАН (разговорно - акт) пише в колко дневен срок може да се дават допълнителни обяснения и възражения. След този срок вече определен началник издава НП (наказателно постановление) в което всъщност е самото административно наказание - парична глоба, както и отнемане на СУМПС за определен срок и т.н., според нарушението и текстовите при такива нарушения в закона. Самото НП също има срок на обжалване.
Оплакване срещу служител може да се направи по много начини, обикновено се прави писмено до някой от висшестоящите му началници. Но определено при горното описание на случая, освен споменатите от Вас негови действия като особено ръкомахане, жестове и чукане по стъклото ( което принципно не е редно, но пък е типично човешка черта, за разлика от псуване, удряне и заплашване - често срещани последно време действия по пътищата) всичко друго си е в реда на нещата. Когато регулировчика е с лице към Вас, все едно свети "червен светофар". Каквото и да си говорим, създал сте предпоставка за ПТП, санкционирали са Ви. Радвайте се, че не е имало ПТП. Един дори слаб страничен удар, една майка с няколко годишно дете на задната седалка без колан и столче в другата кола, главата в стъклото и не 150 лв.... ами едни съдилища и побелели коси.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот lomskia » 11 Юни 2014, 23:47

Благодаря за отговора,май за това сте комисар заради добро възпитание и уважение към хората.Няма да правя нищо,ама е много гадно да сгреши човек и да го нахокат като куче на улицата.Поздравявам ви още веднъж г-н комисар и благодаря.
lomskia
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Юни 2014, 17:15

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот osata » 15 Юни 2014, 23:05

lomskia написа:Благодаря за отговора,май за това сте комисар заради добро възпитание и уважение към хората.Няма да правя нищо,ама е много гадно да сгреши човек и да го нахокат като куче на улицата.Поздравявам ви още веднъж г-н комисар и благодаря.

Не съм Комисар, а обикновен черноработник. Форумните "звания" са за забавление и отмора.

А относно "ама е много гадно да сгреши човек и да го нахокат като куче на улицата" .....ако нямаше някакъв страх от глоби.....на ден щяха да умират много хора. Не се замисляш.....но като се случи е гадно. На "ченгетата" често им се случва..... на мен ми се случва изневиделица, седя си на светофара и си слушам радио и пред мен убиха пешеходец, човечецът хвръкна на метър нагоре, беше си купил лютеница и кисело мляко в торбичката, в един дъжд пък един дядо пресичаше булевард..и той на място. Днес връщайки се от почивка ми е кошмарът..... 4 човека. Дали не е по-добре страхът от глобите, а?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот lomskia » 19 Юни 2014, 19:54

Глобиха ме 100 лв. за нищо и никакво нарушение.100 цирея да му излязат на задника на тоя началник,който ме поряза с толкова много пари.
Въпрос,има ли смисъл да жаля глобата?
lomskia
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Юни 2014, 17:15

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот osata » 19 Юни 2014, 22:17

lomskia написа:Глобиха ме 100 лв. за нищо и никакво нарушение.100 цирея да му излязат на задника на тоя началник,който ме поряза с толкова много пари.
Въпрос,има ли смисъл да жаля глобата?

Имаш законовото право да го обжалваш.
За смисъл... ти решаваш.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот dakota_ » 19 Юни 2014, 22:19

lomskia написа:Глобиха ме 100 лв. за нищо и никакво нарушение.100 цирея да му излязат на задника на тоя началник,който ме поряза с толкова много пари.
Въпрос,има ли смисъл да жаля глобата?


Значи нищо не са те глобили и по никакъв начин не си взел поука от глобата... Какво е виновен човека,който е приложил закона спрямо теб и какви са тези пожелания? Благодари се,че с малкия дявол си минал,могло е да стане меле на кръстовището... Опичай си акъла и внимавай!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта