Какво мислите?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Какво мислите?

Мнениеот scofieldpb » 16 Яну 2012, 19:39

Здравейте.Днес с колегите (скоро бившите колеги) спорихме по един въпрос,та реших да Ви включа и вас в "оборота" така да се каже :D
Та за к'во иде реч:
Ако си оставя автомобила на платен паркинг и той бъде разбит(ограбен,надран,ударен...) носи ли някаква отговорност собсвеника на паркинга,ако да-каква? и ако не-защо?
Айде със здраве ;)
scofieldpb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 57
Регистриран на: 05 Сеп 2011, 19:25

Re: Какво мислите?

Мнениеот dsuzunov » 16 Яну 2012, 21:40

Собственика носи отговорност ако паркинга е охраняем и вие имате документ, доказващ плащане за услугата "охрана".
Ако сте платили за ползване на паркоместо, собственика не носи отговорност за причинени щети.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Какво мислите?

Мнениеот osata » 16 Яну 2012, 23:11

dsuzunov написа:Собственика носи отговорност ако паркинга е охраняем и вие имате документ, доказващ плащане за услугата "охрана".
Ако сте платили за ползване на паркоместо, собственика не носи отговорност за причинени щети.


А такъв документ надали има. Най-много бележка за платена такса. Ама такса за какво.... въпрос на импровизация ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Какво мислите?

Мнениеот dsuzunov » 16 Яну 2012, 23:21

Преди десетина години, колата ми нощуваше на охраняем паркинг.
Плащах 30 лв. на месец, като в квитанцията от ордера пишеше " Такса охраняем паркинг-30 лв."
Откраднаха ми касетофона през нощта от паркинга и след представяне на фактура за него и квитанция за платена такса, собственика ми възстанови парите.
Участвал съм в огледи на кражби от автомобили, паркирани на платени паркинги.
Хората са спорили със служителя на паркинга, но тяхното задължение е да събира таксата и насочва колите към паркоместата. Задължения за охрана нямат.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Какво мислите?

Мнениеот Lord » 16 Яну 2012, 23:24

Без изричен ДОГОВОР за охрана, нищо няма да получи потърпевшия. Има си застрахователи, другото е коментар по темата.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Какво мислите?

Мнениеот scofieldpb » 17 Яну 2012, 19:07

Определено се получават интересни казуси.В конкретния случай колегата сподели,че оставил колата си на охраняем денонощен паркинг( платена такса-има си и квитанция) като в автомобила се намирали няколко кашона алкохол.Сутринта колата с разбито стъкло,отворена,а алкохол...йок дет се вика.Ситуацията е малко комична, но на никой няма да му е приятно така да си намери колата сутринта.Та от там едни разправии като най-същественото е,че фирмата-собсвеник отказва да възстанови щетите.И ся се съдят..Както и да е.Попитах Ви тъй като аз често ползвам услугите на такива паркинги,пък се получава,че май не са толкова охраняеми колкото си мислех :?: :!: :?:
scofieldpb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 57
Регистриран на: 05 Сеп 2011, 19:25

Re: Какво мислите?

Мнениеот Lord » 17 Яну 2012, 20:20

scofieldpb написа:.............Попитах Ви тъй като аз често ползвам услугите на такива паркинги,пък се получава,че май не са толкова охраняеми колкото си мислех :?: :!: :?:


На тези паркинги си плащаме единствено паркоместа и получаваме само и единствено това. Съжалявам, че те разочаровам, но знаеш ли, че има и изчезнали цели МПС от такива "денонощно охраняеми" обекти.

Истината е - пази се сам, че да те пази и Господ. Никога и никъде не оставям в колата си привлекателни предмети и вещи, даже още съм с авторадиокасетофон /оригиналният на производителя/, щото слушам само радио в колата.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Какво мислите?

Мнениеот scofieldpb » 17 Яну 2012, 22:13

И аз гледам в колата да няма нищо,когато я оставям.Но това,което е отвън по колата няма как да го прибера( огледала,лайсни,.. та и компютъра на колата,който се оказа много привлекателен).Но както каза един приятел: " надяваш се да не е твоята и т'ва е"... макар,чe мен това не ме топли особено :D
scofieldpb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 57
Регистриран на: 05 Сеп 2011, 19:25


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта