Легитимация - КАТ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Легитимация - КАТ

Мнениеот dfed » 18 Апр 2014, 14:26

Здравейте!

Въпросът ми е свързан с това дали при проверка от служители на КАТ мога да им изискам документи за легитимация?
dfed
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Апр 2014, 14:25

Re: Легитимация - КАТ

Мнениеот dakota_ » 18 Апр 2014, 15:22

dfed написа:Здравейте!

Въпросът ми е свързан с това дали при проверка от служители на КАТ мога да им изискам документи за легитимация?


Можеш да изискваш такъв документ! Въпроса ми към теб е,за какво ти е необходимо да ти се легитимира с документ ? Полицейските служители при осъществяване на функциите си по ЗМВР при проверки на граждани се представят "Здравейте,главен полицай Иван Иванов от сектор "Пътна полиция при РУП (еди-кой си) ".В твоя случай имат окачена на униформата си табела (бадж) с името и т.н... и изискват документите ви за проверка!
Длъжен сте да съдействате при проверката и да изпълнявате указанията,които ви отправя контролния орган! Ако в хода на проверката възникнат някакви недоразумения и прецените,че са нарушени правата ви по някакъв начин,може да пуснете сигнал до съответното поделение на МВР и да изчакате отговор на подадения от вас сигнал.Нямате право да влизате в пререкания с проверяващия ви служител,такива действия се санкционират и може да си създадете допълнителни проблеми по време на проверката!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Легитимация - КАТ

Мнениеот dfed » 18 Апр 2014, 17:15

Благодаря Ви за изпчерпателният отговор. Просто ми бе любопитно. Въпросът ми бе по-скоро породен от "мнимите" катаджии. Не, че и документите не могат да се фалшифицират.
dfed
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Апр 2014, 14:25

Re: Легитимация - КАТ

Мнениеот dakota_ » 18 Апр 2014, 18:36

dfed написа:Благодаря Ви за изпчерпателният отговор. Просто ми бе любопитно. Въпросът ми бе по-скоро породен от "мнимите" катаджии. Не, че и документите не могат да се фалшифицират.


Благодарение на добрата работа на колегите успяхме драстично да намалим броя на мнимите "катаджии". Някъде може да се направи опит за такава дейност,но според мен веднага си личи.
Винаги гледай къде е спрян полицейския автомобил,добре осветено ли е местото,обозначен ли е автомобила с надписи "Полиция",има ли монтирана върху автомобила многосекторна полицейска лампа тип "крило". Ако си наблюдателен трудно можеш да бъдеш заблуден от такива мними "катаджии".
Дори да попаднеш в такава ситуация,бъде хладнокръвен и запази самообладание,след "проверката" веднага подай сигнал на тел.112 и се постарай да дадеш повече подробности за местонахождението на тези измамници и подробно описание.Преди няколко години пенсиониран колега беше попаднал в такава ситуация,веднага е разбрал какви хора го "проверяват" и понеже са били трима е изчакал да мине "проверката" и веднага беше сигнализирал в РУП...Хванахме ги още преди да им свърши "наряда" ;)
Весели празници ти желая и безаварийно пътуване!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта