Сериозен Въпрос

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот neuk » 20 Окт 2013, 12:40

Възможно ли в документите да да са написали, че ме задържат за 24 часа, но те не освободиха дори нямаше и 20 минути, но най-вероятно само за справка са ни водили, защото още нямам призовка от където и да е
neuk
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013, 17:23

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот policeofficer » 20 Окт 2013, 13:05

Не, не възможно да сте задържани за 24 часа по документи и не, няма да получите призовка за каквото и да е. Надявам се с това трепетите ти да приключат.
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот BLACKJ » 27 Окт 2013, 16:42

Когато,в поделенията на МВР се задържа лице,по какъвто и да е повод,би следвало да му бъде издадена "ЗАПОВЕД за за държане за срок от 24 часа" и на задържания да бъде предоставен екземпляр от заповедта.Ведно с нея,на задържаното лице биват връчени и редица документи,в които задържания собственоръчно вписва,какво е здравословното му състояние в момента,желае ли да бъде прегледан,желае ли адвокат и адвокатска защита и т.н.След като на Вас не са били връчени такива или поне Вие не упоменавате да са ви били връчени,няма как колегите да гадаят за какво става дума.До колкото разбирам,Вие сте били отведени в РУП за справка - нормално,след като в района е било извършено престъпление....и не се притеснявайте,това не е болка за умиране.Ако нямате други провинения с лед разправиите Ви с ДПС,няма от какво да се притеснявате. :)
"Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!"
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
ОЧАРОВАНИЕТО ОТ ЗНАНИЕТО Е В НЕЗНАНИЕТО!!!
Аватар
BLACKJ
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 289
Регистриран на: 22 Авг 2009, 16:28
Местоположение: Щ+Щ

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот neuk » 31 Окт 2013, 11:55

Мисля че попълних такъв документ със ДА и НЕ желая ли адвокат, какво ми е здравословното състояние и т.н. и ни дадоха да пишем обяснение и ведна след това ни освободиха. Аз дори не четох и на всичко написах със НЕ само и само да се махна възможно най-бързо от там
neuk
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013, 17:23

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот neuk » 31 Окт 2013, 12:02

Това стана на 7 Октомври и до ден днешен не са не викали от полицията или от където и да е. И това според вас задържане ли е било?
neuk
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013, 17:23

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот neuk » 31 Окт 2013, 12:41

Попълнихме този документ къде е със ДА и НЕ на един пишеше ПРОТОКОЛ полицаите го попълваха ние само се подписвахме мисля, че имаше и още един но не съм сигурен.
Възможно ли е колегите ВИ да са натопили НАС за тази кражба и да ни го пишат пак в досието НИ ?
neuk
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013, 17:23

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот policeofficer » 31 Окт 2013, 14:07

neuk написа:Възможно ли е колегите ВИ да са натопили НАС за тази кражба и да ни го пишат пак в досието НИ ?


Ко?Не!
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот neuk » 27 Дек 2013, 11:56

След известно време разбрах, че тези документи къде съм разписвал са били заповед за задържане за 24 часа, въпреки че стоях в РПУ 20-30 минути, докато попълнят документите и чаках в колидора. От тези документи не ми беше дадено никакво копие.
Да уточня, че когато ме записаха на отчет в ДПС, нито ме снимаха, нито ми взеха пръстов отпечатък.
Според вас имам ли криминално досие и ще бъде ли отразено в досието ми това задържане?
Ще излиза ли и това задържане, когато ме спрат и ми пратят данните за проверка по радиостанцията?
Благодаря за вниманието!
neuk
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013, 17:23

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот policeofficer » 27 Дек 2013, 12:29

Обикновено има ляв и десен колидор, та, като мине известно време не се знае, знае ли се. Виж спомни си в кой си бил, че това е сериозен въпрос.
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта