Регистрация на газово оръжие

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Регистрация на газово оръжие

Мнениеот bubeca » 01 Дек 2011, 02:36

Здравейте,имам един въпрос към вас.На мой приятел наскоро дядо му почина,а той имаше газов пистолет (от тези най-обикновените по 20-30лв дето са :)) EKOL 8mm .Пистолета няма налична регистрация и изчетохме сума форуми по темата,но нищо не се намери за подобни случаи,а пък не смеем да идем в районното без информация,за да не отнесе някой голяма глоба заради това пищовче.Та въпроса ми е има ли начин регистрацията да мине по нормален ред след изпуснатият срок във връзка с обстоятелствата (които не могат да бъдат доказани фактически) или какво бихте препоръчали да се направи,за да няма ядове после за глупости.Благодаря предварително за отговора.
bubeca
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Дек 2011, 02:22

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот Raptor » 01 Дек 2011, 12:04

Понякога е възможно човек наистина да не знае, че негов починал близък е имал оръжие, особено пък за газово или пневматично!
В такъв случай - отива се в КОС в съответното районно, пита се как трябва да се постъпи с оръжието на починалия човек и се прави!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот Lord » 01 Дек 2011, 19:56

bubeca написа:Та въпроса ми е има ли начин регистрацията да мине по нормален ред след изпуснатият срок във връзка с обстоятелствата (които не могат да бъдат доказани фактически) или какво бихте препоръчали да се направи,за да няма ядове после за глупости.


Няма да има проблеми. По закон, когато човик почине, в рамките на 14 дни трябва да се яви наследник и да подаде заявление в районното. Ако този срок е изтекъл, просто се отива пак в районното в служба "КОС" и се декларира, че е открито оръжие на починалия, което е намерено сега и следват елементарни процедури по узаконяване на наследството.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот bubeca » 01 Дек 2011, 23:40

Благодаря за изчерпателните отговори.Значи все пак няма да яде дървета ако направи всичко като хората.По други форуми разни хора бая ни наплашиха...глобии не знам си какво...и то заради пистолетче за 30лв дето не се знае дали няма да се разглоби като гръмне :D щеше да е голяма каръщина наистина.
bubeca
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Дек 2011, 02:22

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот osata » 02 Дек 2011, 23:15

bubeca написа:Благодаря за изчерпателните отговори.Значи все пак няма да яде дървета ако направи всичко като хората.По други форуми разни хора бая ни наплашиха...глобии не знам си какво...и то заради пистолетче за 30лв дето не се знае дали няма да се разглоби като гръмне :D щеше да е голяма каръщина наистина.

Е, то специалисти много има, особено форумните-спецове по всичко.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот mkirkov » 21 Апр 2012, 20:03

Здравейте,

Харесах от обява в нета една газова играчка, приличаща на УЗИ и с доста изгодна цена. Обадих се и се оказа, че е купувано миналата година, но човекът не го е обявил. Ако го купя от него и отида да го обявя със съответната бележка или там каквото са му издали в магазина ще има ли проблем?

Не ми се иска само да си давам парите, а пък и глоба да отнеса, още повече, че си имам разрешително за лично бойно оръжие, но пък ми се ще да го купя.

Благодаря предварително за отговора!

Поздрави.
mkirkov
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2012, 19:48

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот mkirkov » 27 Апр 2012, 14:16

Изглежда оттук няма да излезе съвет... :(
mkirkov
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2012, 19:48

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот BARETATA » 27 Апр 2012, 19:19

mkirkov написа:Изглежда оттук няма да излезе съвет... :(


Имаш глоба,регистрациятa e nо Уведомителен принцип , в съответното РУП .
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот Lord » 27 Апр 2012, 21:01

mkirkov написа:... Обадих се и се оказа, че е купувано миналата година, но човекът не го е обявил. Ако го купя от него и отида да го обявя със съответната бележка или там каквото са му издали в магазина ще има ли проблем?...


Зависи, за някои 500 лв не са проблем. ;)

Направи си един формален договор за покупко-продажба и няма да имаш проблем с уведомяването на РУП в 14 дневен срок, но пък 100% ще има АУАН и НП с глоба за продавача. Просто няма как да се избегне глобата, ако искаш да го притежаваш законно, а кой ще я плати зависи от това как ще се договорите. Вариант и вълка сит, и агнето цяло е невъзможен в този случай.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот mkirkov » 02 Май 2012, 20:01

Благодаря за консултацията момчета! Ще се откажа - за да спестя 70 - 80 лева няма да си слагам таралеж в гащите;-) По добре нов и оттам та в РПУ - то.

Приятна вечер!
mkirkov
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2012, 19:48

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта