Колко пари ще ми е глобата?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот lomskia » 11 Юни 2014, 17:24

Направиха ми насправедливо един акт.Бях на кръстовище имаше един полицай да оправя движението че имаше задръстване.Обърна се към мен и мислех,че ми дава знак да минавам,подкарах си колата и той скочи на стъклото и почна да ми сочи да отбия настрани.Заряза задръстването и ми занеси документите на негов колега който ми напса акт,че съм влязал с колата без да имам право.
Един приятел ми каза,че 20 кинта ще е акта.Това вярно ли е и къде да се оплача срещу полицая за измисления акт?
lomskia
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Юни 2014, 17:15

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот dsuzunov » 11 Юни 2014, 18:13

Акта е правилен. Не за друго, ами заради това, че си самия, в обяснението посочваш, че си извършил нарушение. Явно не познаваш положенията на регулировчика и не знаеш в какво положение спрямо тебе, имаш право да навлизаш в кръстовището.
Чл. 175. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв. водач, който:

1. управлява моторно превозно средство, което не е регистрирано по надлежния ред или което е регистрирано, но е без табели с регистрационен номер или табелите с регистрационния номер не са поставени на определените за това места;

2. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) е поставил или използва устройство за подаване на светлинен или звуков сигнал, предвиден за автомобил със специален режим на движение, без да има това право;

3. откаже да предаде документите си на органите за контрол или по какъвто и да е начин осуети извършването на проверка от органите за контрол;

4. откаже да изпълни нареждане на органите за контрол и регулиране на движението;
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот dakota_ » 11 Юни 2014, 18:19

lomskia написа:Направиха ми насправедливо един акт.Бях на кръстовище имаше един полицай да оправя движението че имаше задръстване.Обърна се към мен и мислех,че ми дава знак да минавам,подкарах си колата и той скочи на стъклото и почна да ми сочи да отбия настрани.Заряза задръстването и ми занеси документите на негов колега който ми напса акт,че съм влязал с колата без да имам право.
Един приятел ми каза,че 20 кинта ще е акта.Това вярно ли е и къде да се оплача срещу полицая за измисления акт?


Чл. 179. (1) (Предишен текст на чл. 179 - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба от 50 до 150 лв.:
5. (доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) който не спазва предписанието на пътните знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране, правилата за предимство, за разминаване, за изпреварване или за заобикаляне, ако от това е създадена непосредствена опасност за движението;


Това,което ти е казал "един приятел" е нещо като "ЕЖК" - една жена казала ;)
Полицая,който е бил на кръстовището се нарича регулировчик.В ЗДвП ясно са определени сигналите,които подава регулировчика с положение на тялото си и ръцете,но някой трябва да ги научи,за да не принуждава регулировчика да се скача на стъклото на автомобила и с безумните си действия да създава опасност за движещите си водачи на МПС...
Глобата ти ще е от порядъка между 50-150 лв. Колко точно ще е размера на глобата ти,ще разбереш като ти бъде връчено НП. Размера зависи от натрупаните провинения и от това какво точно си забъркал на кръстовището и какви затруднения си създал на регулировчика.
Виждам,че явно си от Лом и влашката жилка си казва думата... ще ти отговоря и къде да се оплачеш срещу полицая за "измисления акт" проследи линка http://www.armenianchurch-sofia.org/ind ... 5&Itemid=6 има посочен телефон за контакт и електронен адрес ;)
Отваряй и чети ЗДвП и се запознай със сигналите за регулиране на движението,че с това "той скочи на стъклото и почна да ми сочи да отбия настрани" освен съставяне на АУАН си заработил и за едни шамари по врата,че си излязъл с МПС на пътя без да си добре подготвен като водач на МПС!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот dsuzunov » 11 Юни 2014, 18:37

Аз мислех малко да подсиля елемента....
Нека колегата Владимиров се произнесе...
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот dakota_ » 11 Юни 2014, 18:54

Реално погледнато поведението на "Ломския" е за лишаване от правоуправление,решаване на листовки и докато не покаже,че е подготвен,да не му се връща СУМПС... Това нарушение трябваше да го вкарат в чл. 183 ал.5 като за минаване на червен светофар,да му взимат и 8 к.т и при повторно нарушение да бъде лишаван от управление за срок от 1 месец.
Масово младите водачи на МПС не знаят значението на сигналите подавани от регулировчика и даже,ако регулировчика не се пази,може да го отнесат с автомобилите си....
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот dsuzunov » 11 Юни 2014, 19:16

Не е само регулировчика. Масово водачите не познават правилата при престрояване между лентите за движение в една посока, особените правила при преминаване през жп. прелез итн.Често ми се случва, движейки се по еднопосочна улица да спра и да върна водачи, движещи се срещу разрешената посока. Възмущават се и псуват кмета, че масово превръща улиците в еднопосочни, а не се замислят, че това е един от начините за решаване на проблема с местата за паркиране в големите градове.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот lomskia » 11 Юни 2014, 19:50

И вие сте като докторите гарван на гарван око не вади.Аз регулировчика си го знам.Има ли право да ми чука с палката на стъклото,да ми прави знак с ръка че съм луд и като отвориям колата да крещи - давай документите,взима ги,дава ги на колега си и му казва пиши му акта и се върна да си размахва палката в кръстовището? Значи ще ми се подигравате и да се оплаквам на поповете за полицая :evil: Питам като човек и ми се подигравате,такива полицаи ли сте вие.
Като човек питам колко пари ще ме глобят,вярно ли ще ми вземат книжката и как да се оплача от полицая?
lomskia
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Юни 2014, 17:15

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот dsuzunov » 11 Юни 2014, 19:59

А като си го знаеш регулировчика, защо влезе в кръстовището след като той е с лице към тебе?
Как според тебе трябваше да постъпи полицая при спирането?
Да те погали по главицата, да ти подаде ръка да слезеш ли, що ли?
Я не прави на кокона, мъж си и се дръж като такъв. След като си в нарушение ще понасяш всички тежести на наказанието.
Как иначе ще ти остане спомен от това?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот cripti » 11 Юни 2014, 20:06

Ти на тоя АУАН нали си се подписал, има графа възражения, ще си чакаш НП (Наказателно постановление) и после ще си обжалваш. И да допълня щом колегата да се ядоса, убеден съм на 100 % , че е имало защо.
cripti
Нов
Нов
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Май 2014, 19:21

Re: Колко пари ще ми е глобата?

Мнениеот dakota_ » 11 Юни 2014, 20:21

lomskia написа:И вие сте като докторите гарван на гарван око не вади.Аз регулировчика си го знам.Има ли право да ми чука с палката на стъклото,да ми прави знак с ръка че съм луд и като отвориям колата да крещи - давай документите,взима ги,дава ги на колега си и му казва пиши му акта и се върна да си размахва палката в кръстовището? Значи ще ми се подигравате и да се оплаквам на поповете за полицая :evil: Питам като човек и ми се подигравате,такива полицаи ли сте вие.
Като човек питам колко пари ще ме глобят,вярно ли ще ми вземат книжката и как да се оплача от полицая?


Помисли си добре дали "си знаеш регулировчика",защото това е много важно при определяне на наказанието ти.Щом го знаеш,значи умишлено си влязъл в кръстовището с цел да прегазиш колегата и е възможно и през прокурор да минеш...Става много дебела работата...Намери колегата,говори с него и вместо да се оплакваш,вземи го почерпи и го помоли да не изпраща преписката в прокуратурата.
Като човек ти обясних в преден пост какво е положението с АУАН,като влах не отстъпваш и държиш да продължиш с излагането...Да докараш регулировчика да ти показва с жест,че не си добре,значи сигурно си щял да го отнесеш,или си парализирал кръстовището...
Нищо не жали,не пускай и жалби срещу колегата,изчакай си наказанието и внимавай,че лошите работи стават за миг.
Учи ЗДвП и се дръж като отговорен човек!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта