Фабрично фолио.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Фабрично фолио.

Мнениеот KрАсЧо » 18 Яну 2012, 22:59

osata написа:ЗДвП Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

Това е законът.
Казват, че "било забранено" да се слага фолио на предните стъкла.
Тъй говорят. Щом е забранено, значи не трябва!
Който му стиска..... да нарушава. А после..... катаджията пише акт, а административно наказващия орган решава за наказанието според закона.

ps: Вечер като караш на заден, не ти ли се струва, че се вижда малко кофти през предните странични стъкла и огледалата за задно виждане ;) .


Ми честно казано не знам дали е до навик но,няма огромна разлика от скалата от 1 до 5 значи с фолиото е на 3 с нормални стъкла на друга кола от същият модел 5.Но това си е според мен.Все пак предполагам че,не е някое Илиенско фолио щот си пише пежо на него.А мисълта ми е ако се заяде по кой чл. и дали има право да спре колата от движение заради това.
KрАсЧо
Нов
Нов
 
Мнения: 18
Регистриран на: 16 Дек 2011, 20:52
Местоположение: Sofia

Re: Фабрично фолио.

Мнениеот PAOLON » 19 Яну 2012, 12:34

Аз бих попитал,как този автомобил е регистриран в ПП при вноса?Още там е трябвало да се вземе отношение,а не сега някой да се чуди как да се оправдава.
KрАсЧо написа:Тоест пътен полицай може ли да спре кола от движение без да има техническа причина освен това на стъклата.

Може.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Фабрично фолио.

Мнениеот dsuzunov » 19 Яну 2012, 13:05

Ми честно казано не знам дали е до навик но,няма огромна разлика от скалата от 1 до 5 значи с фолиото е на 3 с нормални стъкла на друга кола от същият модел 5.Но това си е според мен.Все пак предполагам че,не е някое Илиенско фолио щот си пише пежо на него.А мисълта ми е ако се заяде по кой чл. и дали има право да спре колата от движение заради това.

Няма да Ви стане ясен отговора на въпроса, докато приемате че действията на полицая при санкциониране представляват заяждане.
Ето цитат от ЗДвП касаещ темата:
Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се
ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на
автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на
прозрачността им.
(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките
автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на
огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Фабрично фолио.

Мнениеот KрАсЧо » 22 Яну 2012, 00:12

PAOLON написа:Аз бих попитал,как този автомобил е регистриран в ПП при вноса?Още там е трябвало да се вземе отношение,а не сега някой да се чуди как да се оправдава.
KрАсЧо написа:Тоест пътен полицай може ли да спре кола от движение без да има техническа причина освен това на стъклата.

Може.


Е хубаво разбрах накъде отиват нещата,но ето го и доказателството колата я взехме от полицай 4 месеца след като е била вкарана в БГ. И както сме я взели от него нищо не е пипано.Нека не прозвучи ''грозно'' но това значи ли че,той като е бил в системата му е било позволено и аз са да си бия главата че колата е карана така без проблем но щом не съм полицай ще имам проблем.???
KрАсЧо
Нов
Нов
 
Мнения: 18
Регистриран на: 16 Дек 2011, 20:52
Местоположение: Sofia

Re: Фабрично фолио.

Мнениеот osata » 22 Яну 2012, 01:20

KрАсЧо написа:
PAOLON написа:Аз бих попитал,как този автомобил е регистриран в ПП при вноса?Още там е трябвало да се вземе отношение,а не сега някой да се чуди как да се оправдава.
KрАсЧо написа:Тоест пътен полицай може ли да спре кола от движение без да има техническа причина освен това на стъклата.

Може.


Е хубаво разбрах накъде отиват нещата,но ето го и доказателството колата я взехме от полицай 4 месеца след като е била вкарана в БГ. И както сме я взели от него нищо не е пипано.Нека не прозвучи ''грозно'' но това значи ли че,той като е бил в системата му е било позволено и аз са да си бия главата че колата е карана така без проблем но щом не съм полицай ще имам проблем.???


Е хубаво, и ние разбрахме.
Сега какво да направя за теб. Вчера един мина на червен светофар, никой не го глоби, значи и аз мога да мина утре, нали?
И на него не му е било позволено. Ако това те успокоява по някакъв начин.
Попита, получи отговор. Той живота ако беше справедлив...в тоя форум само снимки с градини и цветя щяхме да публикуваме.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Фабрично фолио.

Мнениеот ross_migration » 22 Яну 2012, 12:00

2 страници обяснения, недоразумения и пр. ...
Забранено е да се затъмняват предните странични стъкла и ТОЧКА.
Който си е купил кола с "фабрично" :) фолио прави следното: Много внимателно и спокойно отлепва фолиото - не е нищо сложно това действие. След неговото сваляне ще има черни останки, които ще може лесно да премахне с мокра кърпа.
По този начин ще си спести "заяждането" на КАТ и ще има хубаво измити стъкла :)
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Фабрично фолио.

Мнениеот ross_migration » 22 Яну 2012, 12:11

Предлагам тази тема да бъде премахната. Въпросът е от участник във форума, който преди известно време питаше как може да стане шофьор на държавна кола със затъмнени стъкла, а сега темата не се различава особено :)
КрАсЧо, моля те, ако те сърбят пръстите за писане, влез в някой чат и си ги почеши там.
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта