Съвет за фалшифициран подпис

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот doznatel1 » 29 Ное 2011, 21:53

И да duzunov наистина е прав потърсете адвокат, и гледайте да е добър защото има доста "хляб" в този казус. И не го гледам само като адвокат а и чисто човешки.

ПС: Ще ви бъдем благодарни ако споделите как се развива процеса!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 29 Ное 2011, 22:45

els1356 написа:ЗДравейте бих искала да помоля за съвет. Всъщност вече изпратих жалба по електронен път до МВР централа, но не съм сигурна , че ще се разгледа. Случаят е такъв - работя от 6 месеце в едно заведение в Пловдив, освен че не ми се изплащаше заплатата , бях на 8 часов трудов договор, после без мое знание и съгласие се оказа, че съм на 4 часов договор, без да съм получавала документи за подпис и преназначение. Принудително сме подписвали ведомости , че сме си получавали заплатите, но всъщност не е така и когато откажехме бивахме подписвани. Има още много подобни случки , работното ни време беше 12 - 18 часа, вече подадох жалба до инспекцията по труда и други бивши работници са подавали , но никакъв резултат, човека ни заплашва с връзките си какво можем да направим в този случаи и какви мерки да предприемем, към кого да се обърнем? Благодаря за отделеното внимание.

1. Подписвала ли сте трудов договор с оторизирано лице представляващо фирмата и касаещо работното Ви място?
2. Знаете ли изобщо какви документи сте подписвала и дали изобщо това са документи?
3. Имате ли входящ номер от подадените сигнали в инсп. по труда?
4. Относно заплахите, не коментирам, там е друга бирата.
5.Обърнете се към РПрокуратура Пловдив.
Е те за това касаещо темата -Съвет за фалшифициран подпис не видях, ама нъц.


Всичк по-горе посочено от Вас се доказва, не само с документи, а и със свидетелски показания, а айдукатите...
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот osata » 29 Ное 2011, 23:19

Ако някой ви е подписал.... грешка.
Колкото и да съм чудил на експертите, как ще познаят, че друг се е подписал вместо мен, като го е докарал същия подпис, все ми казват - всичко се вижда.
Жалбата ви ще започне процедура, но как и до колко...времето ще покаже.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 29 Ное 2011, 23:29

Осич, не стига само един фалшив подпис. Въпросния трябва да е положен върху....
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот osata » 29 Ное 2011, 23:32

Лъчезар Серафимов написа:Осич, не стига само един фалшив подпис. Въпросния трябва да е положен върху....

Е то е ясно къде е положен / полаган.
Не е на честитка за 8-ми март. ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот dsuzunov » 30 Ное 2011, 21:39

osata написа:Ако някой ви е подписал.... грешка.
Колкото и да съм чудил на експертите, как ще познаят, че друг се е подписал вместо мен, като го е докарал същия подпис, все ми казват - всичко се вижда.
Жалбата ви ще започне процедура, но как и до колко...времето ще покаже.

Интересувал съм се от нашите графолози.
Казват, че ако имат само един подпис, положен като сравнителен материал, не могат да направят заключение. За това винаги се полагат минимум двадесет подписа и то при различни условия:
бавно и четливо, бързо, няколко подписа за единица време итн.
Проблема е, че в над 90% от заключенията пишат "по всяка вероятност" което е основание за съда да не приеме експертизата. Познавам само един графолог, чиито заключения са категорични, каквито са нашите в дактилоскопията. Беше Н-к група в нашата БНТЛ, в момента е вещо лице в Пловдив. Казва се Никола Гинов, и има издаден наръчник за графология и почеркови изследвания.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот els1356 » 03 Дек 2011, 00:27

Днес бях за да си взема документите и се уговорих с моя колежка да го запиша с телефона, оказа се джакпот, не само че си призна ами и такива обиди говореше , че чак ме досрамя. Сега вече имаме нужните доказателства. Благодаря на всички , вече действаме подадохме жалби в районна прокуратура и дадох информацията на моята колежка за адвоката , който ми препоръчахте, много скоро ще започне дело предполагам.
els1356
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Ное 2011, 16:59

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот doznatel1 » 03 Дек 2011, 17:12

els1356 написа:Днес бях за да си взема документите и се уговорих с моя колежка да го запиша с телефона, оказа се джакпот, не само че си призна ами и такива обиди говореше , че чак ме досрамя. Сега вече имаме нужните доказателства. Благодаря на всички , вече действаме подадохме жалби в районна прокуратура и дадох информацията на моята колежка за адвоката , който ми препоръчахте, много скоро ще започне дело предполагам.



Браво, много добре се е получило, предлагам Ви и още нещо, след като приключи делото, може да го покажете и в господари на ефира, за да е краха му пълен! Успех по натам. И ни дръжте в течение!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта