Закон за ''хладно оръжие''

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Закон за ''хладно оръжие''

Мнениеот DedoViMraz » 26 Юни 2014, 20:45

dakota_ написа:
DedoViMraz написа:Ходя си по "Жоило Кюри" с един приятел кротко и бавно в 3 следобед. Дори не си говорихме. Всеки път, когато ме джобят е просто защото така им скимва. Нито се обличам като прост хулиган, нито като клошар, нито съм мургав (не че някое от тия неща е основание) . Не съм задържан никога и не нося със себе си и не употребявам наркотици. Ако наистина мислите, че без основание не биха тръгнали да бъркат по джобовете, значи ви предлагам да посетите някоя нормална държава. Аз съм студент в Австрия от няколко години и за подобно нещо тук не съм чувал до този момент. Или сте в отрицание или наистина живеем в различни измерения. Сигурно и копупция няма и не познавам голям брой хора които от какво ли не са се измъквали за 20-50 лева. :D . Сигурно не се пребиват хора в РПУто без да са оказали съпротива. Сигурно не се късат после в стаичката пагоните за да мине обвинението в нападение над униформено лице. Всички полицаи са светци. Кризистното икономически състояне на държавата обяснява повечето проблеми, но не ги оправдава.

Та държавните проблеми настрана, въпреки подигравателния и арогантен тон, благодаря все пак за отговора.


Наистина мисля,че без основание никой полицай не умира от желание да ти бърка по джобовете... Още повече,че може да те покани сам да извадиш всичко от джобовете си и да покажеш какво носиш...
Предполагам си младо момче,имаш майка и баща,баба и дядо...случвало ли се е на майка ти и бащата ти,баба ти и дядо ти,да ги "джобят"... ако искаш сподели...
Навсякъде по света /дори и в Австрия/ при нужда и в определените от закона случаи,полицията извършва обиски,претърсвания,изземвания... така е и в България..
Защо ти се случва толкова често да те обискират,това е въпрос,на които само ти можеш да дадеш отговор...
Корупция има по цял свят,но за да посочиш някой с пръст,че е корумпирам трябва да е осъден с влязла в сила присъда,другото е ала-бала...
Полицейско насилие има по цял свят и ще има,но както при корупцията,и за полицейско насилие се сочи с пръст,когато има влязла в сила присъда... В интерес на истината в България след Преврата на 10-ти ноември,почти не може да става дума за полицейско насилие ... Такава либерална полиция като нашата няма в цяла Европа... опитай в Австрия да посегнеш на полицай да видиш какво те чака... Огледай в Гърция как пипа полицията по време на митинги и протести...
Дали всички полицаи са светци не знам,но знам,че има само Един безгрешен и Той не е сред нас...


Джобят ме , защото като видят младо момче очакват да му намерят някой джоинт в джоба и да се занимават с това вече декриминализирано по цял свят (цивилизован) провинение, вместо да се занимават с истински престъпления (или да изкарат 50 лева, знам за поне 3 такива случаи ). И не става дума само за мен, ами за почти всички мои познати. Живеете в заблуда.

Чл. 69. (1) Полицейските органи могат да проверяват личните вещи на лица:
1. в случаите по чл. 61, ал. 1, т. 1, 2 и 4, чл. 62, ал. 1, т. 1 и 3 и чл. 63, ал. 1, т. 3, 4, 6 и 7;
2. когато са налице достатъчно данни, че се укриват веществени доказателства за извършено престъпление;
3. в други случаи, определени със закон.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 88 от 2010 г., в сила от 09.11.2010 г.) Проверка на превозно средство и на вещите, превозвани в него, може да бъде извършена, когато:
1. има данни за извършено престъпление или нарушение на обществения ред;
2. има сигнал в ШИС за извършване на специфичен контрол.

"опитай в Австрия да посегнеш на полицай, да видиш кво те чака" :D . Каза го все едно в БеГето полицаят ще ми се извини като го ударя....
А корупция има по цял свят, така е, но в България няма нужда да се самозаблуждаваме, че е извън всякакви граници. За всеки акт, написан от кат, има 10 рушвета.
DedoViMraz
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Юни 2014, 16:33

Re: Закон за ''хладно оръжие''

Мнениеот dakota_ » 26 Юни 2014, 23:38

DedoViMraz написа:Джобят ме , защото като видят младо момче очакват да му намерят някой джоинт в джоба и да се занимават с това вече декриминализирано по цял свят (цивилизован) провинение, вместо да се занимават с истински престъпления (или да изкарат 50 лева, знам за поне 3 такива случаи ). И не става дума само за мен, ами за почти всички мои познати. Живеете в заблуда.

Чл. 69. (1) Полицейските органи могат да проверяват личните вещи на лица:
1. в случаите по чл. 61, ал. 1, т. 1, 2 и 4, чл. 62, ал. 1, т. 1 и 3 и чл. 63, ал. 1, т. 3, 4, 6 и 7;
2. когато са налице достатъчно данни, че се укриват веществени доказателства за извършено престъпление;
3. в други случаи, определени със закон.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 88 от 2010 г., в сила от 09.11.2010 г.) Проверка на превозно средство и на вещите, превозвани в него, може да бъде извършена, когато:
1. има данни за извършено престъпление или нарушение на обществения ред;
2. има сигнал в ШИС за извършване на специфичен контрол.

"опитай в Австрия да посегнеш на полицай, да видиш кво те чака" :D . Каза го все едно в БеГето полицаят ще ми се извини като го ударя....
А корупция има по цял свят, така е, но в България няма нужда да се самозаблуждаваме, че е извън всякакви граници. За всеки акт, написан от кат, има 10 рушвета.


Имам син и дъщеря,все млади хора,нито един път не са ги "джобили" да търсят в тях наркотични вещества... Нямам спомен и мои племенници да са се оплаквали от подобни "екстри"... Всичко е както се поставиш,в каквато среда се движиш и каквото впечатление създадеш...Подчертах ти в червено на какво основание те "джобят"... Имаш право,ако не си съгласен да се жалваш по съответния ред...
В България "джоинта" попада в категорията на наркотичните вещества и чл. 354а от НК е категоричен какво те очаква...Ако не ти харесва правната уредба на страната,сега вече е демокрация,купуваш си билета и пътуваш в такава дестинацията,която отговаря на претенциите ти... Както се казва "Това е Минке положението,дръж се естествено... " ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Закон за ''хладно оръжие''

Мнениеот DedoViMraz » 27 Юни 2014, 00:22

"когато са налице достатъчно данни, че се укриват веществени доказателства за извършено престъпление"
И къде ги достатъчното данни :lol: ? В суичъра и кецовете?

Искам да кажа за "средата" , че тя се състои предимно от хора от най-елитните гимназии в солицата, каквато завърших и аз. Не с наркомани и т.н., а с много интелигентни хора. Това, че твоите деца не са ги спирали си е много добре за тях, но за да се състави социологическо проучване се взима по-голяма извадка от двама души.
Уточнявам. Не ме притесняват безкрайно подобни полицейски своеволия, защото няма какво да крия. очевидно и швейцарското ножче е напълно легално да си го нося.
Ще завърша със следното:
Някои полицаи разправят "еми има и много черни овце сред редиците, но повечето сме .."
Вие , другарю милиционер, обаче, си затваряте очите и искате да оправдаете всяко действие на всеки боклук , който облича униформата, за да избива комплекси и под чадъра на МВР да си е легален хулиган, вместо да го прави за да защитава гражданите и техните права. Отричайте колкото желаете, но това няма да ви направи прав и няма да промени цялостната ситуация. Най-лесно е да игнорираме проблемите.
Прав сте, всичко е за наше добро и родната милиция ни пази ;)
DedoViMraz
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Юни 2014, 16:33

Re: Закон за ''хладно оръжие''

Мнениеот dakota_ » 27 Юни 2014, 01:26

Данните са там,където трябва...а ти ако имаш претенции по начина на проверката се жалвай...
Не правя и социологически проучвания...просто казвам,че крушката си има опашка ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Закон за ''хладно оръжие''

Мнениеот DedoViMraz » 27 Юни 2014, 03:53

Има, но не е там, където мислите.....То не е баш мисъл, ами инат, ама карай. повтаряйте си го "безгрешни са колегите, тоя е някаква утрепка рецидивист, естествено че ще го джобят. Моите ангелчета със сигурност са в пъти повече от това ла*но." Така е най-лесно. Да се самозаблуждаваме и да ни пее веско маринов на ушенце каква е гордост да служим в редовете. Ай сиктир.
DedoViMraz
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Юни 2014, 16:33

Re: Закон за ''хладно оръжие''

Мнениеот катюша » 27 Юни 2014, 08:15

Мисля,че причината е в лошото качество на стока,която ползваш.Варианта е или да смениш стоката или доставчика :mrgreen:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Закон за ''хладно оръжие''

Мнениеот PAOLON » 27 Юни 2014, 23:28

До колкото разбрах,известно количество колеги са се наговорили и постоянно джобят младежа.Интересно с какво ги предизвиква?
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта