Искам да започна работа в полицията

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: За форумната етика! Или кой кой е?

Мнениеот SFS » 08 Май 2010, 15:13

Относно корупцията по прием в школите и системата на МВР трябва да се признае пред обществеността, че в този процес се е настанил истински октопод и той е по страшен и от онзи в икономиката. Там се върши същото но на едно друго ниво. Създадени са такива механизми за пресяване и отсяване на подбор на кадри, че италианската и колумбойската мафия са като пионерска организация пред другарите комунисти.
Това с даването, вземането на пари е бошлав работа и е за наивниците, които някой претръсва на ниско и просто ниво.
Механизма е злокобен и безкрайно тънък и прецизен, граден в годините на негативна селекция, която даде своя шлод и той е резултата с всичко което ви е познато като действителност в момента във ведомството и държавата.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: За форумната етика! Или кой кой е?

Мнениеот Lord » 08 Май 2010, 16:19

SFS написа:Относно корупцията по прием в школите и системата на МВР трябва да се признае пред обществеността, че в този процес се е настанил истински октопод и той е по страшен и от онзи в икономиката. Там се върши същото но на едно друго ниво. Създадени са такива механизми за пресяване и отсяване на подбор на кадри, че италианската и колумбойската мафия са като пионерска организация пред другарите комунисти.
Това с даването, вземането на пари е бошлав работа и е за наивниците, които някой претръсва на ниско и просто ниво.
Механизма е злокобен и безкрайно тънък и прецизен, граден в годините на негативна селекция, която даде своя шлод и той е резултата с всичко което ви е познато като действителност в момента във ведомството и държавата.


Може и да си прав, може и да не си.
Аз постъпих в МВР през 1996г. и дори и да е имало подобни глупости, гарантирам ти, че отдавна са изживяни. Подобен архаизъм, като принцип за постъпване на работа в МВР у нас в момента буди само смях.
Повярвай, не се правя на патриот, а говоря от опит!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Искам да започна работа в полицията

Мнениеот SFS » 08 Май 2010, 16:22

Познавам много хора, познавам и процеса и начина по който се селектираха...така, че твърдението ти горе е или проста манипулация или липса на познание за това какво и как става. Ако е второто един ден ще разбереш...ако е първото то ти си смешен за хората, които са в системата по този път и пътечки, създаден на академично ниво.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Искам да започна работа в полицията

Мнениеот Lord » 08 Май 2010, 16:34

SFS написа:Познавам много хора, познавам и процеса и начина по който се селектираха...така, че твърдението ти горе е или проста манипулация или липса на познание за това какво и как става. Ако е второто един ден ще разбереш...ако е първото то ти си смешен за хората, които са в системата по този път и пътечки, създаден на академично ниво.


Подозрението ти за манипулация от моя страна е обидно за мен, уверявам те - в никой случай колегите ми не ме приемат, като "смешен".
Иначе знам за какво говориш, но само от разказите на наскоро пенсионирани /или с предстоящо пенсиониране/ колеги. Подобни ГМО в МВР днес са невъзможни, като масова практика, което не изключва единици, като изключение.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Искам да започна работа в полицията

Мнениеот SFS » 08 Май 2010, 16:50

Според онова което аз знам и наблюдавам, изключения има но с обратен знак на това което ти казваш. В подкрепа на моята тезa ще сложа на масата резултатите и плодовете от тази кадрова политика...а после ако трябва ще изпадаме в подробности и конкретика. Познавам и хора, които са във връзка с мен и на линия по форумите и сме си говорили на тази тема ...все пак едва ли ще вземат да я разколачват тук до момента в който са зависими от нея. Разбирам ги, защото знам, че не е лесно и конформизма е страшна работа с която трудно някой може да се справи в условия, които дават накакви надежди да просъществуваш и дадеш шанс на децата ти да се спасят поне.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Искам да започна работа в полицията

Мнениеот Lord » 08 Май 2010, 17:27

SFS написа:............Разбирам ги, защото знам, че не е лесно и конформизма е страшна работа с която трудно някой може да се справи в условия, които дават накакви надежди да просъществуваш и дадеш шанс на децата ти да се спасят поне.

Благодаря за интелигентния диалог и опита ти да си въобразяваш, че "ми влизаш в положение". :lol: Няма нужда, защото аз не съм нагаждач, не само в този случай, а и по принцип никога не съм бил конформист, никога не съм имал комплекс към стандното чувство. Казвам каквото съм видял или каквото мисля, без значение, кому ще се хареса личното ми мнение!

Все пак, благодаря! :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Искам да започна работа в полицията

Мнениеот SFS » 08 Май 2010, 18:08

Не обсъждаме теб конкретно но от това което знам и си ми разказвал за себе си, считам, че си допуснат в системата след като си щателно проучен и е направен анализ, колко и какво може да допринесе това в посока на нейното болно здраве. Там наистина има зли гении генни инженери и разлагайки личностните ти характеристики, анализирайки ги подробно и изсипвайки те на място и време, съобразно с динамиката и статорната среда с нейното влияние е изчислено точно резултата за да постигнат цели.
Така, че стадно или нестадно...ти си компонента, която не е наясно какво върши всъщност.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Искам да започна работа в полицията

Мнениеот Lord » 08 Май 2010, 19:45

SFS написа:.........
Така, че стадно или нестадно...ти си компонента, която не е наясно какво върши всъщност.


Напротив, аз отлично знам какво правя, има достатъчно документи от хора, които са приятно удовлетворени, но си прав - да оставим мен. Спорът беше принципен и професионален от моя гледна точка и чисто ултраполитизиран от твоя. Казахме си аргументите, нека замълчим и оставим място за други впечатления или мнения. Хората и времето ще отсъдят!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Искам да започна работа в полицията

Мнениеот jim beam » 07 Юли 2010, 08:46

За съжаление отпаднах след етап "Заключително интервю" за СДВР.Неуспеха ме мотивира повече за следващия път.Неприятно,ама сега поне знам как е и си знам грешките да не ги допускам пак.
Ако ще губиш,бъди сигурен,че ще загубиш борейки се,а не предавайки се!
jim beam
Полицай
Полицай
 
Мнения: 182
Регистриран на: 23 Окт 2009, 12:52

Re: Искам да започна работа в полицията

Мнениеот Хела » 07 Юли 2010, 14:18

Респект, jim beam ! Изображение
Не мога да не изкажа възхищение тук и специално в този случай ще си позволя да цитирам SYNOPTIK:
Не убивайте ентусиазма на моментно не успелите кандидати ! Убеден съм,че точно сред тях е потенциала !
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта