Въпрос за СОБТ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dakota_ » 18 Май 2014, 11:22

theo написа:Свалям им шапка на българските антитерористи и на техните инструктори и преподаватели...През 1996 година кандидатствах в СОБТ и не бях приет...физически бях натрениран много повече от необходимото за тогавашните тестове, но бях скъсан още на психотеста...(няма да коментирам нищо...така са преценили изпитващите) повторно така и не се явих на изпит...живота ми мина в самоподготовки...различни курсове за охранители...фитнес...бойни изкуства и т.н.....така или иначе никога не съм бил на нивото на командосите от СОБТ, но винаги съм си мечтал да бъда командос...Сега съм на 47 години и не съм в най-добрата си форма...(но не се давам на наборите си нито физически, нито по дух)...но е смешно и невъзможно да да кандидатствам в спец отряда...(доколкото си спомням възрастовата граница е 40 години...) но фикс идеята не угасва... Та накратко въпросът ми е как мога да се запише в израелските курсове за охранители и SWAT или както там се наричат...( гледал съм преди години документален филм за подготовките и прийомите им ...много са добри...) (ще съм Ви безкрайно благодарен ако можете да ми отговорите ...) какви са условията ...има ли възрастова граница ...или таксата от 10 000 евро решава всичко...и как мога да се запиша...Благодаря Ви предварително...


Пишеш,че си на 47 годи. възраст,аз съм малко по-голям от теб и целия ми живот мина в милицията и сега в полицията...Съвета ми е да си пиеш вечер ракийката,да си мезиш и да не се занимаваш с глупости... ;)
През 96-та година като си бил психически непригоден за СОБТ,допускаш ли,че почти 20 години по-късно си по-стабилен психически и физически...Не си ли се реализирал в живота,нямаш ли професия,която да упражняваш,че да мислиш за "израелските курсове за охранители и SWAT "... Ако имаш излишни 10 000 евро,просто ги къткай като бели пари за черни дни и си гледай живота...Живота след 50-те е не по-малко сладък от този на тридесет или четиридесет и има къде по-интересни и забавни неща от явяване на курсове за охранители и SWAT :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за СОБТ

Мнениеот oto skorzeni » 18 Май 2014, 12:54

Израелците никога няма да си покажат най-добрите трикове на чужденци,дори срещу заплащане.Там има дори вътрешно,между различните служби и поделения съперничество кой какво и колко знае
Колкото до прословутите курсове,вероятно зависи коя фирма ги организира.Един приятел,с когото служихме заедно беше на такъв в Израел и не беше възхитен-малко тактическо кормуване,базисни сапьорски умения,малко стрелба по израелската методика и малко крав мага.Уточнявам,че приятелят ми беше един от най-добрите в поделението,и е нормално да не е впечатлен.Курсът му беше по-евтин тогава и беше платен от един трибуквен много могъщ холдинг от Варна,в който тои работи.

.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Въпрос за СОБТ

Мнениеот dakota_ » 18 Май 2014, 17:00

Трибиквеният холдинг е ТИМ,за разлика от други ЧОФ,ТИМ не търсят съдействие от полицията при осъществяване на охранителната си дейност и при нужда винаги съдействат на полицията!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за СОБТ

Мнениеот theo » 19 Май 2014, 01:00

Radvam se che Vi provokirah tochno Vie da mi pishete ..( ne ste si napisali psevdonim i ne znam kak da Vi naricham ..vsashtnost i imeto Vi sam zabravil ..samo si spomniam bukvata s koiato zapochva vse pak dosta godini minaha ).....Poznah Vi lesno ..na snimka edva li shtiah da Vi poznaia ..naviarno cherniat Vi mustak otdavna e pobelial ...Rakiika s mezeta shte piem zaedno niakoia vecher ...vse pak sme ot edin grad .. (osven ako ne ste oshte v Sofia ...) ...no tova shte stane sled kato se varna ot Izrael ...Ta na vaprosa dali smiatam che sam stanal po dobar sled 20 godini ..ne ...prosto smiatam che vinagi sam bil dobar ...i ne smiatam da go dokazvam po niakav nachin ...i dori i da go izkaram tozi proslovut kurs ne smiatam da praktikuvam neshto takova osven kato instruktor ..na men sashto mi e pisnalo ot tezi " prostotii " kakto gi narichate ..a moje tazi diploma prosto da si ia zakacha na stenata kakto bih si zakachil loven trofei ot safari v Afrika ...( i cenata priblizitelno e sashtata ..) Kazah Vi ..prosto FIX idea ..kato zavetniat nerealiziran skok s parashut ..ne tarsia nikakva realizacia..ili da izbivam niakakvi kompleksi ...Blagodaria Vi za pismoto i se nadiavam che tochno Vie shte mi pomognete s malko informacia ...kato naprimer kolko e prodaljitelnosta na kursa ..kakvi sa iziskvaniata ..kakvi ezici sa nujni ..kakva predvaritelna podgotovka se iziskva ..cena i t.n.
theo
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Май 2014, 01:32

Re: Въпрос за СОБТ

Мнениеот dakota_ » 19 Май 2014, 08:29

theo написа:Radvam se che Vi provokirah tochno Vie da mi pishete ..( ne ste si napisali psevdonim i ne znam kak da Vi naricham ..vsashtnost i imeto Vi sam zabravil ..samo si spomniam bukvata s koiato zapochva vse pak dosta godini minaha ).....Poznah Vi lesno ..na snimka edva li shtiah da Vi poznaia ..naviarno cherniat Vi mustak otdavna e pobelial ...Rakiika s mezeta shte piem zaedno niakoia vecher ...vse pak sme ot edin grad .. (osven ako ne ste oshte v Sofia ...) ...no tova shte stane sled kato se varna ot Izrael ...Ta na vaprosa dali smiatam che sam stanal po dobar sled 20 godini ..ne ...prosto smiatam che vinagi sam bil dobar ...i ne smiatam da go dokazvam po niakav nachin ...i dori i da go izkaram tozi proslovut kurs ne smiatam da praktikuvam neshto takova osven kato instruktor ..na men sashto mi e pisnalo ot tezi " prostotii " kakto gi narichate ..a moje tazi diploma prosto da si ia zakacha na stenata kakto bih si zakachil loven trofei ot safari v Afrika ...( i cenata priblizitelno e sashtata ..) Kazah Vi ..prosto FIX idea ..kato zavetniat nerealiziran skok s parashut ..ne tarsia nikakva realizacia..ili da izbivam niakakvi kompleksi ...Blagodaria Vi za pismoto i se nadiavam che tochno Vie shte mi pomognete s malko informacia ...kato naprimer kolko e prodaljitelnosta na kursa ..kakvi sa iziskvaniata ..kakvi ezici sa nujni ..kakva predvaritelna podgotovka se iziskva ..cena i t.n.


Не става дума за провокиране за отговор,просто си задал въпрос и споделих мнението си на човек,който знае за какво става дума.Отдавна не съм в София,това беше втората ми Дирекция,в която служех,остана ми само апартамента в Сф,но за това не значи,че не можем да си изпием ракийката някъде в полите на Витоша ;)
И аз като теб смятам,че винаги съм бил добър ;),но годинките си казват думата...до преди 4-5 години без проблеми тичах по 5 км. и нямах проблеми,сега километрите са около три-три и половина... Преди 5-6 години като се хванех на лоста правех над 20 коремни,сега вече са около десет...На ринга почнах все по-често да ям бой и даже преди няколко месеца известно време ходех с подута скула на работа...
Все още на шах нямам конкуренция в Дирекцията и в РУП преподавам игра на табла... ;)
Понеже искаш да опиташ като инструктор....след един изкаран курс не се става инструктор,иначе тия "каишковци",които излизат от ЦСПП би трябвало всички да са инструктори,а те едва си връзват връзките на кубинките след 6 месечно обучение в ЦСПП...
Уважавам идеята ти и ако искаш съвет,моя съвет е като се прибереш в БГ,опитай да направиш курс за обучение на деца по бойни изкуства... Мисля,че това ще е едно удовлетворение за теб,че си "вързал пръста" на някой и си го запалил по бойните изкуства...На стената може да си окачиш всичко,което е скъпо за теб и искаш да го покажеш...
При мен в канцеларията има окачена една руска шашка...мил спомен от скъп за мен човек...имам и един стар пожарникарски шлем,също мил спомен от скъп за мен човек...
Не си поставяй фикс идеи,просто следвай желанията си и дано да имаш късмет да ги сбъднеш.Ще опитам да ти помогна с информация,а сега ти пожелавам успешен ден и хубава седмица.

ПП/ Ако ти е удобно ползвай кирилица или транслатор от латиница на кирилица,по-лесно ще четат написаното такива като мен ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за СОБТ

Мнениеот theo » 19 Май 2014, 11:55

Blagodaria Vi mnogo ...! Pismoto Vi mnogo mi haresa ...Prav ste za vsichko ...Daa..i naistina shte se nadiavam na malko pomosht ot Vasha strana ..ili pone malko informacia ...Blagodaria Vi oshte vednaj ...Uspeshna sedmica i na Vas..
theo
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Май 2014, 01:32

Re: Въпрос за СОБТ

Мнениеот theo » 19 Май 2014, 15:58

Daa..i tova za " kaishkovcite " deto ne mogat da si varjat vrazkite na kubinkite mnogo mi haresa ..mnogo tochno kazano ...za sajalenie i sinat mi edin ot tiah ..no pak postoianno mi obiasniava che novoto pokolenie e po dobro ..samo che v kakvo ..!? dosega ne e priel nito edno ot predizvikatelstvata mi ..i tova razbira se e edna ot prichinite da izkaram proslovutite S.W.A.T. kursove za ohraniteli na izraelcite na " stari godini " ....A tova deto spomenah che eventualno moje da rabotia kato instruktor niamah predvid che shte prepodavam na elitnite chasti ..dalech sam ot tazi misal ..Naviarno shte ucha dechicata ...no pak shte gi naucha dobre da si vrazvat kubinkite ... :D ...Izviniavam se che ne pisha na kirilica ..znam obidno e i grozno no otdavna ne sam v Bg i pochti ne obshtuvam s balgari ..a za translator shte pomislia ..Lek den Vi jelaia ...
theo
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Май 2014, 01:32

Re: Въпрос за СОБТ

Мнениеот dakota_ » 19 Май 2014, 22:10

Младите също имат своите качества,сега живеем в друго време,има мобилни телефони,интернет,социални мрежи...Хора могат да общуват свободно и трудно може човек да държи в заблуда някой...По наше време научавахме това,което тези "горе" искаха да научим и ние сляпо вярвахме...Трябваше да дойде Преврата на 10-ти ноември,за да разбера,че не сме имали информация и сляпо сме вярвали...За голямо съжаление,вече почти 25 год. не успяхме да видим нищо по-добро от онова,което беше и остана в онова "лошото" време,че да повярваме,че нещо хубаво ни се е случило...
Синът ти е направил своя избор...няма страшно,че в ЦСПП не са го научили да си връзва връзките на кубинките,важно е да е от тази категория,която знае,че не може да си връзва връзките на кубинките /защото има и една друга група,която не осъзнава,че нищо не може и смятат,че са се родили научени/...ние сме за това да им подадем ръка и да ги научим на всичко,което знаем и можем,стига те да имат мерак да се учат...Децата със сигурност,ще се радват на такъв учител като теб...и дано могат да оценят желанието ти и амбицията ти да помагаш и да бъдеш полезен.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за СОБТ

Мнениеот theo » 20 Май 2014, 01:01

Taka e Dacota ...Absoliutno ste prav ...Blagodaria Vi za komentara i ocenkata ...! Neta naistina e neshto dobro stiga da go gledash otkam pravilnata strana na prizmata ..s " tretoto si oko " inache pak e prah v ochite hvarlen ot "tia gore "..govorim za tia deto sa mnogo ama mnogo gore..( nali taka )...s mnogoto imena ..edno ot koito e ILIUMINANTI ..vse pak neta e tiahno tvorenie i e po cenzuriran ot Balgarska Televizia po Jivkovo vreme ..(prav li sam ..!? ) a decata trudno otsiavat brashnoto ot tricite ...
theo
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Май 2014, 01:32

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта