Психически тормоз. Помощ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Психически тормоз. Помощ

Мнениеот blossom123 » 13 Яну 2014, 20:41

Здравейте, момиче съм на 18 години. Живея в малко градче и съм тормозена от все още сегашният си приятел, който е на 22. Имам отношения с него от 3 години и последната стана направо кошмарна. Той е много ревнив и по принцип доста груб. Не ме пуска да излизам с приятели, на дискотеки, дори кафета в съседния по-голям град, където уча. Забранен ми е всякакъв контакт с каквито и да е било момчета. Изолирана съм напълно от приятелките си, излизам рядко с тях (той се скара с всички тях). Това не е най-сериозното. Всичко започна, когато ми посегна за първи път преди половин година и след това, след всеки по-голям скандал (за някоя глупост като например - защо съм отишла на кафе без да му кажа, защо не съм си дигнала телефона и т.н.) се започват всякакви заплахи, обиди от сорта на боклук, шматка, к*рва, изрод и т.н. До сега не съм била пребивана, но съм получила доста шамари, юмруци в краката и ръцете, била съм душена, скубана, блъскана, дори ми е дърпал ушите. Всеки път ме заплашва, че ще ме пребие, че ще направи нещо на родителите ми и брат ми (с него бяха влезли в словесен конфликт, когато брат ми разбра за всичко, което му бях спестила). Говорила съм с брат ми, който е голям мъж, предложи ми да подадем жалба, но мен все още ме е страх. Пазя и родителите си, които не знаят нищо, както и родителите на приятеля ми, защото сме в един град, уважавам ги и не искам да се стига до това. Знам, че подам ли жалба ще бъда буквално гаврена, където ме види. Поставена съм между чука и наковалнята, всичките ми приятелки са дигнали ръце от мен, не съм вече толкова близка с тях, разсеяна съм в училище, не мога да уча, а това е последната ми година, която е много важна. Искам да уча медицина, а усещам как се провалям. Знам, че звучи нелепо от думите на едно 18 годишно момиче, но наистина не знам как да се справя с него.
blossom123
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Яну 2014, 20:22

Re: Психически тормоз. Помощ

Мнениеот Raptor » 14 Яну 2014, 21:39

Явно нещата са сериозни и няма да се поправят лесно, но при всички случаи трябва да се опита всичко възможно. На първо време трябва да сте наясно какво точно искате, в смисъл - да скъсате ли окончателно с човека или искате да сте си приятели, но да не ви тормози?
На второ място - от полицията не може да очаквате помощ, ако не сте потърсили такава. Проблемът с "подаването на жалба" трябва да бъде решен от Вас, защото просто няма друга възможност.
Трето - може да потърсите помощ от някоя от неправителствените организации занимаващи се със защита от насилие над жени. Тази възможност не бива да я пренебрегвате - със сигурност поне ще ви дадат професионален съвет.
И не на последно място - продължавайте да посещавате този форум! Със сигурност тук има колеги, които професионално се занимават с проблемите на домашното насилие.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Психически тормоз. Помощ

Мнениеот blossom123 » 16 Яну 2014, 20:44

Благодаря Ви много! От много време съм в голяма дилема, но в крайна сметка не е достатъчна само любовта. :)
blossom123
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Яну 2014, 20:22

Re: Психически тормоз. Помощ

Мнениеот Polix » 24 Яну 2014, 21:22

Ако имате определена дилема по този въпрос и нужда от психологическа и друга помощ спокойно може да се обърнете към доброволците от фондация "Ръка за помощ". Има няколко т. нар. "горещи телефона" на които може да зададете своите въпроси и да получите професионална помощ и подкрепа. Вече сте осъзнали, че имате сериозен проблем и това е първата и много важна крачка. Не е лошо да поговорите и с родителите си, тяхната подкрепа ще Ви е особено важна. Успех.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта