Съвет и помощ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Съвет и помощ

Мнениеот Iavor » 08 Май 2013, 08:59

Здравейте,
Нуждая се от помощ и съвет. За съжаление го искам късно. Историята започна от август 2011. Майка ми е собственик на горски имоти. Подписва пълномощни и може би договори за покупко-продажба на дървесина от с една фирма . Човека, с който контактуваме не и предоставя никакви копия за нищо. След много телефонни разговори, искания така и не ние предоставена информация какво количество дървесина е отсечено. След справка в РУГ Шумен и НУГ София и след много издирвания на лесовъда водил сечите успяхме да установим добитите количества и вероятно всички позволителни за сеч. Общото добито количество е 4 095 м3. Ако се съпостави платената сума на нас и евентуално платени на нашите роднини /едната гора е в съсобственост/ излиза приблизително 8 лв. на м3. Освен всичко друго е изпратил на наши роднини и сканирани два договора, разписки за получени суми от майка ми и разходни ордери на мое име с пълните ми данни, които аз не съм получавал. Данни те ми ги има от други ордери, но разписани от мен на други дати и за други суми. По едната разписка майка ми със сигурност не е получавала пари, но е подписвала празни бланки.
Същевременно искам да се извърши проверка дали изпратените ми по имайл документи са автентични и кой ги е изпратил. Проблема тук е, че те ми бяха препратени от мой роднина в провинцията. Първоначалния имайл е пратен от поща в abv@ на името на фирмата. Роднината ми не е много съгласен да обявявам,че той го е пратил, а просто ги имам от някъде. Но ако аз тръгна да го правя така, имам опасенията,че те ще извадят други оригинали и може да ме съдят за клевета. Искам да предам всичко в икономическа полиция за да се разследва цялото движение на пари. Моля за съвет!
Iavor
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Май 2013, 08:55

Re: Съвет и помощ

Мнениеот dinkovm » 08 Май 2013, 20:27

Този спор според мен следва да се решиш по частен ред в съда. В случай, че според теб някой е извършил престъпление можеш да сигнализираш прокуратурата да извърши проверка. В жалбата си пиши "евентуално извършено престъпление" , "...да извършите проверка дали е извършено престъпление...", и не приписвай никому престъпление, че ще ти се наложи да доказваш истинността на твърденията. Съветвай се с адвокат. Не очаквай полицията да свърши онова, което трябва да свършиш ти и евентуално адвокат. Успех.
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта