Подадена жалба и повикване по телефона

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Подадена жалба и повикване по телефона

Мнениеот web001 » 19 Мар 2013, 18:46

Здравейте! Искам да попитам законно ли е и необходимо ли е да се явя в уговорен по телефона час пред служител на ОД на МВР ("за 2 минутки"), в резултат на подадена жалба от моя страна? И още един въпрос - какво ще стане, ако не се явя и вместо това си изключа телефона (да кажем), в знак на борба с цензурата? Призовка, издирване, или?
web001
Нов
Нов
 
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Юни 2012, 12:41

Re: Подадена жалба и повикване по телефона

Мнениеот osata » 19 Мар 2013, 23:19

И предния ти въпрос във форума беше един такъв.....
Е щом си подал жалба, какво пречи да искат да те попитат по-подробно, или да си пропуснал нещо в жалбата... и да искат да го разберат и т.н.
Когато човек подаде сигнал/жалба, той изразява гражданската си позиция. Изрази я докрай ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Подадена жалба и повикване по телефона

Мнениеот web001 » 20 Мар 2013, 00:01

osata написа:И предния ти въпрос във форума беше един такъв.....
Е щом си подал жалба, какво пречи да искат да те попитат по-подробно, или да си пропуснал нещо в жалбата... и да искат да го разберат и т.н.
Когато човек подаде сигнал/жалба, той изразява гражданската си позиция. Изрази я докрай ;)

Да, такъв беше. С две думи въпрос, който не е предназначен да го четат малоумни полицайчета, мислещи си, че съществува улица "Ханко Брат"!!!
И все пак, това, което написа, не отговаря на въпроса ми. Не, че съм очаквал нещо друго! Аз няма да отида, тъй като нито призовка съм получил, нито съм нарушил с нещо закона, че да ме издирват. Така, че - майната им!
web001
Нов
Нов
 
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Юни 2012, 12:41

Re: Подадена жалба и повикване по телефона

Мнениеот kkarakashev » 20 Мар 2013, 08:29

Ако сте подали жалба до ОД МВР - полиция, то пред тях или с тях ще разговаряте за дооточняване. Поне така сте посочили. "малоумни полицайчета" разбирате под ?
За мен въпросите Ви са напълно противоположни и безсмислени.
1- Щом са Ви извикали за нещо по телефона, явно е за нещо свързано с жалбата Ви. Доуточняване на нещо например. Това какво общо има със закона, за разговор с вас трябва ли съдебно решение?
2- Според мен каквато е жалбата и информацията в нея, така ще се вземе отношение. Този въпрос ме навява на мнение, че "издишате" след жалбата.
3- Каква цензура? На какво?
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Подадена жалба и повикване по телефона

Мнениеот Raptor » 20 Мар 2013, 10:36

Уважаеми web001
Никой за нищо не Ви издирва. И никой не Ви е изпратил призовка за задължително явяване в поделение на МВР.
Както и във всяка друга организация, така и в полицията има регламентирани процедури, които са разпоредени с инструкции, указания, заповеди, правилници и т.н. Едни от тях са методическите указания на министъра за работа със сигналите от граждани.Служителят, който Ви е повикал, просто е спазвал разпорежданията на министъра на ВР, с които той е определил, че е задължително да се проведе среща с подателя на сигнала с цел получаване на допълнителни сведения по конкретния случай.
Ако сте възпрепятстван по някаква причина, просто обяснете на служителя, че не можете да се явите при него. Допустимо е да посочите друг начин за комуникация и да подадете допълнителните сведения, които служителя иска, по удобен за Вас начин, например - чрез разговор по телефона.
Целта на тази "усложнена" процедура е сигналът Ви да бъде проверен максимално обстойно и обективно, и да бъдат предприети най-адекватните мерки в конкретния случай.
От личния си опит, мога да Ви уверя, че по сигнали от граждани, след пълна и обстойна проверка, често се стига до налагане на сериозни дисциплинарни наказания на служители и длъжностни лица, а в някои случаи резултатите се изпращат на прокуратурата за образуване на досъдебно производство. Точно днес такъв случай е отразен в медиите.
Във всички случаи, каквито и да са резултатите от проверката по Вашия сигнал, ще бъдете уведомен в определения от закона срок.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Подадена жалба и повикване по телефона

Мнениеот Lord » 20 Мар 2013, 11:09

web001 написа:Здравейте! Искам да попитам законно ли е и необходимо ли е да се явя в уговорен по телефона час пред служител на ОД на МВР ...


Да, съгласно разпоредбите на НПК и ЗМВР е съвсем законно и се считай за редовно призован. Само обвиняемо лице е задължително да получи призовка и то минимум три дни предварително.

web001 написа:И още един въпрос - какво ще стане, ако не се явя и вместо това си изключа телефона (да кажем), в знак на борба с цензурата? Призовка, издирване, или?


Напълно е възможно и законно преписката или производството да бъдат прекратени, защото въпреки че си редовно призован - не се явяваш без уважителна причина.
Лично аз обаче в твоя случай не бих прекратил работата, а бих те "уважил" с една глоба и принудително довеждане, с цел възпитание на уважение към държавните институции.

Мисля че отговорих на въпросите ти, ако имаш други - давай!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Подадена жалба и повикване по телефона

Мнениеот Хела » 20 Мар 2013, 12:15

Lord написа:Лично аз обаче в твоя случай не бих прекратил работата, а бих те "уважил" с една глоба и принудително довеждане, с цел възпитание на уважение към държавните институции.

:!: И не само! А и за да започне да осъзнава, че носи отговорност за действията си и да застава зад тях, поемайки последствията. Редно е да му се "помогне", да.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Подадена жалба и повикване по телефона

Мнениеот web001 » 20 Мар 2013, 15:16

Lord написа:Лично аз обаче в твоя случай не бих прекратил работата, а бих те "уважил" с една глоба и принудително довеждане, с цел възпитание на уважение към държавните институции.

Глоба и принудително довеждане, заради жалба, ще пишеш... на роднините си, Ханко Брате. Уважение към държавните институции ще имам, когато те имат такова към мен! Нещата трябва да са двустранни - в противен случай се губи баланса и връзката между обществото (в мое лице) и корумпираните мутри (в твое), без да се засягаш (всички знаем, че е така).
Нито излишно време имам, нито излишни пари за пътни, нито пък имам намерение да вдигам кръвно и да ме свестяват с линейка (заради жалба), заради ненормалниците в системата на МВР. Каквото е имало да казвам, аз съм го написал и съм изразил своята гражданска позиция свободно, като не съм ангажирал никой с нея. Живея в демократична страна и няма да позволя "значките от отбивката за Ханко Брат", да ми налагат мнение... данъци плащам, на мои гръб живеят, говедата...
web001
Нов
Нов
 
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Юни 2012, 12:41

Re: Подадена жалба и повикване по телефона

Мнениеот Raptor » 20 Мар 2013, 15:23

web001 написа:Каквото е имало да казвам, аз съм го написал и съм изразил своята гражданска позиция свободно, като не съм ангажирал никой с нея.


Жалба или сигнал до полицията се пишат по конкретни въпроси, а не заради гражданската позиция.
Гражданската позиция е обект на разглеждане и оценка от политическите партии и обществените организации!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Подадена жалба и повикване по телефона

Мнениеот Хела » 20 Мар 2013, 17:26

web001 написа: Каквото е имало да казвам, аз съм го написал и съм изразил своята гражданска позиция свободно, като не съм ангажирал никой с нея. Живея в демократична страна и няма да позволя "значките от отбивката за Ханко Брат", да ми налагат мнение... данъци плащам, на мои гръб живеят, говедата...

Това да подадеш жалба в полиция или подобна институция, където някой се задължава да я отработва, неангажиране ли му се вика? :o Да, не си го ангажирал да ти вярва и да те подкрепя, а си му създал ангажимент да провери колко ти е вакуума под шапката.
И кой налага мнение? Ама че истерии. Шокиращо! :shock: 8-) :lol:
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron