Сериозен Въпрос

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Сериозен Въпрос

Мнениеот neuk » 17 Окт 2013, 17:50

Здравейте!
Докато се прибирахме с един мой приятел по улицата ни спря патрул и ни казаха в района е извършена кражба дайте си личните карти. Ние им ги предоставихме и те ни продиктуваха данните нещо подобно на телефон, но сме се водили на отчет в детска педагогическа стая. След това ни закараха в районното. Не ни сложиха белезници, нито ни претърсиха само ни питаха да не носим остри предмети ние им казахме че не носим. След като пристигнахме на портала ни записаха имената и влязохме в районното. Часът беше около 21:00. Полицаите попълваха в една стая някакви документи след това ни донесоха да ги разпишем на единия пишеше протокол на другите изобщо не ги прочетох толкова се бях притеснил само подписвах, май имаше и един с който беше попълнен с ДА и НЕ . И в районното пак не ни претърсиха. Часът беше 21:15, когато ни освободиха, но на един документ забелязах пишеше освободен в 21:30 часа. На края ни дадоха по един лист и на него пишеше обяснение . Ние писахме за времето 06.10.2013 и 07.10.2013 къде сме били.След това ни пуснаха. На 21 съм и след случката с ДПС нямам никакви провинения дори не съм ходил в полицията. Кълна се в ЖИВОТА си нищо не съм направил. Приятелят ми е на 19 и той след ДПС няма провинения. Ще получа ли призовка от съда? Какво следва да се случи от тук нататък.
И ако това е било задържане ще ми го пишат ли в досието?
Моля пишете ми много съм притеснен какво ще се случи ?
Благодаря
neuk
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013, 17:23

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот ribaflic » 17 Окт 2013, 20:18

Ако не участвате в престъпления и нарушения на обществения ред нямате повод за притеснение.
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот neuk » 17 Окт 2013, 21:45

Когато ме записаха на отчет в детска педагогическа стая бях на 13-14 години. След това съм нямал абсолютно никакви проблеми със закона. Притеснявам се от това че полицаите може да ни препишат от някой друг престъпленията на нас. Защото тези документи където ги подписвахме бяха 3 или 4 екземпляра малко ме съмняват, като се има предвид че не сме направили нищо
neuk
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013, 17:23

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот neuk » 17 Окт 2013, 21:53

Ще ни го пишат ли това в досието къде сме стояли 15-20 минути в полицията, като задържане за 24.
10 дена минаха от случката и още не ми е пратена призовка от никоя институция.
neuk
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013, 17:23

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот Lord » 18 Окт 2013, 20:25

Момче, извини ме, но задай си въпросите смислено. То е ясно, че не сте задържани за 24 часа, просто сте "отведени", което не е проблем. Питаш общо, а не казваш точно какво се е случило, имали ли сте незаконни неща във вас или участвали ли сте в престъпление или съхранение на инкриминирани вещи и предмети?

Темата ти и въпросите в нея не са особено ясни и добре изразени, а на глупав въпрос - не съществува умен отговор!

Още веднъж - извинявай, но наистина не е ясно какво питаш?!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот малкия » 18 Окт 2013, 21:46

Е, как да не е ясно - момчето пита ще му го пишат ли в досието...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот policeofficer » 19 Окт 2013, 09:20

"И ако това е било задържане ще ми го пишат ли в досието?"

Повечето полицаи знаят, че за всяко доведено лице по конкретно престъпление, записано че е на територията на РУП, се отразява в информационните системи на МВР. Да, ще бъдете отразени с имената си по информационните системи на МВР, че сте били в поделение на РУП.

"Моля пишете ми много съм притеснен какво ще се случи ?"

Нищо няма да ви се случи и на двамата, защото всеки ден в РУП се довеждат лица за проверка по дадено престъпление. Това ни е работата - има ли съмнения, има доведени, които са разпитвани или пишат. Нормална практика на полицията по света и у нас.
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот neuk » 19 Окт 2013, 13:16

Ние си вървяхме по улицата. Никакво престъпление не сме извършили. Не носехме нищо незаконно, Те дори не ни претърсиха! Само ни откараха в Полицията и подписахме документите, които ни дадоха. След 15-20 минути ни пуснаха. Надявам се това да не ни се отрази в досието!
neuk
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013, 17:23

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот policeofficer » 19 Окт 2013, 13:41

Имам чувството, че не разбираш какво ти се пише. Хайде пак си "задай" въпросът ?
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Сериозен Въпрос

Мнениеот kkarakashev » 20 Окт 2013, 11:43

Как може да подписваш нещо, което нямаш идея какво е?
Дали си претърсен или не не е твой проблем, а проблем на полицая.
Слагането на белезници е определено точно при какви обстоятелства се случва.
Записали са те в колко влизаш и колко напускаш територията на РУП.

п.с. След като не съм полицай, мнението ми е от гледна точка на цивилен. За да те отведат в РУП може да има причини. Ако е само за проверка .... случва се. Хората си вършат работата.
Претърсването е желателно, не само за да се установи какво имаш в себе си, като забранени предмети или субстанции, но и за безопасността на полицая. След като си задържан, ако си такъв ще ти бъде предоставен писмен документ за причината за ограничаване на правата ти за свободно придвижване - тоест заповед за арест до 24ч.
Какво сте подписвали никой от този форум си няма и на идея ;)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта