Регистрация на газово оръжие

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот Lord » 02 Май 2012, 21:25

В твоята ситуация това си е направо мъдро решение! По-добре е така, отколкото да се опитва заобикаляне на закона и едни излишни пари за адвокати или за мними хитрости и дела.

Виждам, че ти харесва оръжието, пожелавам ти да го намериш на сметка за теб и най-вече да го притежаваш и да му се любуваш напълно законно. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот mkirkov » 03 Май 2012, 19:05

Израстнал съм с оръжие и ми е хоби, така че имам необходимият респект и уважение. Именно затова вече искам да си взема една такава плякалка за сватбарска стрелба, по - сейфти е някакси;-)
mkirkov
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2012, 19:48

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот truna » 12 Май 2012, 07:57

Аз ходих да си регистрирам газовият пърдел, абе пълна скръб общо взето...
объркали ми калибъра моля ти се, полицая го задраска с химикал, написа отгоре верният калибър и каза шест е, и това нещо е официален документ, задраскван и поправян с химикал...
скръб, скръб, скръб...
Изнасилване на документ от държавен служител... :lol: :lol: :lol:

Добре е че нашата полиция ни пази, и няма да имам нужда да го ползвам този газовият пищоф... :mrgreen: :mrgreen:
truna
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Май 2012, 07:38

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот Lord » 12 Май 2012, 10:24

Никакъв документ не е това, Труна. За да е документ е необходимо да има рег.№ изведен в нечие деловодство. ;)

За теб е важно, че си го регистрирала и не подлежиш на глоба, че почват от 500 лв. :idea:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот truna » 12 Май 2012, 14:16

То мога да споря със всеки, газовият пистолет, до колко е оръжие, и до колко е по опасен от спрейовете които ги продават по магазините, или от макетните ножчета които са остри като скалпели, и ги има във всяка квартална бакалия и книжарничка..

В американското законодателство, всеки предмет се смята за оръжие, ако един застреля някой с пистолет а друг размаже на някой главата с крак от маса примерно, и двамата ще ги съдят еднакво за убийство, без да се взима предвид по какъв начин е извършено то, важното е крайният резултат...

По смисъла на това, всичко може да е смъртоносно оръжие...

Каква е нуждата от регистрация, това никой не знае, ама аз го регистрирах понеже закона си е закон и трябва да се спазва, не зависимо колко е малоумно направен... :D :D :D
truna
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Май 2012, 07:38

Re: Регистрация на газово оръжие

Мнениеот Lord » 12 Май 2012, 14:25

truna написа:Каква е нуждата от регистрация, това никой не знае, ама аз го регистрирах понеже закона си е закон и трябва да се спазва, не зависимо колко е малоумно направен... :D :D :D


И аз мисля, че закона трябва да се спазва, независимо колко безмислен ми се струва. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта