Съвет за фалшифициран подпис

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот els1356 » 28 Ное 2011, 17:05

ЗДравейте бих искала да помоля за съвет. Всъщност вече изпратих жалба по електронен път до МВР централа, но не съм сигурна , че ще се разгледа. Случаят е такъв - работя от 6 месеце в едно заведение в Пловдив, освен че не ми се изплащаше заплатата , бях на 8 часов трудов договор, после без мое знание и съгласие се оказа, че съм на 4 часов договор, без да съм получавала документи за подпис и преназначение. Принудително сме подписвали ведомости , че сме си получавали заплатите, но всъщност не е така и когато откажехме бивахме подписвани. Има още много подобни случки , работното ни време беше 12 - 18 часа, вече подадох жалба до инспекцията по труда и други бивши работници са подавали , но никакъв резултат, човека ни заплашва с връзките си какво можем да направим в този случаи и какви мерки да предприемем, към кого да се обърнем? Благодаря за отделеното внимание.
els1356
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Ное 2011, 16:59

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот Lord » 28 Ное 2011, 19:57

els1356 написа:ЗДравейте бих искала да помоля за съвет. Всъщност вече изпратих жалба по електронен път до МВР централа, но не съм сигурна , че ще се разгледа.....


Добре дошла сте!

Можете да сте уверена, че сигнала Ви ще бъде регистриран и скоро ще Ви потърси полицейски служител. Има си специален регистър за депозираните по електронен път сигнали, който се води стриктно.

Към момента сте направила каквото е необходимо, единствения съвет който бих Ви дал е да се подготвите да посочите на колегите писмени и гласни доказателства, които да подкрепят изложеното в жалбата. Никак няма да е лошо, ако убедите и други свои колеги да сторят същото, пред полицаите които ще извършват проверка по Вашият случай. При положение, че при проверката не се съберат достатъчно данни за престъпление от общ характер, но има данни за нарушения, то ще бъдат уведомени компетентните институции. Ако възникнат други въпроси - питайте без притеснения.

Успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот dsuzunov » 28 Ное 2011, 21:25

Ако се съберете повече пострадали от своеволията е добре, да си наемете адвокат.
Ето Ви едно предложение:
http://www.eurorights-bg.org/bg/categor ... eikov.html
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот doznatel1 » 28 Ное 2011, 21:54

Това е ужасно, пуснете ако трябва още една жалба до Инспекция по Труда, аз лично съм се обръщала към тях веднъж и бяха изключително коректни към мен! Ако трябва и отидете на място искайте да говорите лично с инспектор. Това си е живо нарушение на правата и като човек и като работник във фирмата!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот els1356 » 28 Ное 2011, 22:26

Благодаря за отговорите, но точно това е проблема работодателят се е погрижил много добре да няма доказателства, всички служители са наплашени и дори отказват да говорят с мен , една бивша колежка в момента мисля че го съди точно за това но са и казали че с графологичен анализ може да се докаже само и процедурата била много бавна, аз имам търпение и ако трябва ще чакам колкото е нужно особенно след всички заплахи от негова страна, вероятно ще говоря с нея и двете ще подадем обща жалба за това , ще наемем адвокат със сигурност , благодаря за предложението и ще действаме.
els1356
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Ное 2011, 16:59

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот doznatel1 » 28 Ное 2011, 22:46

els1356 написа:Благодаря за отговорите, но точно това е проблема работодателят се е погрижил много добре да няма доказателства, всички служители са наплашени и дори отказват да говорят с мен , една бивша колежка в момента мисля че го съди точно за това но са и казали че с графологичен анализ може да се докаже само и процедурата била много бавна, аз имам търпение и ако трябва ще чакам колкото е нужно особенно след всички заплахи от негова страна, вероятно ще говоря с нея и двете ще подадем обща жалба за това , ще наемем адвокат със сигурност , благодаря за предложението и ще действаме.



Моя съвет е, потърсете доказателства, сигурна съм че все някъде ще се издъни или ще пропусне някоя подробност (важна). За такива хора никаква милост!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот dsuzunov » 29 Ное 2011, 12:16

За да не се оплетете в паяжината на правото, намерете си адвокат, работещ с гражданско-правна материя.
Дадох Ви предложение, познаваме се лично с М. Нейков и Ви уверявам, че ще се справи с казуса, даже и обезщетение ще измъкне от гадюхите.
Принципно, подправени подписи, почерци, съставяне на неистински или с невярно съдържание документи се изследват от вещи лица-графолози и занимаващи се с техническо изследване на документи. Но това адвокатите го знаят.
Запасете се с търпение, тези дела се точат с години.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот doznatel1 » 29 Ное 2011, 21:36

dsuzunov написа:За да не се оплетете в паяжината на правото, намерете си адвокат, работещ с гражданско-правна материя.
Дадох Ви предложение, познаваме се лично с М. Нейков и Ви уверявам, че ще се справи с казуса, даже и обезщетение ще измъкне от гадюхите.
Принципно, подправени подписи, почерци, съставяне на неистински или с невярно съдържание документи се изследват от вещи лица-графолози и занимаващи се с техническо изследване на документи. Но това адвокатите го знаят.
Запасете се с търпение, тези дела се точат с години.



Май клоним към Наказателно-правен въпрос
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот doznatel1 » 29 Ное 2011, 21:41

Мисля че може да се позове на:

Наказателен Кодекс

Чл. 315. (1) Който състави документ, като попълни лист, носещ подписа на издателя, със съдържание, което не съответствува на волята на подписалия, се наказва съобразно с различията в чл. 308 и 309 .
(2) Съобразно със същите различия се наказва онзи, който чрез измама склони другиго да подпише документ със съдържание, което не съответствува на волята на подписалия.
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Съвет за фалшифициран подпис

Мнениеот doznatel1 » 29 Ное 2011, 21:47

Глава девета
ДОКУМЕНТНИ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ

Чл. 308. (1) Който състави неистински официален документ или преправи съдържанието на официален документ с цел да бъде използуван, се наказва за подправка на документ с лишаване от свобода до три години.
(2) (Нова - ДВ, бр. 26 от 2004 г., изм., бр. 27 от 2009 г.) Когато предмет на деянието по ал. 1 са удостоверения за наследници или актове за гражданско състояние, нотариални актове или нотариални удостоверявания, български или чуждестранни документи за самоличност, документи за завършено образование или за придобита квалификация, свидетелства за управление на превозни средства, за регистрация на превозни средства, визови стикери, други документи, удостоверяващи прехвърляне или учредяване на право на собственост или на други вещни права, правоспособност, лични или регистрационни данни, наказанието е лишаване от свобода до осем години.
(3) (Нова - ДВ, бр. 26 от 2004 г., изм., бр. 33 от 2011 г., в сила от 27.05.2011 г.) Наказанието е лишаване от свобода до десет години, когато:
1. деянието по ал. 1 е с цел улесняване извършването на престъпление по чл. 108а, ал. 1 или 2;
2. деянието по ал. 2 е с цел имотна облага.
(4) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г., предишна ал. 2, изм., бр. 26 от 2004 г.) В маловажни случаи наказанието е:
1. по ал. 1 - лишаване от свобода до шест месеца или пробация;
2. по ал. 2 - лишаване от свобода до две години;
3. по ал. 3 - лишаване от свобода до три години.
(5) (Нова - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) За приготовление към престъпление по ал. 1 наказанието е лишаване от свобода до една година. За приготовление към престъпление по ал. 2 и 3 или за сдружаване с цел извършване на някое от предвидените в тях престъпления наказанието е лишаване от свобода до шест години.
(6) (Нова - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) Не се наказва онзи участник в сдружението, който преди да е довършено съставянето на неистински официален документ или преправянето на съдържанието на официален документ (ако сдружението е образувано с такава цел) или преди да започне разпространяването на неистински или преправени документи (ако сдружението е образувано за това), се откаже от деянието и съобщи за него на властта.
(7) (Нова - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) Който изготвя, държи или укрива предмети, материали или оръдия, за които знае или предполага, че са предназначени или че са послужили за съставяне или за преправяне на документ по ал. 2 и 3, се наказва с лишаване от свобода до шест години.
Чл. 309. (1) Който сам или чрез другиго състави неистински частен документ или преправи съдържанието на частен документ и го употреби, за да докаже, че съществува или не съществува или че е прекратено или изменено някое право или задължение, или някое правно отношение, се наказва за подправка на документ с лишаване от свобода до две години.
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron