Въпрос към КАТ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос към КАТ

Мнениеот geo961169 » 29 Мар 2013, 13:00

Здравейте,
Въпроса ми е следния: днес си купих годишна винетка и при опита да я поставя по време на движение застана накриво, веднага я отлепих и залепих като хората но на старото място остана част от холограмния стикер (нещо като очички ). Това проблем ли е при условие, че частта от холограмата е на стъклото и разполагам с касов бон и частта с баркода от закупуването.
geo961169
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2013, 12:53

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот Raptor » 29 Мар 2013, 21:32

Ако не искаш проблеми, най-добре е с бележката за покупката и баркода на остатъка от прозрачната подложка на винетката /там където беше залепена, преди да я разлепиш за поставяне на стъклото/ да отидеш в обекта, от който си я купил, и да искаш да ти я подменят!
Плаща се нещо минимално за новото стикерче, но не знам колко е!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

polnomoshno

Мнениеот deki » 24 Май 2014, 19:03

zdraveite ispadnah v slednata sitoaciq kupih kola koqto se vodi na invalid toi q preprodava nqkolko pati bez palnomoshno sotvetno i az q kupih taka sobstvenika e 34 nabor i e po4inal kato q kupih nemojahme da minem 4res notarios za6toto nqma polnomoshno toq edinstvenoto koeto go nakarah v edin list dami napishe 4e mi e prodal za edi koq si suma kolata i si napisa danite ot lichnata karta ima i svidetel i se potpisahme. 6te imam li nqkakvi problemi daite savet kak da postapq ms predvaritelno
deki
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Май 2014, 18:50

Re: polnomoshno

Мнениеот dakota_ » 24 Май 2014, 22:22

deki написа:zdraveite ispadnah v slednata sitoaciq kupih kola koqto se vodi na invalid toi q preprodava nqkolko pati bez palnomoshno sotvetno i az q kupih taka sobstvenika e 34 nabor i e po4inal kato q kupih nemojahme da minem 4res notarios za6toto nqma polnomoshno toq edinstvenoto koeto go nakarah v edin list dami napishe 4e mi e prodal za edi koq si suma kolata i si napisa danite ot lichnata karta ima i svidetel i se potpisahme. 6te imam li nqkakvi problemi daite savet kak da postapq ms predvaritelno


Дано поне написаното на листа да не е писано на "маймуница",както си писал тук...
Купил си кола,която се води на инвалид,но кой я препродава 2-3 пъти не става ясно...един път като я продадеш,след това как я препродаваш 2-3 пъти...
Ако си броил пари за покупка на МПС и нямаш нотариално заверен договор за покупко-продажба,значи,че не си собственик на МПС-то!
В зависимост от това,каква е цената на автомобила,можеш да решиш какво да правиш...Ако автомобила е за 1500-2000 лв...карай го така и след това го харизвай за 300-400 лв. на мангалите за скрап...Ако автомобила струва добри пари /трябва да си много шантав човек,ако си броил повече пари за автомобил,без да го прехвърлиш/ ,ще търсиш роднините на починалия собственик и вариантите са или да ти съдействат /ако са хора/ да прехвърлиш автомобила на твое име,или ще ти създадат проблеми и може да береш ядове...
Има едно правило,че плащащият зле,плаща два пъти... В бъдеще,ако си изправен пред казуси,които не са ти ясни и не знаеш как да постъпиш,първо търси съответните специалисти /чети и в интернет,в гугъл има всякакви казуси/...В твоя случай е било правилно предварително да се допиташ до адвокат...Винаги си разтваряй чадъра,преди да те намокри дъжда,след като те намокри дъжда,файдата от чадъра е никаква...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Въпрос към катаджиите.

Мнениеот Косатката » 27 Сеп 2014, 13:43

Здравейте господа,имам въпрос към катаджиите.Карам си колата в града.На едно голямо кръстовише с няколко ленти за движение като минах,приятелката ми каза,че зад мен катаджия размахвал палка и правел някакви знаци с ръце.
Видях,че има полиция до светофара,но не съм видял катаджия да ми подава сигнал да спра.
Приятелката ми видяла някакъв,който се промъквал между колите,но светофара е светнал,аз съм потеглил и не съм го видял да ми подава сигнал за спиране.
Въпроса ми е дали може да понеса някакво наказание и редно ли е да понеса наказание,ако не съм видял да ми се подава сигнал за спиране,а полицая каже,че е подал сигна?
Благодаря ви господа,дано ми отговорите.
Косатката
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Сеп 2014, 13:36

Re: Въпрос към катаджиите.

Мнениеот osata » 28 Сеп 2014, 13:22

Косатката написа:Здравейте господа,имам въпрос към катаджиите.Карам си колата в града.На едно голямо кръстовише с няколко ленти за движение като минах,приятелката ми каза,че зад мен катаджия размахвал палка и правел някакви знаци с ръце.
Видях,че има полиция до светофара,но не съм видял катаджия да ми подава сигнал да спра.
Приятелката ми видяла някакъв,който се промъквал между колите,но светофара е светнал,аз съм потеглил и не съм го видял да ми подава сигнал за спиране.
Въпроса ми е дали може да понеса някакво наказание и редно ли е да понеса наказание,ако не съм видял да ми се подава сигнал за спиране,а полицая каже,че е подал сигна?
Благодаря ви господа,дано ми отговорите.


Всичко е възможно и е въпрос на доказване кое как е станало. При спорните ситуации е така. Ако не са те посетили в близките часове на постоянния адрес, поне според мен всичко е в миналото.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос към катаджиите.

Мнениеот dakota_ » 28 Сеп 2014, 21:46

Косатката написа:Здравейте господа,имам въпрос към катаджиите.Карам си колата в града.На едно голямо кръстовише с няколко ленти за движение като минах,приятелката ми каза,че зад мен катаджия размахвал палка и правел някакви знаци с ръце.
Видях,че има полиция до светофара,но не съм видял катаджия да ми подава сигнал да спра.
Приятелката ми видяла някакъв,който се промъквал между колите,но светофара е светнал,аз съм потеглил и не съм го видял да ми подава сигнал за спиране.
Въпроса ми е дали може да понеса някакво наказание и редно ли е да понеса наказание,ако не съм видял да ми се подава сигнал за спиране,а полицая каже,че е подал сигна?
Благодаря ви господа,дано ми отговорите.


Защо не обърна на следващата пряка и не се върна при полицаите да провериш дали са искали да те спрат и какво се е случило?
Може без да разбереш да си бутнал човек и да си заминал... Всичко може да се случи още повече,че приятелката ти е видяла,че ти подават сигнал да спреш...
Вариантите са два,минало и заминало,или взимане на отношение по случая и резултата ще е поне един месец принудително да станеш пешеходец...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот Косатката » 01 Окт 2014, 14:24

Момчета,нещата се усложниха много.Колата ми е платена,но не е прехвърлена и се случи нещо много тъпо.
По документи се води на един психар дъртанян на 50 години от друг град.Намери ме на работа и ми скочи на въргал,щото тъпите полицаи са го търсили и са казали,че с колата е крадено и не е спряно,даже са го карали в полицията. Стана голямо чудо,дартаняна ми свали номерат на колата и каза,че ако не отида да се предам в полицията ще запали колата.
Не знам какво да направа,не знам как да си взема номерата и не знам като е изкъртил пломбата на номера може ли да се ползва тоя номер повече. Дайте съвет как да се оправа от тая каша?
Косатката
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Сеп 2014, 13:36

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот cripti » 01 Окт 2014, 14:54

Според мен са виновни тъпите куки,че колата не е на твое име, и както ти е казал dakota_ не си обърнал на следващото кръстовище. Карай без номера все пак си платил колата и е твоя, щом имаш малък талон значи си собственик , големия е само за преглед или да видиш колко KW е , е такива дребни работи.
cripti
Нов
Нов
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Май 2014, 19:21

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот dakota_ » 01 Окт 2014, 17:19

Косатката написа:Момчета,нещата се усложниха много.Колата ми е платена,но не е прехвърлена и се случи нещо много тъпо.
По документи се води на един психар дъртанян на 50 години от друг град.Намери ме на работа и ми скочи на въргал,щото тъпите полицаи са го търсили и са казали,че с колата е крадено и не е спряно,даже са го карали в полицията. Стана голямо чудо,дартаняна ми свали номерат на колата и каза,че ако не отида да се предам в полицията ще запали колата.
Не знам какво да направа,не знам как да си взема номерата и не знам като е изкъртил пломбата на номера може ли да се ползва тоя номер повече. Дайте съвет как да се оправа от тая каша?


Нека да го търсят като ти е дал автомобил без да го прехвърли и да си осигури спокойствие. Това е т.н автомобил "фантом" кара го един,води се на друг и като стане нещо,после полицаите били тъпи,а явно остри са негодниците неспазващи определените правила.
Отивай в поделението на МВР,в което те издирват и се срещни с някой от длъжностните лица да може да си изсърбаш попарата,която си надробил.
Няма да се учудя,ако собственика по документи на автомобила остане без СУМПС заради своята и твоята простотия и тогава да видиш какъв "въргал" те чака от "дъртанян на 50 години",ако му приберат СУМПС :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта