Нужда от малко помощ,насока!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Нужда от малко помощ,насока!

Мнениеот Stefkata1 » 24 Мар 2014, 18:10

Здравейте на всички от форума ! Имам едно малко питане за информация , която не мога да намеря сам за една задача която трябва да я изпълня , а ето го и въпросът ми към вас :
Трябва ми автентична информация ( която явно сам не мога да намеря в законите на МВР ) за някой от отделите или секторите на 3-те главни дирекции ( "ПОЖАРНА БЕЗОПАСНОСТ И ЗАЩИТА НА НАСЕЛЕНИЕТО" , ГЛАВНА ДИРЕКЦИЯ "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ" , ГЛАВНА ДИРЕКЦИЯ "НАЦИОНАЛНА ПОЛИЦИЯ" ) . Материалът който ако успеете да ми помогнете с copy/paste ще ми е нужен просто да опиша с 4-5 точки структурата , устройството и управлението на който и да е от отделите или секторите на 3-те главни дирекции. В смисъл с 1-2 думи искам да кажа , че ми трябва автентичният закон в момента за всеки детайл от който и да е сектор или отдел на МВР ( без 3-те главни дирекции ) . Благодаря предварително !

П.П : Ще съм много благодарен ако имате copy/paste , на материал с който ще докарам поне 3-4 листа за устройството на отдел или сектор le:) . Ако някъде не съм се изразил правилно или неточно , моля да простите и да ме коригирате !
Stefkata1
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Мар 2014, 18:06

Re: Нужда от малко помощ,насока!

Мнениеот Lord » 24 Мар 2014, 19:27

По принцип структурите на главните дирекции са държавна тайна и затова не намираш нищо в интернет, но виждам, че може да ти се има доверие и ще ти споделя, че всичко за което питаш ще откриеш ето тук - https://www.mvr.bg/other_sites.htm

Успех в копирането! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нужда от малко помощ,насока!

Мнениеот Stefkata1 » 24 Мар 2014, 21:47

Приятел , всъщност аз исках информация за някой от отделите или секторите който са в 3-те главни дирекции. Например като отворя графа ГЛАВНА ДИРЕКЦИЯ "НАЦИОНАЛНА ПОЛИЦИЯ" , и примерно си избера да пиша за ОТДЕЛ "ОХРАНИТЕЛНА ПОЛИЦИЯ" ( те са много но примерно избирам този ) , и за него трябва да напиша примерно структурата му , управлението , и всякаква друга информация която изобщо има за достъп.

П.П : Дано този път да сам се изразил по точно :D , благодаря ти все пак !
Stefkata1
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Мар 2014, 18:06

Re: Нужда от малко помощ,насока!

Мнениеот dakota_ » 25 Мар 2014, 14:33

Колегата Лорд ти е дал правилна насока в търсенето и в копи/пействането...
От теб се иска да се научиш да използваш всички гънки на "местността"... Простичко казано,да се научиш да мислиш...Това е най-трудното и по този параграф в МВР търпим големи провали,защото умеещите да мислят са много малко...
Подали са ти "сламки",какво ти пречи да се напънеш малко в сайта на МВР и да намериш каквото ти трябва.Нали за това са ти възложили самостоятелна работа,за да видят колко са ти силите...ти искаш ние да ти напишем домашната работа...
Като си се спрял на ОТДЕЛ "ОХРАНИТЕЛНА ПОЛИЦИЯ",не можа ли да се поровиш и да видиш,че в този отдел има няколко сектора... Сектор "Охрана на обществения ред и териториална полиция"
Сектор "Пътна полиция",Сектор "Специализирани полицейски сили"... сектор "СОД",знаеш какво се случи с този сектор...някъде по ОДМВР има сектор "Общинска полиция"...
И понеже виждам,че ти е любим сектор "ООР и ТП",ако продължиш да се ровиш там,където ти е посочил колегата Лорд,ще установиш,че в сектора има групи...група "ТП" група "ППС",група "КОС"...някъде има и отрезвител... За всичко това,което ти изброих има писано в сайта посочен от Лорд и с какво точно се занимава всяко звено от описаните...
Виж колко е лесно ;) и както беше казал един преподавател от АМВР " Колеги,разбрахте ли това,което ви обяснявам,че от толкова много обяснения,чак на мен ми стана ясно..." :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Нужда от малко помощ,насока!

Мнениеот Stefkata1 » 25 Мар 2014, 18:33

Направо се отчаях :D ! Толкова рових , какво ли не правих но сериозно ви казвам информация освен за главните дирекции друга не мога да намеря за сектор или отдел.. смисъл това което търся... същото като информацията за която и да е главна дирекция..просто не мога да повярвам :? . Ако може да дадете помогнете с точен линк ще съм благодарен , и пак се извинявам , че съм явно некомпетентен , но наистина по обширна информация или нещо с което ще мога да направя 3-4 листа курсова просто НЕМОГА да видя :( .
Stefkata1
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Мар 2014, 18:06

Re: Нужда от малко помощ,насока!

Мнениеот Lord » 25 Мар 2014, 19:41

Ама ти наистина си безнадежден случай, дал съм ти сайта, там има всичко, ето там например има структурата на ГДНП - http://gdnp.mvr.bg/Za_nas/funkcionalna_struktura.htm

Има и за другите дирекции. Ако пак не ти е ясно - аз се отказвам да правя опити за помощ. :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нужда от малко помощ,насока!

Мнениеот dakota_ » 25 Мар 2014, 19:42

Stefkata1 написа:Направо се отчаях :D ! Толкова рових , какво ли не правих но сериозно ви казвам информация освен за главните дирекции друга не мога да намеря за сектор или отдел.. смисъл това което търся... същото като информацията за която и да е главна дирекция..просто не мога да повярвам :? . Ако може да дадете помогнете с точен линк ще съм благодарен , и пак се извинявам , че съм явно некомпетентен , но наистина по обширна информация или нещо с което ще мога да направя 3-4 листа курсова просто НЕМОГА да видя :( .


Недей се отчайвай,това е нищо,има такива като теб,които по цял ден ровят,четат и учат за вятърната мелница...Всичко им е "ясно",само едно нещо не са успели да разберат,къде се намира пещта,в която хвърлят въглищата да се върти мотора на вятърната мелница :D
Кажи конкретно,къде учиш,какво учиш и каква е темата на курсовата работа,ако има вариант да ползваш "помощ от приятел" и да те задомя с готова курсова работа ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Нужда от малко помощ,насока!

Мнениеот Stefkata1 » 25 Мар 2014, 19:47

Lord , ти си ми дал да видя за ГДНП а на мен ми трябва информация примерно за отдел пътна полиция информация , това искам да ти кажа .
Stefkata1
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Мар 2014, 18:06

Re: Нужда от малко помощ,насока!

Мнениеот Stefkata1 » 25 Мар 2014, 19:49

Дакота , Управление на полицията е предмета , а курсовата трябва да има някой от секторите или отделите на някоя от Главните дирекции и да е описан , това е то , не мога да разбера защо не ме разбира лорд.. защото той ми дава просто подразделението на ГДНП , а не на някой неин отдел или сектор..
Stefkata1
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Мар 2014, 18:06

Re: Нужда от малко помощ,насока!

Мнениеот Lord » 25 Мар 2014, 20:08

Stefkata1 написа:.....не мога да разбера защо не ме разбира лорд....
:lol:

Колегата dakota_ при всички положения разбира защо ти си мислиш, че аз не те разбирам, но силно се съмнявам, че ще успее да ти го обясни, въпреки сериозните си познания и ерудиция. ;)

Аз се изчерпах :oops: , желая ти успех в това трудно начинание да събереш в 3-4 страници курсова работа, която да вмести концепция за управлението на полицията! :idea:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта