Въпрос към КАТ относно ПТП

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос към КАТ относно ПТП

Мнениеот P.Vasilev » 14 Дек 2013, 15:22

Здравейте,
На 12.12.2013г. вечерта удариха автомобила ми паркиран срещу дома ми. Аз чух удър на улицата и погледнах през балкона, съседите ми бутаха автомобила си, който явно имаше проблем с паленето и въпросния автомобил беше близо до моя, който от своя страна е паркиран близо до уличния стълб. Това ме наведе на мисълта, че звукът, който съм чул е или от по-силно затваряне на капак или че те са си ударили колата в стълба (не се случва за първи път). На дръгия ден към 16:40 установих, че това което съм чул всъщност е бил удърът между тяхната кола и моята, повиках КАТ и колегите ви пристигнаха, обясних какво съм чул, какво съм видял, допълнително брат ми който е видял почти същата картинка с разликата, че той по-рано е погледнал и е видял съседския автомобил на сантиметри от моя, също си даде показанията. В акта обаче не е вписан съседския автомобил и извършителя е отбелязан като неизвестен. Автомобила на съседите е със стикер за ГО, но стикера е с изтекла дата. До момента не мога да се свържа с въпросните съседи, за да разбера дали изобщо имат валидна ГО.
В тази ситуация без вписана информация за другия участник в ПТП-то, какво следва да направя и ако нямат валидна ГО към кой трябва да се обърна за покриване на щетите.
P.Vasilev
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Дек 2013, 15:04

Re: Въпрос към КАТ относно ПТП

Мнениеот Lord » 14 Дек 2013, 21:14

От така написаното - няма очевидец на евентуално ПТП, т.е. колегите от пътен контрол правилно са отбелязали "неизвестно МПС", като втори участник.

Не знам защо пишеш за акт, а не за констативен протокол за ПТП.

Ако имате пълно каско е редно да търсите покриване на щетите от застрахователя, а ако нямате - няма от кого.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта