Въпрос към КАТ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот катюша » 01 Окт 2014, 17:40

Косатката написа:Момчета,нещата се усложниха много.Колата ми е платена,но не е прехвърлена и се случи нещо много тъпо.
По документи се води на един психар дъртанян на 50 години от друг град.Намери ме на работа и ми скочи на въргал,щото тъпите полицаи са го търсили и са казали,че с колата е крадено и не е спряно,даже са го карали в полицията. Стана голямо чудо,дартаняна ми свали номерат на колата и каза,че ако не отида да се предам в полицията ще запали колата.
Не знам какво да направа,не знам как да си взема номерата и не знам като е изкъртил пломбата на номера може ли да се ползва тоя номер повече. Дайте съвет как да се оправа от тая каша?


Нещата,тепърва ще се усложняват ;) Щом автомобила не е прехвърлен и собственика е свалил регистрационните табели,значи с тях може да отиде в сектор "ПП" и да бракува автомобила.
Бракува ли го един път,може спокойно да го предадеш в някоя морга за 300-400 лв (може и толкова да не вземеш) или да го продадеш на части.
Не знам колко пари е този автомобил,но ако си струва парите,намери собственика,оправи собствеността и двамата се явете в полицията за даване на обяснения пред колегите.Последното е задължително дори и да не прехвърляш автомобила,това е моя съвет към теб!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот m-r_Vekilski » 01 Окт 2014, 20:49

Що пък да го бракува :o може просто да отиде в неговото РУП и да го обяви за откраднат ;) Ченгетата ще го намерят и ще му го върнат...да не мислите ,че тоя малоумник е взел разписка за парите които е броил :lol: Иди доказвай после,че нямаш сестра :roll:
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот Косатката » 01 Окт 2014, 22:07

Господа офицери,не ме подцявайте толкова,няма да боря 8 хилки и да не взема разписка и то с двама свидетели.Не прехвърлихме колата,че жена му е в чужбина,а нотариуса поиска и жена му да подпише документа.
Не може и да бракува колата,документите на колата са в джоба ми,не съм луд да му ги дам.
Като човек питах за съвет,почнахте да се ебавате с мен,да бракува колата,да каже,че е открадната,да ми вземат СУМПС не знам какво е това съкращение. Кажете ми какво мога да направя,не съм крадец,не съм убил човек,не съм престъпник.
Косатката
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Сеп 2014, 13:36

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот dakota_ » 01 Окт 2014, 22:25

Косатката написа:Господа офицери,не ме подцявайте толкова,няма да боря 8 хилки и да не взема разписка и то с двама свидетели.Не прехвърлихме колата,че жена му е в чужбина,а нотариуса поиска и жена му да подпише документа.
Не може и да бракува колата,документите на колата са в джоба ми,не съм луд да му ги дам.
Като човек питах за съвет,почнахте да се ебавате с мен,да бракува колата,да каже,че е открадната,да ми вземат СУМПС не знам какво е това съкращение. Кажете ми какво мога да направя,не съм крадец,не съм убил човек,не съм престъпник.


Знаеш ли какво е това момче аджамийче,ако не знаеш вземи едно огледало и погледни в него ;) Няма да ми се сърдиш,но има една приказка /нищо лично/ "Ако беше малко по-умен,щеше да разбереш колко си прост..."
Броил си 8 "хилки" за половин кола,дано си заслужава парите! Дъртанян няма как да продаде дела на жена си,а тя е в чужбина и може да не знае изобщо за продажбата,а и да знае,какво я бърка да окъпят един аджамия :lol:
Документите в джоба ти са на името на дъртанян,табелите на автомобила са при него....може да си извади дубликат и да бракува автомобила в КАТ :lol:
СУМПС ще разбереш какво е като останеш без него за определен срок от време :lol:
Не се ебаваме с теб,така си си го заклинил,че с тирбушон да дърпаш трудно ще си го извадиш...
Отивай в полицейското управление да ти форматират диска и дано после да ти светне пред очите,че аман от тъпи парчета .
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот osata » 03 Окт 2014, 22:02

Варианти има много, опции има много, реално си подписал един договор с човек, който е на 50% собственик на автомобила, той е взел пари за 100% собственост и ако жена му каже "искам си колата" ще трябва да я върнеш, а той ако каже "нямам пари да ти върна" трябва да го съдиш, това ще отиде доста време.....
Естествено той пък е свалил табелите на автомобила... и тук идва началото на поста ми с многото "опции".
Няколко човека са ти написали ходовете, а те са да отидеш и да видиш за какво те търсят в най-скоро време, веднага след това да се обадиш на собственика и да му обясниш, как желаеш да ти върне табелите доброволно, и ако при тези два хода нямаш двоен положителен резултат, да си потърсиш адвокат, или ако желаеш отново да споделиш развитието тук. Остави нервите, но "едни 8000лв" не са малък залог за "кой по-по-най" ;)

ps: Колкото по-остро му скочиш, толкова по-остра реакция може да получиш от него. Имам един много хубав израз - не започвай битка, ако не си сигурен, че превърне ли се във война, ще я спечелиш.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот Косатката » 04 Окт 2014, 14:17

osata написа:Варианти има много, опции има много, реално си подписал един договор с човек, който е на 50% собственик на автомобила, той е взел пари за 100% собственост и ако жена му каже "искам си колата" ще трябва да я върнеш, а той ако каже "нямам пари да ти върна" трябва да го съдиш, това ще отиде доста време.....
Естествено той пък е свалил табелите на автомобила... и тук идва началото на поста ми с многото "опции".
Няколко човека са ти написали ходовете, а те са да отидеш и да видиш за какво те търсят в най-скоро време, веднага след това да се обадиш на собственика и да му обясниш, как желаеш да ти върне табелите доброволно, и ако при тези два хода нямаш двоен положителен резултат, да си потърсиш адвокат, или ако желаеш отново да споделиш развитието тук. Остави нервите, но "едни 8000лв" не са малък залог за "кой по-по-най" ;)

ps: Колкото по-остро му скочиш, толкова по-остра реакция може да получиш от него. Имам един много хубав израз - не започвай битка, ако не си сигурен, че превърне ли се във война, ще я спечелиш.


Г-н Комисар,ще ви обясня на вас всичко и моля инспекторите да не се обаждат,не искам повече подигравки.Като човек питам,изредихте се да се гаврите с мен.
Отидох в полицията и се оказа,че са написали акта на този,които се води колата.Той идва в моя град и понеже е прост селянин скочи върху мен на работното ми място да ме бие.
Ако и аз бях посегнал,шефа щеше да ме уволни,че съм посегнал на човек в офиса на фирмата.
За колата ще се разберем с продавача. Ядосал се е и е свалил номерата на колата.
Проблема идва от полицейска тъпотия,защо му пишат акта на него,като аз не се крия,не съм видял палка да се вдига,полицаите бяха на тротоара,а аз бях на най-страничната лента,никаква видимост.Така не се спира автомобил да се притичва и да се маха с палка. Трябва да бъде с жилетка да се вижда,че работи на пътя,а не като палячо да размахва палката.
Има друг проблем и аз ще съдя подполковника,който ме би по врата в полицията ми каза,че съм помияр.
Може ли подполковник от полицията да се държи с мен като овчар,ами ако не е в полицията и не е с униформата,нали ще го изкривя от бой на улицата.
Извадил съм медицинско,свързал съм се с адвокат,ще пишем първо до директора на полицията и после дело в съда.
Няма ли да има промяна в полицията и вашите подчинени да се държат като вас комисарите?
Косатката
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Сеп 2014, 13:36

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот кпц » 04 Окт 2014, 15:37

Косатката написа:...Проблема идва от полицейска тъпотия,защо му пишат акта на него,като аз не се крия,не съм видял палка да се вдига,полицаите бяха на тротоара,а аз бях на най-страничната лента,никаква видимост....

ЗДвП
.............
Чл. 188. (1) (Предишен текст на чл. 188 - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Собственикът или този, на когото е предоставено моторно превозно средство, отговаря за извършеното с него нарушение. Собственикът се наказва с наказанието, предвидено за извършеното нарушение, ако не посочи на кого е предоставил моторното превозно средство.
.............
Преди да определяш нечие незнание, е необходимо да си убеден в собственото си знание!

Косатката написа:Има друг проблем и аз ще съдя подполковника,който ме би по врата в полицията ми каза,че съм помияр.
Може ли подполковник от полицията да се държи с мен като овчар

Не трябва да се държи така с теб.

Ти обаче трябва ли да искаш това:
Косатката написа:ами ако не е в полицията и не е с униформата,нали ще го изкривя от бой на улицата.

Защото после ;)
Косатката написа:Извадил съм медицинско,свързал съм се с адвокат,

но срещу теб.

За финал - ако бяхте оформили продажба, а не разни разписки, нямаше да имаш половината от трудностите.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот dakota_ » 04 Окт 2014, 16:12

Косатката написа:Г-н Комисар,ще ви обясня на вас всичко и моля инспекторите да не се обаждат,не искам повече подигравки.Като човек питам,изредихте се да се гаврите с мен.
Отидох в полицията и се оказа,че са написали акта на този,които се води колата.Той идва в моя град и понеже е прост селянин скочи върху мен на работното ми място да ме бие.
Ако и аз бях посегнал,шефа щеше да ме уволни,че съм посегнал на човек в офиса на фирмата.
За колата ще се разберем с продавача. Ядосал се е и е свалил номерата на колата.
Проблема идва от полицейска тъпотия,защо му пишат акта на него,като аз не се крия,не съм видял палка да се вдига,полицаите бяха на тротоара,а аз бях на най-страничната лента,никаква видимост.Така не се спира автомобил да се притичва и да се маха с палка. Трябва да бъде с жилетка да се вижда,че работи на пътя,а не като палячо да размахва палката.
Има друг проблем и аз ще съдя подполковника,който ме би по врата в полицията ми каза,че съм помияр.
Може ли подполковник от полицията да се държи с мен като овчар,ами ако не е в полицията и не е с униформата,нали ще го изкривя от бой на улицата.
Извадил съм медицинско,свързал съм се с адвокат,ще пишем първо до директора на полицията и после дело в съда.
Няма ли да има промяна в полицията и вашите подчинени да се държат като вас комисарите?


Като си се свързал с адвокат,не ти ли каза,че си шантав човек,да броиш 8 000 лв. и да не си собственик на автомобила,които караш.
За какво ще съдиш "подполковника",че е свършил това,което родителите ти са пропуснали да вършат навреме /шамаросал те е по врата/ или,че е определил точно и ясно работата /помиярска/ ,която си свършил ?
Парите подбили ли са те,че ще наливаш пари да съдиш някой,който няма да успееш да осъдиш,но ще олекнеш с пари за адвокат и разноски по делото... За какво ти е на баир лозе?
Защо не се кротнеш,да се съберете двамата с този,който ти е взел парите за колата,да говорите с адвоката и като излезе НП да го жалите в съда,защото този човек задължително ще го лишат от правоуправление поне за един месец /ако сте пресолили "манджата" може и нагоре/ и след това да уредите и прехвърлянето на автомобила... има начини съпругата му да изпрати от чужбина заверени в консулството необходимите документи и да минете през нотариус...
Спри да се пениш,мисли /ако можеш/ като голям и зрял човек и не се излагай...
Ако срещнеш някъде "подполковника" поздрави го и му кажи за този форум да се регистрира и да споделя опит ;) и като ставаш някога родител да знаеш,че който си жали пръчката си мрази сина... "Подполковника" е бил човеколюбив християнин и се е отнесъл по бащински с теб :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот сигма3 » 04 Окт 2014, 23:15

Кой е тоя подполковник да му стисна ръката?":)
Ти що си толкова сигурен,че ще изкривиш някой от бой,познаваш ли го?Може да се пробваш,но крайния резултат ще стане ясен след опита ти:)
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот Косатката » 05 Окт 2014, 16:13

Ще ви кажа какво каза адвоката ми по случая с биенето по врата и обидите. Каза,че по управленията все още има останали милиционерски отрепки,които си позволяват да бият и да се държат като олигофрени с гражданите. Каза,че е въпрос на още няколко години да се изчисти МВР от такива хора и да останат културните служители да работят с хората търсещи полицията за решаване на проблеми.
Аз съм културен човек и няма да посегна на униформен служител,но ако иска да си премерим честно сили съм готов да се изправя срещу него.Резултата за мен не е важен,важно е да е честен двубой.
Косатката
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Сеп 2014, 13:36

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта