Съставен акт за изтекъл срок на шофьорска книжка.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Съставен акт за изтекъл срок на шофьорска книжка.

Мнениеот kkarakashev » 07 Мар 2014, 22:51

Оса, глоба от 50лв, е напълно достатъчна според мен. Отнемането на к.т. е безсмислено. Хем нямаш СУМПС, хем ти отнемат от точките, който ги имаш само ако си правоспособен. Хем така, хем вака.
Лично пред мен НЕГРАМОТЕН циганин си получи книжката. НЕГРАМОТЕН, защото не знаеше какво пише на бланката за получаване. Майка му четеше и казваше какво да напише. Между другото живее в Плофдиф На въпроса ми към служителката "е тоя как така има книжка, като и да чете не може, защо му е давате" отговора беше "Няма какво да направя :idea: :idea: "
извинявам се за офтопика.
п.с. И а съм го ял за книжката, ама не е подновяват докато не платиш стари НП. Книжката е имам, половината НП са платени. Има "вратички" стига да имаш познат "ключар" ;)
п.с.2 Вината за ГО и СУМПС + лк си е поименна и не оправдавам мен или други. Просто има супер измислени глоби - солени за кокошкарски издънки и сладки за окрадени милиони ;)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Съставен акт за изтекъл срок на шофьорска книжка.

Мнениеот osata » 09 Мар 2014, 14:26

Ами Каракашев зависи по кой член те глобяват, то не е като в съда - за престъплението от 3-5 години затвор, но съдията казва 1 година, защото се почувствал виновен :lol: . В тия административни истории... като пише от 100-100 лв, под 100 не можеш да дадеш.
А иначе, спираш човек, който 3 години кара без ГО и глобата 400лв, спираш човек, който забравил преди 15 дни да си плати втората вноска и пак 400 лв ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Съставен акт за изтекъл срок на шофьорска книжка.

Мнениеот александар » 21 Юли 2014, 11:59

Книжката ми е изтекъл срок от 2 месеца,2 пъти съм спиран за проверка в Германия, и Белгия.И двата пъти ме предупреждаваха ,че ако втори път ме спрат и не съм си подновил книжката, ще ми наложат глоба.Защо това е вазможно в Германия, и Белгия но не и в България?(попитах някой хора)Това че ти е изтекла книжката не значи,че си неправоспособен.Е, сами си направете изводите.
александар
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2014, 11:40

Re: Съставен акт за изтекъл срок на шофьорска книжка.

Мнениеот dakota_ » 21 Юли 2014, 12:45

александар написа:Книжката ми е изтекъл срок от 2 месеца,2 пъти съм спиран за проверка в Германия, и Белгия.И двата пъти ме предупреждаваха ,че ако втори път ме спрат и не съм си подновил книжката, ще ми наложат глоба.Защо това е вазможно в Германия, и Белгия но не и в България?(попитах някой хора)Това че ти е изтекла книжката не значи,че си неправоспособен.Е, сами си направете изводите.


Саше,какво се случва в Германия и Белгия нас не ни касае! Имаш СУМПС с изтекъл срок,при проверка на пътя показваш невалиден документ! Пояснявам за теб и други като теб,на СУМПС пише до коя дата важи,след това по ЗБЛД става невалиден документ и подлежиш на санкция по ЗБЛД,ако те заловят на пътя,че управляваш МПС!
По въпроса дали си неправоспособен водач на МПС от съответната категория,може да се обсъжда и да има различни мнения...но по ЗБЛД няма две мнения и носиш отговорност за представяне на невалиден документ!
Давам ти и вариант за санкция по ЗДвП с изтекло СУМПС! След като е изтекъл срока на СУМПС за подновяване и издаване на друго СУМПС се явяваш задължително на медицински прегледи и представяш пред органа,който ти издава новото СУМПС медицинско свидетелство,че си годен за водач на съответната категория МПС и чак тогава ти се издава новото СУМПС !
Може да се окаже,че след явяване на медицински преглед за подновяване на СУМПС си негоден за водач на МПС и не може да ти се издаде ново СУМПС !
Това означава,че ако си негоден да си подновиш СУМПС си неправоспособен водач и нямаш право да управляваш МПС !
Общо казано,няма проблем като те спрат за проверка на пътя контролните органи да те санкционират един път за нарушение на ЗБЛД и един за нарушение на ЗДвП !
Както се казва в такива случаи,това е Минке положението,дръж се естествено ;)
Вместо да философстваш и обсъждаш какво се случва в други страни,отивай и си подмени изтеклото СУМПС за да няма после въпроси,защо ме глобиха и колко ще ми струва глобата!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Съставен акт за изтекъл срок на шофьорска книжка.

Мнениеот катюша » 21 Юли 2014, 16:09

александар написа:Книжката ми е изтекъл срок от 2 месеца,2 пъти съм спиран за проверка в Германия, и Белгия.И двата пъти ме предупреждаваха ,че ако втори път ме спрат и не съм си подновил книжката, ще ми наложат глоба.Защо това е вазможно в Германия, и Белгия но не и в България?(попитах някой хора)Това че ти е изтекла книжката не значи,че си неправоспособен.Е, сами си направете изводите.


Това,че ти е изтекъл срока на валидност на СУМПС означава,че не притежаваш ВАЛИДЕН документ за управление на МПС и си неправоспособен /нямаш право да управляваш МПС/ докато не се снабдиш с редовен документ /СУМПС/ за правоуправление ! В детайли и много подробно ти е обяснил колегата dakota_ за какво става дума,а колегата Lord в началото на темата е приложил и съдебно решение,с което охлаждат ентусиазма на водачи с изтекли СУМПС да мислят,че правоспособни.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Съставен акт за изтекъл срок на шофьорска книжка.

Мнениеот osata » 22 Юли 2014, 22:01

александар написа:Книжката ми е изтекъл срок от 2 месеца,2 пъти съм спиран за проверка в Германия, и Белгия.И двата пъти ме предупреждаваха ,че ако втори път ме спрат и не съм си подновил книжката, ще ми наложат глоба.Защо това е вазможно в Германия, и Белгия но не и в България?(попитах някой хора)Това че ти е изтекла книжката не значи,че си неправоспособен.Е, сами си направете изводите.


А ти защо си мислиш, че ние тук не процедираме по същия начин с граждани на Германия, Белгия и други, когато се установи, че книжката му е изтекла и пътува в посока извън страната? Разликата при тях и при нас е, че ние сме толкова демократична страна, че нямаме право да записваме в "някаква си компютърна база данни" че г-н И. Х. Р. е спрян еди си къде и е установено еди си какво, че е предупреден или нещо подобно.... това е незаконно събиране на данни, поне в България, в другите "недемократични" държави не е така, записва те в таблета кой си, къде си, къде отиваш, колко буркана кисели краставички носиш и какво ли още не, наречено тук "свещено лично данни" :mrgreen:
Обаче пък знаеш ли какво става ако в Германия се окаже, че техен гражданин управлява автомобил с изтекло свидетелство? Изводите си ги направи сам ;) :D
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта