Въпрос към КАТ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот osata » 05 Окт 2014, 20:13

Форумните "звания" нямат нищо общо с реалните ;) , макар, че тук се срещат "няколко" преди подполковници, малко след това главни инспектори, сега..... :))) . Тук неумишлено си играем роли на "доброто и лошото ченге", за да поддържаме "налягането" във форума.
Аз не разбрах обаче едно нещо... защо са скочили така "екстремно" да вдигат стоп палка? Има ли нещо назад, или причината за срещата ти с полицията е само това?
Принципно, след като някой в колата е видял, че те спират полицаи, дори и...леко не по правилата, логично е да спреш, поне от визията на отговорен гражданин....причината, може и да е в твой плюс, може нещо да се е случило и т.н.
Относно прехвърлянето на собствеността, там и ти си съгласен, че минусите и проблемите могат да бъдат и за купувача, и за продавача.
Относно шамара и обидите..... не го разбирам, дори не го приемам за нормално, но вероятно там пак може би има някакво "предизвестие". Надали си отишъл и си казал "здравейте г-н началник, дължа да отбележа, че съгласно закона...правилника...човешките норми е редно........, вероятно си казал и показал малко по-различно поведение. А повярвай ми - полицай, когато чуе някой да казва "ади свали униформата"... просто ти го ...... по правилника ;) .
Адвокатите.... толкова приятели имам с тази професия, те се издържат от хонорари..... в началото казват "е сега ще видиш какво ще стане", а в края на делото казват "ами....и това се случва".
Но най-важното е, че си получил житейски урок, като донякъде твоята случка научи на нещо и нас. Всяка дребна ситуация, правилно анализирана помага на мислещия човек. Мисли.... и успех :)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот Косатката » 05 Окт 2014, 22:16

Казвам ви честно,че идея си нямам,защо полицая искаше да ме провери.По колата ми всичко е ОК,имам застраховка,имам винетка,но в града не ми трябва,минал съм на преглед,фаровете се пускат автоматично да светят,имам аптечка,пожарогасител с платена такса за проверка,жилетка,всичко ми е ОК,книжката ми е валидна и нямам неплатени глоби,просто нямам глоби.
На базата на това не се върнах обратно да видя какво става и искал ли е да ме спре полицая.
Нередовен съм с прехвърлянето,но това е мой проблем не е проблем на полицията,така ми каза адвоката.Щяло е да е проблем,ако сме нинали през нотариус и не съм сменил собствеността в КАТ.Сега колата е собственост на този в документа и аз я карам. Не е пуснал жалба,че съм я откраднал,няма нищо срещу мен.
Явих се в полицията,има униформен полицай на входа,казах му за какво идвам,обади се по телефона,каза да изчакам,всичко културно и точно. Слезе подполковника,поиска ми личната карта и ме шамароса по врата с думите - ти ли си тоя дето прави циркове и не спира за проверка? Качихме се в стаята,имаше канапе,седнах на канапето и веднага се развика по мен,стани от канапето и се премести на дървения стол,канапето е за гости,не да сядат помияри.
Това може ли да бъде нормален човек и къде сгреших,че да се отнася така с мен.
Не съм луд да му кажа в очите да съблече униформата да се бием,казах го тук,че ако иска бой може по честния начин. Държал съм се културно,аз съм програмист,средата ми не е просташка и се изумих от такова просташко поведение,
Видях как говори и на старши сержанта,който повика по телефона,каза - като ти звъня по телефона къде дремеш,че не идваш веднага,донеси ми папката на този помияр,пак ме обиди.
Хора разберете живеем в 21 век,не сме в пешерния свят и не може да се скача така на други хора,живеем в цивилизация има норми на възпитание. Не съм съгласен дори да съм нарушил нещо да ме бие някой и да ме нагрубява.
Не знам какви игри си играете,но вие не сте като другите във форума,вие сте възпитан човек и ме разбирате като ви обяснявам какво се е случило.Благодаря ви за разбирането.
Косатката
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Сеп 2014, 13:36

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот osata » 05 Окт 2014, 22:20

И като донесоха "папката ти" какво ти казаха?
За какво са те спряли? Колан ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот Косатката » 06 Окт 2014, 00:20

osata написа:И като донесоха "папката ти" какво ти казаха?
За какво са те спряли? Колан ;)


Много добър въпрос г-н Комисар,това беше и моя въпрос и това ще попитаме и в жалбата до шефа на полицията. Като попитах за какво са искали да ме спрат,отговора беше,че не е моя работа и не са длъжни да ми обясняват.
Карам винаги с предпазен колан,ако не го сложа автомобила има сигнализация и ми надува главата,че съм без колан,просто е невъзможно да пропусна слагането на колана. Дори и да нямаше сигнализация,колан ме е спасявал да не изхвръкна през стъклото като пътник на дясната седалка при едно ПТП преди няколко години.
Косатката
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Сеп 2014, 13:36

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот PAOLON » 06 Окт 2014, 17:51

Косатката написа:Много добър въпрос г-н Комисар,това беше и моя въпрос и това ще попитаме и в жалбата до шефа на полицията. Като попитах за какво са искали да ме спрат,отговора беше,че не е моя работа и не са длъжни да ми обясняват.

Може би СПО?
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот osata » 06 Окт 2014, 20:31

Казваш, че си програмист. Познавам доста такива, животът им е доста особен, не само не се занимават с неприятности, но и не знаят какво е неприятности.... буквално живеят във виртуален свят.
Стана ми любопитно..... а какво се случва с номерата на автомобила?
Някога имал ли си друга среща с полицаи? За външни фирми ли програмираш или на местно ниво правиш сайтове и др.
ps: интересно прокси ползваш ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос към КАТ

Мнениеот Косатката » 06 Окт 2014, 22:07

Успях да се разбера с човека да ми върне номерата и са на колата.Адвоката гарантира,че акта съставен заради мен,ще падне в съда.Работя по договор за външни фирми,мога да пиша всякакъв софтуер,стига да има кой да плаща :) Предлолагам сте добре запознат с правеното на сайтове и знаете,че много хора искат да им се направи сайт,ама като опре до плащане гледат да минат без пари,все едно програмиста прави сайта да се забавлява :) Гледам да бягам от неприятности,но без да искам си натресах проблеми на главата.За пръв път се сблъсквам с полиция и останах огорчен от голямата посредственост и липса на култура в някои полицаи.
Косатката
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Сеп 2014, 13:36

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта