Смяна на собственост

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Смяна на собственост

Мнениеот willye » 13 Май 2014, 15:37

Купих си кола преди 2 месеца и още не съм ходил до КАТ да си сменя талона.Въпроса ми е има ли някаква глоба и колко голяма е ако има.Благодаря :roll:
willye
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Май 2014, 15:32

Re: Смяна на собственост

Мнениеот dakota_ » 13 Май 2014, 16:40

willye написа:Купих си кола преди 2 месеца и още не съм ходил до КАТ да си сменя талона.Въпроса ми е има ли някаква глоба и колко голяма е ако има.Благодаря :roll:


Отивай в "КАТ" и се оправяй без да се ослушваш повече.Има глоба,но шанса да минеш "метър" е много голям ;) ... В местни данъци и такси като отидеш да си откриеш партида,там има голяма вероятност да отнесеш една глоба от 20.00 - 50.00лв.,зависи на какъв "скобар" ще попаднеш да седи зад гишето ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Смяна на собственост

Мнениеот катюша » 14 Май 2014, 08:30

willye написа:Купих си кола преди 2 месеца и още не съм ходил до КАТ да си сменя талона.Въпроса ми е има ли някаква глоба и колко голяма е ако има.Благодаря :roll:


Дори не е било нужно да задаваш въпроса си в полицейски форум.Отваряш чичко Гугъл и по въпроса ти са питали сумата му нередовни купувачи като теб и сумата му хора са им отговаряли.За прехвърляне в "КАТ" както си попитал в ЗДвП срока е 14 дни от придобиването на МПС и при нарушение наказанието е от 20 до 150 лв.
За подаване на декларация в местни данъци и такси за придобиване на МПС срока е два месеца и при нарушение също има административно наказание определено в Закона за местни данъци и такси.Точния размер на глобата се определя от съответния административно наказателен орган!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта